Elektronika i telekomunikacja - Kielce

Elektronika i telekomunikacja - Kielce

Elektronika i telekomunikacja - Kielce
Dodaj do ulubionych

19.12.2022

Elektronika i telekomunikacja - studia Kielce 2023 | woj. świętokrzyskie

 

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Kielcach
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania

Opis kierunku

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu telekomunikacji, systemów teleinformatycznych czy zarządzania multimediami.

 

Praca po studiach

Studia w Kielcach na kierunku Elektronika i telekomunikacja dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako programiści, administratorzy sieci czy specjaliści w zakresie telekomunikacji cyfrowej i Internetu.

czytaj dalej wszystko o Elektronika i telekomunikacja - Kielce

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Kielcach na kierunek Elektronika i telekomunikacja wymaga od kandydatów zdanej matury, bez wskazania konkretnych wymaganych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Elektronika i telekomunikacja to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Kielcach. Ten kierunek został stworzony w odpowiedzi na duże zainteresowanie w kraju kształceniem w zakresie IT i telekomunikacji.

Studenci kierunku Elektronika i telekomunikacja mają możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności przede wszystkim z zakresu systemów teleinformatycznych, komunikacji oraz zarządzania multimediami.

Program studiów zakłada również, że studenci nauczą się m.in. jak programować, a także poznają podstawy radiotechniki, telewizji, techniki obliczeniowej czy symulacyjnej.

W trakcie studiów studenci odbywają praktyki zawodowe, dzięki którym mają możliwość zapoznać się ze specyfiką środowiska możliwego przyszłego miejsca pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Elektronika i telekomunikacja mają za zadanie przede wszystkim przygotować studentów do przyszłej pracy w dynamicznej branży IT. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć szeroką wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, oparte o najnowsze trendy w technice teleinformatycznej oraz zgodne z zapotrzebowaniami rynku pracy i szybkim rozwojem takich dziedzin jak np. sieci komputerowe i telekomunikacyjne, systemy informatyczne, telefonia komórkowa czy telewizja cyfrowa.

Studenci kierunku Elektronika i telekomunikacja oferowanego przez uczelnie w Kielcach mają również możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania komputerów i ich architektury, transmisji danych w sieciach komputerowych, metod i narzędzi systemów informatycznych czy podstaw elektroniki.

Przykładowe przedmioty na kierunku Elektronika i telekomunikacja to: technika cyfrowa, podstawy i algorytmy przetwarzania sygnałów czy programowanie w języku Java.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Kierunki studiów w Kielcach takie jak Elektronika i telekomunikacja dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w szeroko rozumianej branży IT i telekomunikacyjnej. Absolwenci tego kierunku mogą więc znaleźć zatrudnienie np. jako programiści czy administratorzy sieci, ale także specjaliści w zakresie Internetu oraz telekomunikacji cyfrowej.

Absolwenci kierunku Elektronika i telekomunikacja mogą pracować nie tylko w przedsiębiorstwach o charakterze informatycznym czy telekomunikacyjnym, ale również w firmach i instytucjach, które posiadają instalacje komputerowe albo telekomunikacyjne. Absolwenci mogą również znaleźć pracę w serwisach sprzętu informatycznego czy elektronicznego.
 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Elektronika i telekomunikacja:

  • programista,
  • administrator sieci,
  • specjalista w zakresie telekomunikacji cyfrowej i Internetu,
  • serwisy sprzętu informatycznego, elektronicznego lub telekomunikacyjnego,
  • pracownik przedsiębiorstw zajmujących się usługami telekomunikacyjnymi.

Poziom i tryb studiów


Kierunki inżynierskie i techniczne w Kielcach

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia