Socjologia studia Poznań

Studia w Poznaniu 

socjologia

Odkryj kierunek socjologia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Socjologia studia Poznań

Studia na kierunku socjologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku socjologia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku socjologia w Poznaniu rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 11 października 2023 r. | Socjologia Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu socjologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Socjologii UAM).

czytaj dalej wszystko o Socjologia studia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek SOCJOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Socjologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek socjologia w Poznaniu?

Kandydaci na studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu powinni osiągnąć jak najlepsze wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku studiów magisterskich, w procesie rekrutacji jest brany pod uwagę dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Socjologia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA?

Socjolodzy to osoby, które zajmują się badaniem reguł i procesów międzyludzkich, zachodzących zarówno w różnorodnych grupach społecznych, jak i strukturach rodzinnych. W dużym uproszczeniu socjologię można określić nauką o społeczeństwie. Początków tej dziedziny należy upatrywać już w czasach starożytnych, między innymi w działalności Platona. Współcześnie zyskuje ona na wartości oraz popularności, a z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wybór tego kierunku i związanie swojej przyszłości ze stabilnym i przyszłościowym zawodem socjologa. Odpowiedzią na tego typu oczekiwania i potrzeby studentów jest kierunek socjologia w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia psychologiczne i społeczne powinny interesować się naukami społecznymi, humanistycznymi, historycznymi czy antropologicznymi. Jeżeli dodatkowo interesujesz się zmianami zachodzącymi w społeczeństwie i chciałbyś rozwinąć swoja wiedzę z tego obszaru, to studia na kierunku socjologia będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku socjologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku socjologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają  3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej wprowadzają do swojej oferty studia psychologiczne i społeczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Obecnie kierunek socjologia w Poznaniu, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Kierunki studiów w Poznaniu mają ciekawy program nauczania, który zakłada realizacje przedmiotów o profilu teoretycznym oraz warsztatów praktycznych, co pozwala zachować odpowiednią równowagę. Podobnie jest z kierunkiem socjologia. Studenci, którzy zdecydują na te studia będą mieli okazję rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, historycznych czy antropologicznych. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • psychologia społeczna
 • antropologia kulturowa
 • społeczne role socjologa 
 • podstawy socjologii
 • oraz wiele innych

 

Oprócz wiedzy kierunkowej, studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, co w znacznym stopniu zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Ponadto, będziesz mógł korzystać z bogatej oferty kół naukowych czy zajęć fakultatywnych.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SOCJOLOGIA?

Studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na współczesnym, często wymagającym ryku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku socjologia otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi i możliwości. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w różnego rodzaju ośrodkach analitycznych i badawczych oraz instytucjach eksperckich. Ponadto, sprawdzisz się także jako pracownik agencji marketingowych i działów PR.

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w branży HR, gdzie będziesz odpowiedzialny za prowadzenie procesu rekrutacyjnego. Co więcej, odnajdziesz się także w ośrodkach badania opinii publicznej lub na stanowisku pracownika związanego z tworzeniem kampanii wyborczej. Interesującym wyborem może być praca w:

 • działach personalnych
 • agencjach pracy 
 • firmach sprzedażowych

 

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub pracę w różnego rodzaju wydawnictwach, redakcjach czasopism lub mediach. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować kształcenie na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zdobędziesz nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku socjologia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek socjologia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek socjologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Socjologii UAM) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Socjologia w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Socjologia Poznań studia i stopnia

Socjologia Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Socjologia Poznań studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku socjologia w Poznaniu

Kierunki humanistyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia