PROJEKTOWANIE MEBLI studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o dużym zmyśle estetycznym? Nie wyobrażasz sobie życia bez sztuki i masz duszę artysty? Ponadto charakteryzuje Cię niezwykle bogata wyobraźnia i otwarty umysł, a twoim ulubionym przedmiotem szkolnym była plastyka? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to pewnie już wiesz, że powinieneś wybrać drogę artystyczną.

Jednak, często to co jest naszą największą pasją nie przynosi wymiernych korzyści finansowych i zawodowych. Tylko garstka projektantów i artystów osiąga sukces i robi międzynarodową karierę, co oczywiście nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich marzeń. Wręcz przeciwnie! Obecnie powstaje wiele atrakcyjnych i interesujących kierunków studiów, które łączą w sobie aspekty artystyczne z użytkowością. Projektowanie mebli jest jednym z nich, a program tych innowacyjnych studiów skierowany jest do wszystkich osób, które chcą rozwijać się na gruncie artystycznym, a jednocześnie zyskać wykształcenie, które zagwarantuje im zyskanie ciekawej i przyszłościowej pracy.

 

Czego nauczysz się na kierunku projektowanie mebli?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę i praktyczne umiejętności związane z projektowaniem i wytwarzaniem oryginalnych mebli. Jako student będziesz uczestniczył w licznych interesujących i rozwijających zajęciach, dzięki którym rozwiniesz swoje zainteresowania i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

Dowiesz się więcej na temat całego procesu projektowania i poznasz jego wszystkie, poszczególne etapy. Ponadto, zaznajomisz się z metodami i technologiami meblarskimi oraz najnowszymi stylami stosowanymi w sztuce meblarskiej. Co więcej, zyskasz kompetencje z obszaru historii sztuki użytkowej, filozofii, socjologii i historii mebli.

Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz kwalifikacje praktyczne, dzięki warsztatom z rysunku technicznego oraz projektowania. Będziesz miał także okazję nauczyć się współpracy z innymi oraz poznać zasady i specyfikę pracy w zespołach projektowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru projektowania i tworzenia mebli. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz perspektywiczną i atrakcyjną pracę związaną z twoim wykształceniem. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w biurach projektowych lub jako samodzielny projektant mebli.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Co więcej, będziesz mógł zajmować się projektowaniem wnętrz. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zyskać dalsze wykształcenie kierunkowe i zdobyć szansę na ciekawą pracę, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku projektowanie mebli powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, historii sztuki, historii, WOS-u lub geografii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej, która sprawdzi ich umiejętności artystyczne.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PROJEKTOWANIE MEBLI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE MEBLI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE MEBLI:

 • znajomość historii sztuki
 • znajomość historii sztuki użytkowej
 • znajomość wszystkich etapów projektowania
 • znajomość metod i technik stolarskich
 • znajomość najnowszych stylów projektowych
 • wiedza z zakresu filozofii i socjologii
 • znajomość etyki pracy projektanta
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka obcego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PROJEKTOWANIE MEBLI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PROJEKTOWANIE MEBLI STUDIA I STOPNIA

PROJEKTOWANIE MEBLI STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE MEBLI:

 • projektant mebli
 • projektant wnętrz
 • biura projektowe
 • własna działalność gospodarcza
 • kariera naukowo-badawcza
 • specjalistyczne wydawnictwa wnętrzarskie
 • instytucje kultury
 • pracownie stolarskie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE MEBLI

Komentarze (0)