Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dla kogo ten kierunek
Obecnie Internet staje się głównym narzędziem gromadzenia i uzyskiwania informacji. Dlatego też narodziła się potrzeba wykształcenia specjalistów w dziedzinie informacji cyforwej. Jeżeli zatem jesteś osobą, która świetnie odnajduję się w przestrzeni internetowej, a dodatkowo sprawnie klasyfikujesz i selekcjonujesz znalezione wiadomości to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej.
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku informacja w instytucjach e-społeczeństwa: infobrokerstwo, metadane - opis zasobów cyfrowych, metadata, normalizacja, ocena i selekcja informacji.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informacja w instytucjach e-społeczeństwa? Przede wszystkim skupisz się na nauce zajmującej się wiedzą informacji - informatologii. Zapoznasz się też z prawnym i administracyjnym aspektami komunikacji dotyczących ochrony własności intelektualnej i przemysłowe. Oprócz wiedzy teoretycznej skoncentrujesz się także na rozwoju Twoich umiejętności miękkich, czyli szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej. Dzięki temu nauczysz się skutecznie dostosowywać informację do potrzeb i możliwości odbiorców. Co więcej, zapoznasz się z wykorzystaniem technologii informacyjnych, co umożliwi Ci w przyszłości tworzenie baz danych oraz portali internetowych.
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów staniesz się specjalistą zarządzania informacją, co pozwoli Ci na podjęcie pracy jako broker informacji, analityk raportów medialnych lub manager zawartości treści internetowych. Jeżeli zatem interesujesz się przepływem informacji w Internecie i chcesz mieć na nią wpływ to ten kierunek może okazać się początkiem ciekawej kariery zawodowej w tej dziedzinie!
Żeby dostać się na informację w instytucjach e-społeczeństwa, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, język obcy.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek Informacja w instytucjach e-społeczeństwa jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.
Jako student kierunku Informacja w instytucjach e-społeczeństwa zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. Ponadto, dowiesz się wiećej na tema dziennikarstwa oraz bibliologii. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych oraz kwalifikacji zawodowych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się gromadzić, przechowywać i zarządzać informacjami. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób zarządzać kulturą oraz organizacjami z nią związanymi. Studenci poznają także zasady edycji i redagowania tekstu oraz podstawy retoryki i stylistyki.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku informacja w instytucjach e-społeczeństwa można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Informacja w instytucjach e-społeczeństwa
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia