Technologia chemiczna - Wrocław

Technologia chemiczna - Wrocław

Studia na kierunku technologia chemiczna w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Technologia chemiczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku lub 2 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

01.02.2024

Technologia chemiczna studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku technologia chemiczna to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Technologia chemiczna - Wrocław
Studia na kierunku technologia chemiczna w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku technologia chemiczna w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Technologia chemiczna Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Technologia chemiczna to kierunek, który nawiązuje do takich dziedzin jak termodynamika, elektronika i elektrotechnika, automatyka, czy chemia fizyczna. Głównym celem studiów na tym kierunku jest jednak przekazywanie kompetencji praktycznych. W trakcie zajęć będziesz miał okazję wytwarzać np. nawozy, tworzywa sztuczne, paliwa, kosmetyki czy detergenty. Poznasz także zasady projektowania urządzeń i procesów technologicznych, a także rozwiniesz umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem.

Absolwenci tego kierunku mają duże możliwości na rynku pracy. Osoby po technologii chemicznej są zatrudniane w zakładach przemysłu chemicznego, branży farmaceutycznej czy kosmetycznej oraz laboratoriach analitycznych i kontroli jakości. Ponadto można podjąć pracę w działach zarządzania czy marketingu produkcyjnego.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku technologia chemiczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Chemiczny PWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek technologia chemiczna?

Jeśli rozważasz studia inżynierskie w zakresie technologii chemicznej, warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie. Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu.

Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą być inne. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA CHEMICZNA WE WROCŁAWIU?

Technologia chemiczna to nowoczesny kierunek interdyscyplinarny, którego program studiów stawia na praktyczność. Ci, którzy zdecydują się na kształcenie w tym zakresie, będą mieli okazję zajmować się projektowaniem i eksploatacją instalacji w przemyśle chemicznym.

W trakcie zdobywanej edukacji nauczysz się wytwarzać różnego rodzaju produkty chemiczne takie jak nawozy sztuczne, tworzywa polimerowe, paliwa, kosmetyki, barwniki, a także produkty codziennego użytku, chociażby detergenty.

Kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy. Wszechstronne wykształcenie obejmuje również ekonomikę procesów produkcyjnych, jakość produktów i ochronę środowiska w przemyśle chemicznym, a nawet zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Technologia chemiczna możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunek technologia chemiczna możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów) lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia. Zajęcia w ich zakresie odbywają się w trakcie trzech semestrów (półtora roku) lub czterech semestrów (studia magisterskie niestacjonarne).

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W kompleksowo opracowanym programie studiów technologii chemicznej znajdziesz takie przedmioty, jak na przykład: termodynamika chemiczna i techniczna, elektronika i elektrotechnika, miernictwo i automatyka, podstawy chemii fizycznej, technologia chemiczna ­– surowce i procesy przemysłu nieorganicznego.

Na studentów czeka szeroka oferta specjalizacyjna, która ułatwia sprecyzowanie przyszłej ścieżki kariery. Oznacza to, że prócz przedmiotów ogólnych i podstawowych musisz zaliczyć także zajęcia kierunkowe i specjalnościowe.

Będziesz miał/a okazję poznać metody analityczne, zasady projektowania urządzeń i procesów technologicznych, a także wykształcisz potrzebne umiejętności, potrzebne do zarządzania przedsiębiorstwem branży chemicznej, a co za tym idzie, nauczysz się planowania strategicznego w zakładzie przemysłu chemicznego.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek technologia chemiczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Chemiczny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA CHEMICZNA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Technologia chemiczna trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

 

Technologia chemiczna w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku lub 2 lata magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNOLOGIA CHEMICZNA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci technologii chemicznej są przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie, a współczesny rynek pracy daje im bardzo wiele możliwości znalezienia satysfakcjonującego zatrudnienia.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku technologia chemiczna:

 • firmy bazujące na procesach chemicznych i biochemicznych
 • samodzielna działalność gospodarcza w branży chemicznej
 • zarządzanie, marketing produkcyjny
 • zakłady przemysłu chemicznego
 • przetwórstwo tworzyw sztucznych
 • branża farmaceutyczna, kosmetyczna, spożywcza
 • laboratoria analityczne i kontroli jakości

Absolwenci zajmują się kierowaniem i nadzorem eksploatacji instalacji chemicznych, a także technologiami chemicznymi, które są ukierunkowane na ochronę środowiska. Możesz projektować i unowocześniać stosowane technologie i produkty, a także działać w zakresie laboratoryjnej kontroli przebiegu procesu technologicznego.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek technologia chemiczna we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Technologia chemiczna Wrocław studia i stopnia

Technologia chemiczna Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Technologia chemiczna Wrocław studia stacjonarne

Technologia chemiczna Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku technologia chemiczna w Mieście wrocławiu

Technologia chemiczna w mieście Wrocławiu

 • Technologia chemiczna w mieście Wrocławiu - studia stacjonarne

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w mieście Wrocławiu - studia stacjonarne na kierunku technologia chemiczna

  Politechnika Wrocławska

  Politechnika Wrocławska

  Technologia chemiczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
  tryb: stacjonarne

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu