Kryminologia - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

kryminologia

Odkryj kierunek kryminologia we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

25.09.2023

Kryminologia studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Kryminologia we Wrocławiu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kryminologii we Wrocławiu w 2023 r. zaczynają się od 6500 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku kryminologia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kryminologia w mieście Wrocławiu rozpocznie się 15 marca 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | Kryminologia Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

W trakcie kształcenia na kierunku kryminologia uczestniczyć będziesz w szeregu zajęć poświęconych między innymi przestępczości terrorystycznej, profilowaniu psychologiczno-kryminalistycznemu czy wiktymologii. Kryminologia to studia bogate zarówno w wykłady teoretyczne, jak i ćwiczenia rozwijające kompetencje miękkie, które będą w szczególności przydatne podczas pracy z ofiarami przestępstw. 

Po zakończeniu kształcenia absolwenci kryminologii znajdą zatrudnienie w instytucjach ściśle związanych z wymiarem sprawiedliwości. Kryminolodzy podejmują współpracę z organizacjami pożytku publicznego zajmującymi się bezpieczeństwem oraz z organami ścigania takimi jak Policja, czy ABW.
 

Uczelnie

We Wrocławiu kryminologię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu, Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brane są pod uwagę trzy dowolne przedmioty maturalne.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku kryminologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacićCena za pierwszy rok studiów wynosi około 6500 zł. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej)

czytaj dalej wszystko o Kryminologia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek KRYMINOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Kryminologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie kryminologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia we Wrocławiu)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia we Wrocławiu)

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kryminologia we Wrocławiu?

Osoby, które wybierają się na studia kryminologiczne, podczas rekrutacji mogą wybrać trzy dowolne przedmioty maturalne. Dzieje się tak dlatego, że studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia mają interdyscyplinarny charakter, więc podczas procedury rekrutacyjnej sprawdzana jest również ogólna wiedza przyszłych studentów.

Oczywiście na studia dostaną się jedynie te osoby, które otrzymały jak najlepsze wyniki. Zastanów się, które z przedmiotów mogą w przyszłości znacznie ułatwić twoją naukę na tym kierunku. Dobre wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości to nie tylko przepustka na studia, lecz także inwestycja w komfort studiowania. Nie zwlekaj zatem i swoje przygotowania do matury zacznij już dziś.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kryminologia w mieście Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

 

1. Dla kogo ten kierunek

Marzysz o rozwiązywaniu kryminalnych zagadek? Chcesz podążać tropami zabójców niczym Sherlock lub panna Marple? Od zawsze intrygują cię motywacje, które pchają ludzi do popełnienia zbrodni? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś, studia na kierunku kryminologia czekają bowiem właśnie na ciebie. To innowacyjna propozycja kształcenia dla osób, które chciałby zdobyć prestiżowe wykształcenie, a dla których studia prawnicze wydają się zbyt nudne. Niech nie zwiedzie cię jednak fascynujący profil tego kierunku, ponieważ na tych studiach nie odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej.

Profesjonalny kryminolog bada przede wszystkim postępowanie sprawcy przestępstwa – analizuje czynniki, które pchnęły go do popełnienia zbrodni, obserwuje jego środowisko, wyciąga wnioski. To nauka z pogranicza prawa oraz socjologii, kryminolog bowiem zajmuje się całościowym opisem zjawiska jakim jest przestępstwo. Osoby, które decydują się na studia na kierunku kryminologia musi charakteryzować przede wszystkim analityczność i logiczność myślenia. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych absolwentów szkół średnich, którzy podczas studiów będą rozwijać nie tylko wiedzę prawniczą, lecz przede wszystkim psychologiczną i socjologiczną.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kryminologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu realizowane są w ramach pierwszego. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie niestacjonarnym. Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu starają się nadążyć za aktualnymi trendami naukowymi i tworzą taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla większości absolwentów szkół średnich. Swoją przygodę z kryminologią możesz zatem rozpocząć na Uniwersytecie Wrocławskim lub na Wyższej Szkole Prawa. Oba te ośrodki akademickie kształcą jedynie najlepszych specjalistów z zakresu kryminologii, oferty kształcenia każdej z tych uczelni mogą się od siebie różnić. Wybierz więc taką, która najpełniej będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Studenci kryminologii uczestniczyć będą w wielu ciekawych zajęciach i wykładach, których celem rozwijanie jest wszystkich niezbędnych umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy. Na pasjonatów tej dyscypliny czekają przedmioty z zakresu prawa, psychologii, socjologii, pedagogiki, czy nawet medycyny sądowej. To pasjonujące, lecz wymagające studia, ponieważ wiedza przyszłych kryminologów musi mieć charakter interdyscyplinarny. Tylko dzięki rozbudowanej wiedzy będą oni mogli w pełni profesjonalnie analizować czynniki towarzyszące popełnionej zbrodni.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kryminologia dają bardzo interesujące perspektywy zawodowej przyszłości. Absolwenci tego kierunku mogą śmiało ubiegać się o zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach, które zajmują się zwalczaniem przestępczości. Na kryminologów czeka praca zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Mogą oni współpracować z biurami detektywistycznymi oraz organami ścigania. Kryminologowie przygotowani są do pracy nie tylko z przestępcami, lecz także mogą oni pomagać osobom poszkodowanym. Tworzą nie tylko profile zbrodni, lecz także wspierają i dają oparcie ofiarom.

Studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia przygotowują także do podejmowania współpracy z organizacjami pożytku publicznego i fundacjami zajmującymi się bezpieczeństwem oraz porządkiem publicznym. Kryminologowie mogą także wspierać służby mundurowe takie jak Policja. Absolwenci tego kierunku w swojej pracy wykorzystują bowiem techniki, których celem jest jak najszersze poznanie motywacji przestępstwa.

Studia we Wrocławiu na kierunku kryminologia przyciągają co roku bardzo wielu zainteresowanych, nie każda z tych osób jednak może sobie pozwolić na studia dzienne, czyli takie, które mają charakter regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia. Uczelnie we Wrocławiu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kandydatów i przygotowują taką ofertę kształcenia, która wyda się najbardziej atrakcyjna. Studia kryminologiczne na Dolnym Śląsku możesz rozpocząć zatem także w trybie zaocznym. To propozycja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na regularne uczęszczanie na zajęcia. Studia niestacjonarne mają bowiem charakter zjazdów naukowych organizowanych w weekendy. Warto jedynie pamiętać, że znaczną część materiału studenci muszą opanowywać we własnym zakresie, a studia te są płatne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku kryminologia jest wyjątkowo rozbudowany i musi obejmować wiele interdyscyplinarnych treści kształcenia. Na studentów czeka zatem intelektualna przygoda życia. Pasjonaci kryminologii będą się stykać z przedmiotami blisko przylegającymi do prawa. Poznają oni szczegółowo:

 • podstawy procesu karnego;
 • podstawy prawa karnego wykonawczego;
 • międzynarodowe prawo karne.

 

Oprócz tego na studentów czeka bardzo ciekawy blok zajęć z zakresu psychologii i socjologii zbrodni. Przyszli kryminologowie otrzymają zatem wieloaspektową wiedzę związaną z popełnianiem zbrodni. Muszą oni zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak:

 • psychologia kryminalna;
 • patologie społeczne;
 • psychiatria sądowa itd.

 

Studenci kryminologii będą także szczegółowo przyglądać się różnym odmianom przestępczości:

 • seksualnej;
 • skarbowej;
 • nieletnich;
 • czy kobiet itd.

 

Wiedza w pracy przyszłych kryminologów odgrywa bardzo dużą rolę, najważniejsze są jednak umiejętności oraz kompetencje miękkie. Studenci będą rozwijać je podczas różnorodnych ćwiczeń i warsztatów. Profesjonalny kryminolog jest przede wszystkim otwarty, empatyczny, potrafi współpracować w grupie, a jego pracy towarzyszy niejednokrotnie działanie pod presją czasu. Każda osoba, która wybiera te studia, musi mieć świadomość, że są one wyczerpujące psychicznie i wymagają wielu poświęceń i predyspozycji.

Ile trwają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia prawnicze we Wrocławiu na kierunku kryminologia mają formę jednostopniowego kształcenia. Oznacza to w praktyce, że twoja przygoda z kryminologią będzie trwać przez sześć semestrów, podczas których poznasz niezbędną wiedzę do wykonywania tego zawodu. Ostatni rok nauki to także przygotowania do obrony pracy dyplomowej. Po jej obronieniu otrzymasz dyplom licencjata kryminologii, który pozwoli ci na pełny rozwój zawodowy.

