Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Obecnie ekologiczne budownictwo, wykorzystujące dostępne i znane źródła energii odnawialnej, zdobywa coraz większą popularność. Również zmieniające się przepisy budowlane wymuszają na przedsiębiorstwach wprowadzanie technologii oszczędzających energię. W związku z tym na rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią dokonać oceny energetycznej budynków, a w razie takiej potrzeby, zaproponować odpowiednie zmiany. Zatem jeśli zależy Ci na zdobyciu nowych umiejętności zawodowych to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie dają studia podyplomowe na kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach zajęć? Program studiów obejmuje zagadnienia z obszaru prawa budowlanego, ochrony cieplnej obiektów mieszkalnych i użytkowych, oświetlenia i akustyki budynków. Dodatkowo zapoznasz się z zasadami tworzenia oceny energetycznej oraz przeprowadzania audytu. Na zajęciach zdobędziesz również wiadomości dotyczące ogrzewania i wentylacji budynków, dzięki czemu będziesz potrafił obniżyć zużycie energii, projektując jednocześnie rozwiązania dopasowane do potrzeb i wymagań klientów. Czas trwania nauki obejmuje 2 semestry. Po ich pozytywnym zaliczeniu, absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów podyplomowych. Dodatkowo masz możliwość zdobycia uprawnień do przygotowywania świadectw charakterystyki energetycznej budynku.

 

Praca po studiach

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach budowlanych i zakładach energetycznych. Oprócz tego możesz znaleźć zatrudnienie w prywatnych firmach zajmujących się opracowywaniem audytów energetycznych. Zatem jeśli chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i uaktualnić wiedzę z zakresu budownictwa to właśnie znalazłeś idealne studia dla siebie!

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYTING I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków - studia podyplomowe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości metod zabezpieczenia przeciwpożarowego
   • wykorzystywanych obecnie źródeł energii odnawialnej
   • obowiązujących przepisów prawnych dotyczących energetyczności budynków
   • przeprowadzania samodzielnej oceny technicznej budynku
   • prawidłowego analizowania rysunków budowlanych
   • samodzielnego tworzenia oceny energetycznej budynków oraz przeprowadzania audytu

   Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia podyplomowe na kierunku budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami architektonicznymi, ścisłymi i technicznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na powyższe studia podyplomowe będą miały okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu energetyki, budownictwa czy architektury. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tą tematyką, między innymi takich jak:

   • fizyka budowli
   • audyt energetyczny
   • podstawy prawne w zakresie oceny energetycznej i projektowania budynków o niskim zużyciu energii

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków będziesz miał okazję wykształcić szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się przeprowadzać zaawansowaną ocenę i charakterystykę energetyczną różnego typu budynków. Co więcej studenci poznają zasady projektowania budynków energooszczędnych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia podyplomowe na kierunku budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków będą trwały dwa semestry.

   Czas trwania studiów na kierunku budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków – studia podyplomowe na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków

   Absolwent kierunku Budownictwo energooszczędne, audyting i ocena energetyczna budynków znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik przedsiębiorstw budowlanych
   • pracownik zakładów energetycznych
   • pracownik firm zajmujących się przeprowadzaniem audytów energetycznych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYTING I OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW – STUDIA PODYPLOMOWE

   Komentarze (0)