BUDOWNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

BUDOWNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku budownictwo - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

   Budownictwo - studia podyplomowe

   Studia na kierunku budownictwo studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku budownictwo - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku budownictwo - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | budownictwo - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia przeznaczone są przede wszystkim dla absolwentów uczelni wyższych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę na temat budownictwa oraz umocnić swoją pozycję na rynku pracy. Celem studiów jest przekazanie słuchaczom informacji z zakresu m.in. prawa budowlanego, dokumentacji czy kosztorysów oraz wyposażenie ich w praktyczne umiejętności z tym związane.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek budownictwo zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni się legitymować dyplomem magistra, inżyniera lub licencjata. Przeważnie nie jest wymagana konkretna wiedza ani doświadczenie zawodowe, jedynie chęć rozwoju. Studia mogą się także wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. czesne O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a w grupach może obowiązywać limit miejsc. Warto więc jak najwcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

   Kierunek budownictwo jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą być prowadzone online za pomocą narzędzi umożliwiających naukę zdalną. Czasem studenci mogą zdobywać wiedzę także w formie e-learningu. Mają wtedy możliwość wyboru, kiedy będą realizować poszczególne punkty programu. Wśród kadry wykładowczej znajdują się zwykle wykwalifikowani pracownicy akademiccy oraz specjaliści z dziedzin związanych z tematyką studiów. Słuchacze mogą zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i trenować umiejętności praktyczne. Często mają również dostęp do dodatkowych materiałów w formie elektronicznej. Efekty kształcenia mogą być sprawdzane za pomocą zaliczeń i testów cząstkowych. W trakcie trwania nauki studenci często muszą także samodzielnie wykonać pracę dyplomową i przedstawić ją komisji.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku budownictwo zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na działanie w sferze organizacji i nadzoru konstrukcji budowlanych Mogą zapoznać się z podstawami prawa budowlanego oraz nauczyć się interpretować przepisy. Często mają możliwość trenowania umiejętności rysunku technicznego. Słuchacze poznają także zwykle nowoczesne programy i narzędzia wspomagające procesy projektowania. Mogą również zapoznać się z elementami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nauczyć się je stosować w praktyce. W trakcie studiów mogą się pojawić zajęcia omawiające procesy geodezyjne.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku budownictwo, to np.:

   • budownictwo ogólne
   • konstrukcje betonowe
   • ekonomika budownictwa
   • organizacja produkcji budowlanej i kierowanie procesami inwestycyjnymi

   Słuchacze mają zwykle możliwość zapoznania się także z wybranymi aspektami techniki budowlanej. Mogą dowiedzieć się, w jaki sposób są projektowane i wznoszone konstrukcje metalowe czy betonowe. Uczą się także, czym jest fundamentowanie oraz mogą uczestniczyć w zajęciach omawiających problematykę mechaniki ogólnej.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

   Studia na kierunku budownictwo trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO?

   Absolwenci kierunku budownictwo mogą szukać pracy związanej z nadzorowaniem i organizowaniem robót budowlanych. Są przygotowani do tworzenia niezbędnej dokumentacji technicznej czy przetargowej. Są także zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, które muszą być przestrzegane na każdym etapie budowy. Dzięki wiedzy zdobytej na studiach absolwenci mogą spróbować się przebranżowić lub postarać o awans w obecnym miejscu zatrudnienia.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku budownictwo to m.in.:

   • nadzorca robót budowlanych

    

   Zobacz inne kierunki architektura i budownictwo - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku BUDOWNICTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)