Studia drugiego stopnia, czyli studia magisterskie będziesz mógł podjąć na innym, pokrewnym kierunku. W tym przypadku musiałbyś jedynie wyrównać różnice programowe, pojawiające się pomiędzy tymi dwoma kierunkami. Studia magisterskie trwają dwa lata i mają charakter uzupełniający, znacznie jednak zwiększają kompetencje zawodowe. Pamiętaj o tym przy wyborze studiów.

Kryminologia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po studiach na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kryminologia dają bardzo dużo interesujących możliwości zawodowego rozwoju. Uczelnie we Wrocławiu kształcą bowiem jedynie najlepszych specjalistów, których charakteryzuje wysoki poziom uważności. Pamiętaj o tym, że wykonywanie twojego zawodu powinno wiązać się z pasją, ponieważ jedynie wtedy nie będzie ci grozić wypalenie zawodowe. Kryminologia jest bowiem dziedziną, która wiąże się z dużym zaufaniem społecznym, a osoby, które poruszają się w niej zawodowo musi cechować duża odporność na stres.

Jeżeli jesteś jednak osobą, która nie boi się wyzwań i rozwiązywania kryminalnych zagadek, to wykonywanie zawodu kryminologa jest stworzone dla ciebie. W swojej pracy będziesz zajmować się przede wszystkim osobami, które popełniły przestępstwo – będziesz badać ich motywację, czynniki zewnętrzne, cechy charakteru. Dobry i profesjonalny kryminolog potrafi także udzielić wsparcia osobom poszkodowanym. Twoje podstawowe miejsca zatrudnienia to:

 • instytucje ochronne;
 • organy prewencji;
 • organy ścigania takie jak Policja, czy ABW;
 • wymiar sprawiedliwości;
 • więzienia;
 • domy poprawcze itd.

 

Absolwenci kryminologii mogą także ubiegać się o zatrudnienie w państwowych i międzynarodowych fundacjach, zajmujących się ochroną praw człowieka. Kariera kryminologa może przybierać bardzo ciekawy obrót – wszystko zależy od jego indywidualnych predyspozycji i chęci.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Kryminologia?

Kierunek studiów Kryminologia jest dla osób, które chcą pracować w służbach bezpieczeństwa lub Policji, aby móc zajmować się sprawami kryminalnymi. Dlatego większość absolwentów wybiera pracę w tym sektorze na stanowiskach takich jak: kryminolog, detektyw, ochroniarz, policjant czy funkcjonariusz służby więziennej. Ile zarabiają i jak wygląda ich praca?

 

Kryminolog

Kryminolog po ukończeniu studiów może podjąć pracę w laboratoriach technicznych lub w szkołach wyższych jako pracownik naukowy. Oczywiście może on także zatrudnić się w policji, jednak najpierw będzie musiał on przejść cały proces rekrutacji i odpowiednie szkolenia. Do zadań kryminologa zależy m.in. analizowanie przyczyn postępowania sprawcy oraz dowodów. Mediana zarobków wynosi około 7790 zł brutto miesięcznie.

 

Detektyw

Detektyw najczęściej zatrudnia się w agencji detektywistycznej lub sam prowadzi własną działalność gospodarczą. Przyjmuje on różne zlecenia od swoich klientów i zajmuje się on zdobywaniem dowodów. Mediana zarobków detektywa to około 6200 zł brutto.

 

Policjant

Osoba po kierunku studiów kryminologia, podejmując pracę w policji, najprawdopodobniej będzie pracować w wydziale kryminalnym. Policjanci zajmują się prowadzeniem śledztwa, przesłuchiwaniem podejrzanych oraz starają dotrzeć się do sprawcy na podstawie śladów pozostawionych na miejscu zbrodni. Odpowiadają również za prowadzenie odpowiedniej dokumentacji. Mediana wynosi około 6330 zł brutto miesięcznie.

 

Ochroniarz

Pracownik ochrony najczęściej pracuje w firmach ochroniarskich, które odpowiadają za chronienie mienia i osób. Zajmują się utrzymaniem porządku np. w firmach lub na imprezach masowych. Mediana zarobków ochroniarza wynosi 3650 zł brutto.

