BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności w zakresie projektowania budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Kierunek będzie także odpowiedni dla przyszłych audytorów energetycznych.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków zazwyczaj należy wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Wymagane może być ukończenie studiów I stopnia na kierunku m.in. architektura, budownictwo czy energetyka oraz studiów II stopnia na dowolnej specjalności. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc może być ograniczona. Należy także pamiętać, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych kierunek może nie zostać otwarty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW?

Kierunek budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w wykładach, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną oraz ćwiczeniach, dzięki którym mogą trenować umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzone są przeważnie przez wykwalifikowanych pracowników akademickich uczelni. Dzięki studiom słuchacze mają również często możliwość otrzymania dodatkowych certyfikatów potwierdzających kompetencje.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków mogą zdobyć wiedzę z zakresu projektowania obiektów o niskim zużyciu energii. Mogą zapoznać się z adekwatnymi przepisami prawnymi oraz dowiedzieć się, na czym polega audyt energetyczny. Słuchacze mogą zdobyć wiedzę na temat technologii BIM oraz nauczyć się z niej korzystać w praktyce. W trakcie studiów mogą się również pojawić zajęcia z materiałoznawstwa, omawiające nowoczesne surowce do budowy. Studenci mogą również poznać różnicę pomiędzy budownictwem energooszczędnym a pasywnym.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków, to np.:

 • fizyka budowli
 • budownictwo ogólne
 • układy grzewcze i ciepłej wody w budynkach o niskim zużyciu energii
 • termowizja i badanie szczelności przegród budowlanych

W trakcie studiów słuchacze uczą się także przeprowadzać oceny budynków pod kątem poboru energii. Mogą dowiedzieć się m.in. jak skontrolować instalacje oświetleniowe oraz systemy klimatyzacji i wentylacji.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW?

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW?

Absolwenci kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków są przygotowani do tworzenia i realizowani projektów budowlanych. Mogą także sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej. Mają również umiejętności pozwalające na korzystanie z nowoczesnych technologii wspomagających projektowanie. Absolwenci mogą rozpocząć działalność audytową i prowadzić kontrolę uwzględniającą energetykę obiektów.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków to m.in.:

 • audytor energetyczny

 

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka