Zarządzanie państwem - Poznań

Zarządzanie państwem - Poznań

Zarządzanie państwem - Poznań

Studia w Poznaniu 

zarządzanie państwem

Odkryj zarządzanie państwem w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie państwem studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie państwem w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie państwem - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek zarządzanie państwem

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie państwem stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie państwem w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie państwem, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych.

Najczęściej należą do nich: historia, WOS, język obcy. Jednak dokładne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie państwem w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM?

Odpowiednie funkcjonowanie wszystkich aspektów państwa i konkretnych organów administracji rządowej i samorządowej jest gwarancją stabilnej państwowości oraz bezpieczeństwa obywateli. Dlatego też niezwykle ważne jest sprawne działanie wszystkich instytucji publicznych oraz umiejętne zarządzanie ich pracą. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek zarządzanie państwem w Poznaniu, który kształci specjalistów z tego obszaru.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o wszechstronnych zainteresowań, szczególnie z obszaru nauk społecznych, ekonomicznych, prawniczych czy politycznych. Dużym atutem będzie także umiejętność dobrej organizacji czasu, odpowiedzialność oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Jeżeli dodatkowo masz charakter lidera i chciałbyś wykorzystać go w swojej pracy zawodowej, to kierunek zarządzanie państwem w Poznaniu będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie państwem możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie państwem realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studi licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia zarządzanie zyskują coraz większą popularność wśród studentów, dlatego też uczelnie w Poznaniu decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty nauczania. Obecnie kierunek zarządzanie państwem, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te mogą poszczycić się długą tradycją i dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program nauczania na kierunku zarządzanie państwem oscyluje głównie wokół nauk ekonomicznych, politycznych, administracyjnych i prawniczych, dzięki czemu studenci będą mieli okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • podstawy wiedzy o polityce
 • ekonomia
 • techniki kreatywnego myślenia
 • finanse publiczne
 • samorząd 
 • polityka lokalna
 • oraz inne

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, w czasie studiów rozwiniesz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student będziesz uczestniczył w płatnych stażach odbywających się w instytucjach publicznych, urzędach lub firmach, a także skorzystasz z oferty szkoleń bezpośrednio związanych z szeroką branżą, jaką jest zarządzanie.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM?

Kierunki studiów w Poznaniu, dzięki swojemu wszechstronnemu programowi kształcenia i dopasowaniu do potrzeb obecnego rynku pracy, kształcą specjalistów, którzy doskonale radzą sobie na gruncie zawodowy. Podobnie jest z absolwentami kierunku zarządzanie państwem.

Przede wszystkim, w trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz w prywatnych przedsiębiorstwach. Co więcej, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik:

 • urzędów
 • instytucji europejskich
 • organizacji pozarządowych

 

Absolwenci często decydują się na związanie swojej zawodowej przyszłości z działami marketingu i PR, a także z sektorem finansowym. Ponadto, możesz wykonywać obowiązki pracownika administarcyjno-biurowego. Inną, równie ciekawą opcją jest założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do uzyskanego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie państwem w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie państwem w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie państwem w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM - ważne informacje

zarządzanie państwem studia

studia zarządzanie i marketing w Poznaniu

studia zarządzanie i marketing w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu

data science
finance
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)