 

Funkcjonariusz służby więziennej

Zajmuje się on utrzymaniem porządku w więzieniach i pilnuje on osadzonych. Odpowiada również za łagodzenie konfliktów między więźniami, a także za prowadzenie odpowiedniej dokumentacji. Mediana zarobków funkcjonariusza służby więziennej wynosi około 5770 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (luty 2023)

 

*Pamiętaj, że są to tylko szacowane stawki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływa na to wiele czynników. Wahania pomiędzy zarobkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. Istotne jest także czy pracujemy na umowie, czy prowadzimy własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: jako specjalność w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, jako specjalność w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kryminologia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Wrocławski oferuje 350 miejsc w ramach płatnych studiów niestacjonarnych. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 6500 zł.

 

Kierunek kryminologia - uczelnie we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Kryminologia studia niestacjonarne - uczelnie we Wrocławiu 

 
Kryminologia studia - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu 

 

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek kryminologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia we Wrocławiu) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr) niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kryminologia we Wrocławiu?

Studia prawnicze wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich, nie każdy z nich jednak dysponuje predyspozycjami, które niezbędne są podczas wykonywania tego wymagającego zawodu. By móc realizować się z sukcesami jako kryminolog, powinieneś posiadać zestaw odpowiednich cech. Zastanów się, czy dostrzegasz je w sobie:

 • otwartość;
 • analityczność myślenia;
 • umiejętność pracy pod presją;
 • duża odporność psychiczna;
 • umiejętność pracy w grupie.

 

To podstawowe cechy, które powinny towarzyszyć pracy kryminologa. Warto, abyś nieustannie pracował nad ich rozwojem i miał świadomość, że w twojej przyszłej pracy będą one niejednokrotnie potrzebne. Nie zweryfikuje ich egzamin dojrzałości, mają one jednak niebagatelne znaczenie. Pozytywne wyniki otrzymane podczas egzaminu dojrzałości stanowią podstawę rekrutacji, jako przyszły student tego kierunku możesz wybrać dowolne przedmioty. Zastanów się, które z nich ułatwią ci naukę w przyszłości – może będzie to WOS lub historia? Nacisk połóż także na rozwój kompetencji językowych, ponieważ one umożliwią ci także pracę poza granicami kraju.

Jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki społeczne i humanistyczne, rozważ wzięcie w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych, jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to na listach osób przyjętych znajdziesz się poza kolejnością. W przypadku kryminologii rozważ olimpiady takie jakie:

 • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
 • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej;
 • Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie itd.

 

Nie zapomnij także o terminowym dokonaniu wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. To one stanowią bowiem podstawę do rozpatrywania twojej kandydatury. Gdy już znajdziesz się na liście osób przyjętych będziesz musiał także dostarczyć do dziekanatu teczkę z dokumentami, w której znajdą się skany dowodu, świadectwo dojrzałości oraz zdjęcia do legitymacji.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

KRYMINOLOGIA - ważne informacje

kryminologia studia

studia prawnicze i administracja we Wrocławiu

studia prawnicze i administracja w Polsce

Jakie opinie mają studia na kierunku kryminologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kryminologia powinny być zawsze wybierane przez kandydatów z pasją, którzy nie boją się wyzwań i obciążającej psychicznie pracy.

Karol, student kryminologii, mówi:

Kryminologię wybrałem ze względu na zainteresowania – lubię psychologię, a to taka dyscyplina, która ma z nią bardzo dużo wspólnego. To pasjonujące studia!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kryminologia Wrocław studia i stopnia

Kryminologia Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kryminologia Wrocław studia stacjonarne

Kryminologia Wrocław studia niestacjonarne

Kierunki prawnicze i administracja w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (1)

Ula odpowiedz

Niedługo rozpoczynam studia na WSKZ i wybrałam właśnie ten kierunek, ponieważ już od jakiegoś czasu mnie interesował. Sama uczelnia też wydaje się być bardzo ciekawa, ponieważ uczą z użyciem elearningu - wykłady sa dodawane na specjalną platformę, więc nie trzeba być na nich fizycznie, a dodatkowo można je odtwarzać we własnym zakresie, kiedy ma się czas. Na pewno łatwiej wtedy opracowuje się notatki, a szybkie pisanie do moich mocnych stron nie należy :D  

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia