Socjologia studia Poznań

Socjologia studia Poznań

Socjologia studia Poznań

Studia w Poznaniu 

socjologia

Odkryj kierunek socjologia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Socjologia studia Poznań

Studia na kierunku socjologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Socjologia studia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek socjologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Socjologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek socjologia w Poznaniu?

Kandydaci na studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu powinni osiągnąć jak najlepsze wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku studiów magisterskich, w procesie rekrutacji jest brany pod uwagę dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Socjologia w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

SOCJOLOGIA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

SOCJOLOGIA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

SOCJOLOGIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA?

Socjolodzy to osoby, które zajmują się badaniem reguł i procesów międzyludzkich, zachodzących zarówno w różnorodnych grupach społecznych, jak i strukturach rodzinnych. W dużym uproszczeniu socjologię można określić nauką o społeczeństwie. Początków tej dziedziny należy upatrywać już w czasach starożytnych, między innymi w działalności Platona. Współcześnie zyskuje ona na wartości oraz popularności, a z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wybór tego kierunku i związanie swojej przyszłości ze stabilnym i przyszłościowym zawodem socjologa. Odpowiedzią na tego typu oczekiwania i potrzeby studentów jest kierunek socjologia w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia psychologiczne i społeczne powinny interesować się naukami społecznymi, humanistycznymi, historycznymi czy antropologicznymi. Jeżeli dodatkowo interesujesz się zmianami zachodzącymi w społeczeństwie i chciałbyś rozwinąć swoja wiedzę z tego obszaru, to studia na kierunku socjologia będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku socjologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku socjologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają  3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej wprowadzają do swojej oferty studia psychologiczne i społeczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Obecnie kierunek socjologia w Poznaniu, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Kierunki studiów w Poznaniu mają ciekawy program nauczania, który zakłada realizacje przedmiotów o profilu teoretycznym oraz warsztatów praktycznych, co pozwala zachować odpowiednią równowagę. Podobnie jest z kierunkiem socjologia. Studenci, którzy zdecydują na te studia będą mieli okazję rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, historycznych czy antropologicznych. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • psychologia społeczna
 • antropologia kulturowa
 • społeczne role socjologa 
 • podstawy socjologii
 • oraz wiele innych

 

Oprócz wiedzy kierunkowej, studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, co w znacznym stopniu zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Ponadto, będziesz mógł korzystać z bogatej oferty kół naukowych czy zajęć fakultatywnych.

Gdzie studiować na kierunku socjologia w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek socjologia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SOCJOLOGIA?

Studia psychologiczne i społeczne w Poznaniu kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na współczesnym, często wymagającym ryku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku socjologia otworzy się przed tobą wiele zawodowych drzwi i możliwości. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w różnego rodzaju ośrodkach analitycznych i badawczych oraz instytucjach eksperckich. Ponadto, sprawdzisz się także jako pracownik agencji marketingowych i działów PR.

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w branży HR, gdzie będziesz odpowiedzialny za prowadzenie procesu rekrutacyjnego. Co więcej, odnajdziesz się także w ośrodkach badania opinii publicznej lub na stanowisku pracownika związanego z tworzeniem kampanii wyborczej. Interesującym wyborem może być praca w:

 • działach personalnych
 • agencjach pracy 
 • firmach sprzedażowych

 

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub pracę w różnego rodzaju wydawnictwach, redakcjach czasopism lub mediach. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować kształcenie na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zdobędziesz nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Kierunki humanistyczne w Poznaniu

Rozwiń

Popularne kierunki humanistyczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)