Międzynarodowe stosunki gospodarcze - Poznań

Międzynarodowe stosunki gospodarcze - Poznań

Międzynarodowe stosunki gospodarcze - Poznań

Studia w Poznaniu 

międzynarodowe stosunki gospodarcze

Odkryj międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Międzynarodowe stosunki gospodarcze studia Poznań 2022 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu rozpocznie się 20 maja 2022 r. i potrwa do 17 sierpnia 2022 r. | Międzynarodowe stosunki gospodarcze Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Specjalności

Współczesne studia z międzynarodowych stosunków gospodarczych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu: logistyka międzynarodowa, przedsiębiorstwo i dyplomacja gospodarcza w europie, zarządzanie i finanse międzynarodowe ...

 

czytaj dalej wszystko o Międzynarodowe stosunki gospodarcze - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Międzynarodowe stosunki gospodarcze stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze?

W przypadku kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu warto odpowiednio wcześnie zainteresować się wymaganiami kwalifikacyjnymi, zwłaszcza że jest wielu zainteresowanych tego typu propozycją kształcenia ekonomicznego.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj, że w zależności od trybu i etapu kształcenia proces rekrutacji będzie wyglądał inaczej. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE W POZNANIU?

Międzynarodowe stosunki gospodarcze to odpowiedź na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Kierunek dostarcza pracodawcom specjalistów, którzy zajmują stanowiska menedżerskie i specjalistyczne w odniesieniu do działania współczesnej gospodarki.

Kierunek umożliwi Ci zrozumienie, w jaki sposób działają przedsiębiorstwa i instytucje w zakresie międzynarodowym, a będzie to możliwe dzięki zapoznaniu się z czynnikami rozwoju społeczno-gospodarczego, z konkurencyjnością oraz z działaniami finansowo-biznesowymi w skali międzynarodowej.

Studenci zdobędą najważniejszą wiedzę i umiejętności, które sprowadzają się do znajomości warunków funkcjonowania przedsiębiorstw, zasad pozyskiwania wsparcia finansowego, a także reguł tworzenia bardziej przyjaznego środowiska biznesowego.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu realizowane są w ramach studiów pierwszego stopnia, które trwają trzy lata (sześć semestrów) oraz w trakcie drugiego stopnia, który trwa dwa lata (cztery semestry).

Poznańskie uczelnie umożliwiają kształcenie w zakresie studiów ekonomicznych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Międzynarodowe stosunki gospodarcze to wielowymiarowy, interdyscyplinarny kierunek, który pozwoli Ci zapoznać się z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, a także jej instytucjami, jak również ułatwi zgłębianie unijnych programów i funduszy pomocowych.

Studenci mają okazję poznać techniki marketingowe, co pozwoli im zdobyć kompetencje w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa oraz przygotowywania korespondencji biznesowej w językach obcych.

Nie zabraknie także zajęć odnoszących się do realizacji strategii międzynarodowej działalności. Studenci nauczą się współpracy zespołowej również w wirtualnych międzynarodowych zespołach.

Nauczysz się oceniać ryzyko finansowe oraz tworzyć strategie przedsiębiorstw, które działają na rynkach międzynarodowych.

Na studentów czekają fascynujące specjalizacje, które ułatwią wybór ścieżki kariery, a jednocześnie umożliwią zdobywanie rzetelnego wykształcenia, chociażby w zakresie biznesu międzynarodowego, logistyki międzynarodowej, a także zarządzania i finansów międzynarodowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE W POZNANIU?

Studia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE W POZNANIU?

Absolwenci międzynarodowych stosunków gospodarczych mają bardzo wiele możliwości rozwoju badawczego i zawodowego na rynku pracy w kraju i za granicą. Zdobywana wiedza i umiejętności z pewnością z korzyścią wpłyną na działanie w organizacjach gospodarczych i administracji krajowej oraz międzynarodowej (UE), jak i w strukturach zarządczych korporacji międzynarodowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze:

  • placówki zagraniczne, takie jak ambasady, konsulaty, biura akwizycji i promocji polskich placówek dyplomatycznych
  • korporacje globalne, które posiadają filie i oddziały na rynku polskim
  • instytucje otoczenia biznesu związane z obsługą inwestorów zagranicznych i budowaniem relacji biznesowych z partnerami zagranicznymi
  • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w skali międzynarodowej. Obejmują również stanowiska doradców ds. szkoleń w zakresie funduszy europejskich, doradców ds. europejskich i pozyskiwania środków z budżetu Unii Europejskiej, ekspertów w komisjach oceniających wnioski o dofinansowanie projektów z budżetu unijnego.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w Poznaniu

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu

data science
finance
zarządzanie
Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia