Zarządzanie dla inżynierów - Poznań

Zarządzanie dla inżynierów - Poznań

Zarządzanie dla inżynierów - Poznań

Studia w Poznaniu 

zarządzanie dla inżynierów

Odkryj zarządzanie dla inżynierów i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.12.2022

Zarządzanie dla inżynierów studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu to magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia na kierunku zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie dla inżynierów - Poznań

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie dla inżynierów, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów inżynierskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE DLA INŻYNIERÓW?

Współcześnie, w dobie powstawania nowych przedsiębiorstw z zakresu różnorodnych dziedzin, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania biznesem i nadzorowania jego prawidłowego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że studia dotyczące tej dziedziny od lat cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez studentów. Kierunek zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu jest skierowany do absolwentów technicznych studiów wyższych, którzy chcieliby wykorzystać swoją wiedzę oraz umiejętności na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach związanych z naukami społecznymi i humanistycznymi. W przypadku tego kierunku decydującą kwestią jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów inżynierskich. Jeżeli dodatkowo masz charakter lidera i wiesz, że idealnie odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych, to studia na kierunku zarządzania dla inżynierów powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie dla inżynierów możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie niestacjonarnym. Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu mają w swojej ofercie wiele kierunków studiów powiązanych z zarządzaniem i marketingiem. Zarządzanie dla inżynierów możesz obecnie realizować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te wyróżniają się innowacyjnym podejściem oraz nastawieniem na realizację praktycznych treści, dzięki czemu studenci są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy zawodowej.

Program nauczania na kierunku zarządzanie dla inżynierów jest w pełni dopasowany do potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Studenci mają szansę ugruntować i rozwinąć wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania, oraz wzbogacić ją o nowe elementy powiązane z naukami:

  • społecznymi
  • humanistycznymi
  • marketingowymi

 

W siatce zajęć przewidziano przedmioty, dzięki którym nauczysz się technik negocjacji, nowoczesnych metod zarządzania biznesem oraz narzędzi na co dzień stosowanych w tej branży. będziesz mógł zająć się prowadzeniem ksiąg rachunkowych różnorodnych przedsiębiorstw. Podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz między menadżerem IT, menadżerem logistyki i zarządzaniem strategicznym.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE DLA INŻYNIERÓW?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy zajmują wysoką pozycję, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci kierunku zarządzanie dla inżynierów również mają przed sobą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i wieloaspektową wiedzę związaną z różnymi formami zarządzania, finansami czy ekonomią. Zdobyte kompetencje i kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej pracy w wielu, branżach. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się na stanowiskach:

  • kierowniczych 
  • menedżerskich

 

W różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie na stanowisku analityka biznesowego czy project managera. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z perspektywiczną branżą IT, między innymi w zawodzie koordynatora do spraw projektów i kierownika zespołu. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie dla inżynierów w Poznaniu?

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia