Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Studia w Poznaniu 

zarządzanie środowiskiem

Odkryj zarządzanie środowiskiem w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Zarządzanie środowiskiem studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 20 października 2022 r. | Zarządzanie środowiskiem Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie stacjonarnym. 

 

Opis kierunku

Ekologia to jedna z najważniejszych idei, która przyświeca współczesnym ludziom. Bardzo ważne jest, by kształtować nowych specjalistów w zakresie ochrony środowiska, którzy będą mogli działać od strony badawczej, czy administracyjnej. Podczas studiów można m.in. zgłębić wiedzę na temat gospodarczych i prawnych aspektów dbania o przyrodę, czy nauczyć się tego, w jaki sposób pozyskiwać i interpretować dane środowiskowe.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły kierunek, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w administracji publicznej (w instytucjach, zajmujących się ochroną środowiska). Absolwenci mogą również pracować w jednostkach naukowo-badawczych, czy firmach konsultingowych.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie środowiskiem - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek zarządzanie środowiskiem

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zarządzanie środowiskiem stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których na przykład należą: biologia, geografia, fizyka lub informatyka.

W przypadku studiów drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie środowiskiem w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM?

W dzisiejszych czasach dbanie o otaczające nas środowisko naturalne stało się niezwykle popularne i potrzebne. Już miliony ludzi na całym świecie zaangażowało się w działania ekologiczne, chociażby poprzez zmianę codziennych nawyków i przyzwyczajeń, co samo w sobie może mieć realny wpływ na funkcjonowanie naszej planety. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty i mieć większa wiedzę na temat środowiska i całego ekosystemu, potrzebni są specjaliści posiadający przygotowanie do podejmowania działań związanych z tym obszarem. Ich kształceniem zajmuje się kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych, humanistycznych czy administracyjnych. W przypadku kierunku zarządzanie środowiskiem warto posiadać wiedzę związaną z geografią, biologią oraz telematyką przyrodniczą. Jeżeli spełniasz te warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia zarządzanie w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, to coraz częściej można je znaleźć w ofercie poznańskich uczelni. Kierunek zarządzanie środowiskiem możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te mogą się poszczycić długą i bogatą tradycją, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia , które otwiera wiele zawodowych drzwi.

Program kształcenia na tym kierunku skupia się głównie wokół treści związanych z naukami geograficznymi, biologicznymi, społecznymi, ekonomicznymi czy gospodarczymi. Studenci mają okazję rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zyskać cenne umiejętności praktyczne, między innymi podczas wyjazdów terenowych czy specjalistycznych warsztatów. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, takich jak:

 • kartografia i topografia
 • fizyka i chemia Ziemi
 • prawo w ochronie środowiska
 • podstawy organizacji i zarządzania
 • zasoby i ochrona biosfery

 

Ponadto, jako student będziesz uczęszczał na lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM?

Uczelnie w Poznaniu kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku zarządzanie środowiskiem, zdobędziesz wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, w trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych instytucjach i firmach proekologicznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

 • biurami projektowymi,
 • organami badawczo-naukowymi
 • firmami konsultingowymi

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik oddziałów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego, a także instytucji zajmujących się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego. Po zdobyciu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego, będziesz miał możliwość zatrudnienia w edukacji w zawodzie nauczyciela przyrody i geografii. Dobrym rozwiązaniem jest także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do uzyskanego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek zarządzanie środowiskiem:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie środowiskiem w Poznaniu

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM - ważne informacje

zarządzanie środowiskiem studia

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie środowiskiem Poznań studia i stopnia

Zarządzanie środowiskiem Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie środowiskiem Poznań studia stacjonarne

Kierunki ochrona środowiska w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia