Automatyka i elektrotechnika przemysłowa to interdyscyplinarnie skonstruowany kierunek studiów, który odpowiada na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy.
Wiedza i umiejętności studentów zdobywana dzięki rzetelnie opracowanemu programowi studiów jest dostosowana do wymagań współczesnych zakładów. Właśnie dlatego dowiesz się, jak działają zautomatyzowane i zrobotyzowane linie produkcyjne, systemy wizyjne czy też Internet Rzeczy.
Oczywiście nie zabraknie treści odnoszących się do dziedzin takich jak matematyka, fizyka, elektrotechnika, elektronika i automatyka. Nauczysz się analizować problemy inżynieryjne, a także syntetyzować ich rozwiązania.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Automatyka i elektrotechnika przemysłowa możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunek automatyka i elektrotechnika przemysłowa w Kielcach możesz studiować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.
Studia w tym zakresie realizowane są w trybie dziennym. Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W kompleksowo opracowanym programie kształcenia automatyki i elektrotechniki przemysłowej znajdziesz takie przedmioty jak: rysunek techniczny i podstawy CAD, bezpieczeństwo użytkowania urządzeń elektrycznych, symulacja układów dynamicznych, aspekty prawne projektowania układów automatyki, przekształtniki energoelektroniczne w zastosowaniach automatyki, metody sztucznej inteligencji w sterowaniu.
Nauczysz się tworzyć oprogramowanie na komputery PC, sterowniki PLC oraz mikrokontrolery. Zdobędziesz również umiejętności, które sprowadzają się do programowania systemów sterowania maszyn i procesów produkcyjnych.
Realizowane zajęcia umożliwią Ci poprawne dobieranie zabezpieczenia w celu ochrony urządzeń elektrycznych oraz projektowanie układów automatyki wraz z uwzględnieniem podstawowych standardów, norm i aspektów prawnych.