Automatyka i robotyka - Kielce

Automatyka i robotyka - Kielce

Automatyka i robotyka - Kielce

Studia w Kielcach

automatyka i robotyka

Odkryj kierunek automatyka i robotyka w Kielcach i sprawdź, gdzie możesz studiować

Automatyka i robotyka - studia Kielce | woj. świętokrzyskie

Projektowanie i konstruowanie robotów, wdrażanie inteligentnych systemów technologicznych oraz praca nad ulepszaniem maszyn to zadanie każdego praktyka Automatyki i robotyki. Dzięki profesjonalistom, którzy ukończyli ten kierunek, codzienne życie każdego człowieka jest o wiele łatwiejsze – przecież to właśnie dzięki ich dokonaniom możemy poruszać się pojazdami mechanicznymi, w obowiązkach domowych pomagają nam pralki i zmywarki, a źródło rozrywki zapewniają konsole do gier i komputery.

Automatyka i robotyka w Kielcach jest kierunkiem otwierającym rankingi popularności studiów nie bez powodu. Większość przyszłych studentów marzy o podjęciu takiej edukacji, której ukończenie zagwarantuje im znalezienie dobrze płatnej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Opisywany kierunek studiów daje szanse nie tylko na zdobycie wszechstronnego wykształcenia, ale również późniejsze dostatnie życie.

 

Czego się nauczysz na studiach

Celem powstania Automatyki i robotyki w Kielcach jest wykształcenie grona wykwalifikowanych specjalistów, kompetentnych w swojej dziedzinie. Dlatego jeżeli wybierzesz studiowanie właśnie tego kierunku, musisz być gotów na przyswojenie interdyscyplinarnej wiedzy technicznej, popartej praktycznymi umiejętnościami, które zgłębisz pod okiem wykładowców. Przedmioty wchodzące w skład siatki studiów na tym kierunku to między innymi:

 • sztuczna inteligencja,
 • podstawy automatyki i robotyki,
 • sterowanie cyfrowe,
 • bezpieczeństwo systemów komputerowych,
 • programowalne układy cyfrowe,
 • systemy radiokomunikacyjne,
 • podstawy systemów informatycznych,
 • technika światłowodowa i fototechnika.

 

Dla kogo te studia

Rozpoczęcie Automatyki i robotyki wiąże się z dużą odpowiedzialnością, wynikającą z przyswajaniem złożonej wiedzy i umiejętności technicznych. Interdyscyplinarność opisywanego kierunku jest kolejnym czynnikiem utrudniającym. Dlatego zanim aplikujesz na ten kierunek, zastanów się, czy wystarczająco dobrze radzisz sobie z matematyką i fizyką, interesujesz się nowinkami technicznymi, a świat IT nie ma przed tobą tajemnic, a ponadto pragniesz swoją najbliższą przyszłość związać z obcowaniem z kierunkami ścisłymi, to Automatyka i robotyka jest kierunkiem stworzonym specjalnie dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KIELCACH JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Kielcach

     Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Kielcach wiążą się z obowiązkiem sprostania dość skomplikowanym wymaganiom rekrutacyjnym, spowodowanym między innymi szerokim zainteresowaniem przyszłych studentów podjęciem tego rodzaju edukacji. Dlatego aby mieć pewność, że twoje szanse na rozpoczęcie Automatyki i robotyki będą spore, jak najszybciej rozpocznij przygotowania do rozszerzonej matury z matematyki, fizyki, informatyki oraz języka angielskiego, czyli przedmiotów wiodących, umożliwiających zyskanie dużej liczby punktów przydatnych w procesie rekrutacji.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Kielcach

     Automatykę i robotykę możesz podjąć w ramach trybu stacjonarnego i zaocznego dzięki temu, że większość uczelni w kraju stara się podwyższyć komfort zdobywania wiedzy wszystkim studentom. Jeżeli jesteś zdecydowany na poświęcenie znacznej większości swojego czasu na zdobywanie wiedzy kierunkowej, powinieneś rozważyć rozpoczęcie studiów stacjonarnych, które zagwarantują ci regularność i systematyczność zgłębianej wiedzy.

     Studia w trybie niestacjonarnym są wybierane głównie przez tych, którzy z jakichś przyczyn nie mogą bądź nie chcą pobierać nauki od poniedziałku do piątku lub chcą zadbać o równoczesne zdobywanie doświadczenia zawodowego albo marzą o rozpoczęciu dwóch różnych kierunków studiów. Zajęcia w tym trybie będą odbywać się prawdopodobnie w co drugi weekend każdego miesiąca i postawią studentów przed obowiązkiem zgłębienia obszernej dawki materiału w krótkim czasie. Niezależnie od tego, na jaki tryb studiów postanowisz się zdecydować, otrzymasz takie same możliwości zawodowe, jak wszyscy inni absolwenci opisywanego kierunku.

      

     Program studiów

     Studiowanie Automatyki i robotyki w Kielcach wiąże się z codziennym przyswajaniem skomplikowanej wiedzy technicznej, u podstaw której leżą nauki ścisłe takie jak matematyka i fizyka. Dlatego aby móc rozpocząć zgłębianie zaawansowanych umiejętności praktycznych, potrzebnych do podjęcia przyszłej pracy, należy uprzednio dogłębnie zapoznać się z zagadnieniami ze wspomnianych wcześniej przedmiotów ścisłych.

     Na późniejszych etapach edukacji, studenci uczą się projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów komputerowych dzięki interdyscyplinarnym umiejętnościom informatycznym, fizycznym, z dziedziny robotyki i szeroko rozumianej automatyki. Absolwenci stają się ekspertami w tworzeniu maszyn elektronicznych, dokonywaniu napraw uszkodzonych podzespołów elektronicznych oraz zastosowaniu usprawnień do istniejących już systemów.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA KIELCE STUDIA STACJONARNE

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA KIELCE STUDIA ZAOCZNE

      

     automatyka i robotyka studia Kielce świętokrzyskie

      

     Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Kielcach

     Automatyka i robotyka, podobnie jak większość technicznych kierunków studiów, składa się z dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Co to oznacza w praktyce? Każdy świeżo upieczony absolwent szkoły średniej rozpocznie edukację od studiów pierwszego stopnia, które będą trwały trzy i pół roku oraz zostaną zwieńczone uzyskaniem tytułu inżyniera.

     Studia drugiego stopnia będą miały charakter studiów magisterskich, dlatego na ich ukończenie będziesz musiał poświęcić półtora roku. Warto zdecydować się na zgłębienie obu etapów kształcenia ze względu na szereg możliwości zawodowych, generowanych przez studia magisterskie.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA KIELCE STUDIA I STOPNIA

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA KIELCE STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Kielcach

     Studia inżynierskie są bez wątpienia bardzo wymagające, dlatego aplikacja na dowolny kierunek z kanonu nauk ścisłych, powinna być poprzedzona długotrwałą refleksją na temat swoich predyspozycji naukowych. Wybierając Automatykę i robotykę w Kielcach, powinieneś się zastanowić, czy:

     • posiadasz naturalną zdolność do bezproblemowego przyswajania wiedzy technicznej,
     • interesujesz się światem techniki i nowoczesnych systemów informatycznych,
     • masz wszechstronne zainteresowania, którym sprosta jedynie interdyscyplinarny kierunek techniczny.

     Udzielenie sobie twierdzącej odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania powinny skłonić kandydata do rozpoczęcia pracy nad przypomnieniem sobie najważniejszych zagadnień, dzięki którym wynik uzyskany na rozszerzonej maturze z matematyki, informatyki, fizyki oraz języka angielskiego będzie możliwie jak najwyższy.

     Jako że kandydatów na Automatykę i robotykę nigdy nie brakuje, to siłą rzeczy progi punktowe, od których przyjmowani są studenci, zwykle oscylują wokół wysokich liczb. Dlatego warto pomyśleć o zdobyciu dodatkowych, niezwykle cennych punktów, poprzez udział w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Jako przyszły kandydat, możesz rozważyć na przykład:

     • Olimpiadę Matematyczną,
     • Olimpiadę Fizyczną,
     • Olimpiadę Informatyczną.

      

     Proces rekrutacji

     Wszystkie uczelnie w Kielcach posiadają własną stronę internetową, będącą nie tylko źródłem cennej wiedzy o oferowanych kierunkach studiów, ale również sposobem na elektroniczną rejestrację, poprzedzającą rozpoczęcie studiów. Celem zgłoszenia swojej kandydatury na Automatykę i robotykę w Kielcach, odwiedź internetową stronę odpowiedniego ośrodka akademickiego i uzupełnij zamieszczony formularz rekrutacyjny swoimi danymi personalnymi, wynikiem egzaminu maturalnego lub wynikami uzyskanymi na drodze wcześniejszej edukacji.

     Po ogłoszeniu wyników, musisz dostarczyć zdjęcie do legitymacji, ksero świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów oraz formularz aplikacyjny w odgórnie ustalonym terminie.

     zasady rekrutacji na studia

      

     automatyka i robotyka studia Kielce świętokrzyskie

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Kielcach

     Interdyscyplinarność, jaką charakteryzują się studia w Kielcach na kierunku Automatyka i robotyka, generuje bardzo szerokie i przyszłościowe możliwości zatrudnienia. Niewątpliwą zaletą tego kierunku jest możliwość samodzielnego ukształtowania swojej drogi zawodowej – każdy absolwent tuż po ukończeniu otrzyma wiele propozycji pracy, więc tak naprawdę w tym przypadku to praca szuka człowieka, nie odwrotnie. Wybór jednej z kilku specjalności oferowanej przez opisywany kierunek studiów, nakieruje przyszłych praktyków wiedzy technicznej na wybrany przez nich tor, dlatego wiele zależy właśnie od tej decyzji.

     Kończąc Automatykę i robotykę w Kielcach, stwarzasz sobie szansę na zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, działających w branżach elektronicznych, związanych z IT lub inną, dowolną gałęzią współczesnego przemysłu, bowiem każda z nich korzysta z dorobku naukowego ludzi ze świata techniki.

     Absolwenci opisywanego kierunku studiów znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych systemów automatyzacji szeroko rozumianych procesów. Jeżeli od dawna marzyłeś o karierze naukowej i zdecydowałeś się na studiowanie Automatyki i robotyki, będziesz mógł zająć się testowaniem rozwiązań możliwych do zastosowania w poszczególnych jednostkach zajmujących się pracą nad maszynami.

     Własna działalność gospodarcza to bez wątpienia jedno z największych marzeń dużej części społeczeństwa. Wszystkie kierunki studiów w Kielcach generują możliwość otworzenia swojej firmy, jednak bez wątpienia ogromne szanse na sukces będą mieli ci, którzy postanowią otworzyć własne biura projektowe i wytwórcze, ściśle związane z automatyzacją i nowoczesnymi systemami z dziedziny robotyki.

     Jak sam widzisz, ukończenie Automatyki i robotyki stwarza ogrom możliwości zawodowych, dlatego absolwenci mają szansę na dopasowanie przyszłej pracy do własnych zainteresowań, a przez to zmniejszyć prawdopodobieństwo przedwczesnego wypalenia zawodowego.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Kielcach

     Studiowanie Automatyki i robotyki w Kielcach to dla wielu powód do dumy, nie tylko ze względu na obiecujące perspektywy zawodowe, ale również szansę na przyswojenie interdyscyplinarnej, potrzebnej w codziennym życiu wiedzy i umiejętności. Opinie studentów i absolwentów tego kierunku potwierdzają jego renomę.

     Michalina, studentka pierwszego roku Automatyki i robotyki w Kielcach, mówi:

     „Od zawsze chciałam podjąć kierunek zawierający w sobie nauki techniczne. Dlatego wybrałam Automatykę i robotykę. Codziennie uczę się czegoś nowego o otaczającym nas świecie pełnym elektroniki i różnorakich maszyn. Polecam ten kierunek wszystkim, którzy interesują się zagadnieniami ścisłymi.”

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W KIELCACH

     Rozwiń

     9 uczelni w Kielcach

     Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach


     #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

      

     Komentarze (0)