ARANŻACJA I STYLIZACJA PRZESTRZENI - STUDIA PODYPLOMOWE

ARANŻACJA I STYLIZACJA PRZESTRZENI - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Aranżacja i stylizacja przestrzeni - studia podyplomowe

Studia na kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności aranżacja i stylizacja przestrzeni - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | aranżacja i stylizacja przestrzeni - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych tematem, które chciałyby nauczyć się aranżować określone przestrzenie z uwzględnieniem zgodności materiałów i cech charakterystycznych poszczególnych epok.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek aranżacja i stylizacja przestrzeni przeważnie wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni się legitymować dyplomem licencjata, magistra lub inżyniera. Zwykle nie jest wymagana konkretna wiedza czy umiejętności, a jedynie chęć rozwoju. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami np. czesnym, a na kierunku może obowiązywać ograniczona liczba miejsc. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń, dlatego warto wcześniej sprawdzić terminy rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARANŻACJA I STYLIZACJA PRZESTRZENI - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARANŻACJA I STYLIZACJA PRZESTRZENI?

Kierunek aranżacja i stylizacja przestrzeni realizowany jest w trybie stacjonarnym, jednak część zajęć może odbywać się hybrydowo - zarówno na salach uczelni, jak i za pomocą platform do nauki zdalnej. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną na wykładach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę uczelni np. historyków sztuki. Za zajęcia praktyczne w postaci ćwiczeń mogą być odpowiedzialni specjaliści z dziedziny m.in. architektury oraz plastycy. Dzięki temu studenci mają okazję otrzymać wiedzę i wskazówki od osób pracujących w branżach związanych z aranżacją przestrzeni. Słuchacze często mają także możliwość przygotowania własnych projektów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni poszerzają swój warsztat umiejętności w zakresie projektowania m.in. wnętrz, produktów czy terenów zielonych. Uczą się technik tworzenia szkiców koncepcyjnych, makiet czy rysunków. Mogą także zapoznać się z komputerowymi programami graficznymi, które wspierają pracę projektanta i pomagają lepiej wizualizować koncepcje. Słuchacze często uczestniczą w zajęciach z historii sztuki i architektury oraz uczą się łączyć style i definiować cechy charakterystyczne epok historycznych. W programie może zostać uwzględnione tworzenie dokumentacji technicznej. Słuchacze mogą także nauczyć się projektować oświetlenie odpowiednie do koncepcji zagospodarowania przestrzeni.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni, to np.:

  • stylizacja obiektów i form w przestrzeni kulturowej
  • naukowe podstawy projektowania
  • kompozycja – rodzaje odwzorowań
  • projektowanie kierunkowe

W programie mogą się znaleźć również zajęcia omawiające zagadnienia związane z prawem autorskim dla projektantów. Studenci mają też czasem okazję dowiedzieć się, jak prowadzić własną działalność i szlifować swoją przedsiębiorczość.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARANŻACJA I STYLIZACJA PRZESTRZENI?

Studia na kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARANŻACJA I STYLIZACJA PRZESTRZENI?

Absolwenci kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni są przygotowani do samodzielnego tworzenia projektów aranżacyjnych. Mogą zostać zatrudnieni w miejscach, które chcą zmienić swój design i lepiej wykorzystać przestrzeń. Absolwenci mogą się także zająć aranżacją różnego rodzaju wystaw lub obiektów zgodnie z historią i kontekstem kulturowym. Możliwe jest często także prowadzenie własnej działalności i wykonywanie projektów na zlecenia klientów.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku aranżacja i stylizacja przestrzeni to m.in.:

  • projektant
  • specjalista ds. aranżacji wnętrz

 

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia