Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym
Dziennikarstwo przyrodnicze to studia powstałe z myślą o absolwentach studiów wyższych, którzy interesują się naukami przyrodniczymi, biologicznymi, ochroną środowiska oraz szeroko pojętym dziennikarstwem. Program nauczania zakłada realizację zajęć z ekologii, biomedycznych podstaw rozwoju człowieka, higieny i zdrowia człowieka, bioetyki, czy ekofizjologii. Studenci poznają również specyfikę zawodu rzecznika prasowego, a także nauczą się tworzenia tekstów dziennikarskich o tematyce przyrodniczej.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w redakcjach czasopism, mediach, instytucjach kultury, agencjach reklamowych i marketingowych, działach HR oraz w biurach prasowych.
Kierunek dziennikarstwo przyrodnicze można realizować na drugim stopniu kształcenia. Kandydaci na studia magisterskie powinni zapoznać się z wymogami obowiązującymi na danej uczelni wyższej i podjąć odpowiednie przygotowania, dzięki czemu wyróżnią się na tle innych przyszłych studentów.
Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze:
średnia ze studiów pierwszego stopnia na pokrewnych kierunkach.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dziennikarstwo przyrodnicze to studia, które łączą w sobie zagadnienia z obszaru nauk humanistycznych oraz przyrodniczych, w tym ekologii i ochrony środowiska. Dzięki temu studenci będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę i przygotowanie praktyczne i zwiększyć swoje szanse na karierę w wielu prężnie działających branżach. Program zakłada również realizację modułów specjalizacyjnych.
Studia na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W ramach kształcenia na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze studenci zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Przede wszystkim dowiedzą się więcej na temat ochrony środowiska i ekologii. W planie znajdą się również zajęcia z gospodarki przestrzennej, gospodarki rolnej i produkcji żywności. Poza wiedzą teoretyczną studenci skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.
Przede wszystkim nauczą się wykorzystania technik marketingu i PR i promocji marki, a także rozwiną warsztat dziennikarski. Podczas licznych warsztatów poznają zasady twórczego pisania i wyszukiwania potrzebnych informacji. Program zakłada również realizację zajęć terenowych, dzięki którym zyskają doświadczenie i cenne kwalifikacje.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze trwają 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze daje wiele możliwości zawodowych. Absolwenci znajdą zatrudnienie w mediach, między innymi w redakcjach prasowych. Co więcej mogą podjąć pracę w agencjach PR, agencjach marketingowych i reklamowych oraz firmach brandingowych. Dobrym rozwiązaniem będzie również związanie swojej przyszłości z biurami prasowymi, działami HR i PR, ośrodkami badań społecznych oraz działami marketingowymi. Absolwenci mogą również z powodzeniem prowadzić własną dzialałalność gospodarczą.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dziennikarstwo przyrodnicze:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku DZIENNIKARSTWO PRZYRODNICZE
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia