Elektronika i telekomunikacja - Kielce

Elektronika i telekomunikacja - Kielce

Elektronika i telekomunikacja - Kielce
Dodaj do ulubionych

22.08.2022

Elektronika i telekomunikacja - studia Kielce 2022 | woj. świętokrzyskie

 

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Kielcach
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania

Opis kierunku

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu telekomunikacji, systemów teleinformatycznych czy zarządzania multimediami.

 

Praca po studiach

Studia w Kielcach na kierunku Elektronika i telekomunikacja dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako programiści, administratorzy sieci czy specjaliści w zakresie telekomunikacji cyfrowej i Internetu.

czytaj dalej wszystko o Elektronika i telekomunikacja - Kielce

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Kielcach na kierunek Elektronika i telekomunikacja wymaga od kandydatów zdanej matury, bez wskazania konkretnych wymaganych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Elektronika i telekomunikacja to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Kielcach. Ten kierunek został stworzony w odpowiedzi na duże zainteresowanie w kraju kształceniem w zakresie IT i telekomunikacji.

Studenci kierunku Elektronika i telekomunikacja mają możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności przede wszystkim z zakresu systemów teleinformatycznych, komunikacji oraz zarządzania multimediami.

Program studiów zakłada również, że studenci nauczą się m.in. jak programować, a także poznają podstawy radiotechniki, telewizji, techniki obliczeniowej czy symulacyjnej.

W trakcie studiów studenci odbywają praktyki zawodowe, dzięki którym mają możliwość zapoznać się ze specyfiką środowiska możliwego przyszłego miejsca pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Elektronika i telekomunikacja mają za zadanie przede wszystkim przygotować studentów do przyszłej pracy w dynamicznej branży IT. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć szeroką wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, oparte o najnowsze trendy w technice teleinformatycznej oraz zgodne z zapotrzebowaniami rynku pracy i szybkim rozwojem takich dziedzin jak np. sieci komputerowe i telekomunikacyjne, systemy informatyczne, telefonia komórkowa czy telewizja cyfrowa.

Studenci kierunku Elektronika i telekomunikacja oferowanego przez uczelnie w Kielcach mają również możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania komputerów i ich architektury, transmisji danych w sieciach komputerowych, metod i narzędzi systemów informatycznych czy podstaw elektroniki.

Przykładowe przedmioty na kierunku Elektronika i telekomunikacja to: technika cyfrowa, podstawy i algorytmy przetwarzania sygnałów czy programowanie w języku Java.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Kierunki studiów w Kielcach takie jak Elektronika i telekomunikacja dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w szeroko rozumianej branży IT i telekomunikacyjnej. Absolwenci tego kierunku mogą więc znaleźć zatrudnienie np. jako programiści czy administratorzy sieci, ale także specjaliści w zakresie Internetu oraz telekomunikacji cyfrowej.

Absolwenci kierunku Elektronika i telekomunikacja mogą pracować nie tylko w przedsiębiorstwach o charakterze informatycznym czy telekomunikacyjnym, ale również w firmach i instytucjach, które posiadają instalacje komputerowe albo telekomunikacyjne. Absolwenci mogą również znaleźć pracę w serwisach sprzętu informatycznego czy elektronicznego.
 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Elektronika i telekomunikacja:

  • programista,
  • administrator sieci,
  • specjalista w zakresie telekomunikacji cyfrowej i Internetu,
  • serwisy sprzętu informatycznego, elektronicznego lub telekomunikacyjnego,
  • pracownik przedsiębiorstw zajmujących się usługami telekomunikacyjnymi.

Poziom i tryb studiów


Kierunki inżynierskie i techniczne w Kielcach

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia