Elektronika i telekomunikacja - Katowice i woj. śląskie

Elektronika i telekomunikacja - Katowice i woj. śląskie

Elektronika i telekomunikacja - Katowice i woj. śląskie

Studia na Śląsku

elektronika i telekomunikacja

Odkryj kierunek elektronika i telekomunikacja w Gliwicach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Elektronika i telekomunikacja studia Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektronika i telekomunikacja - Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek elektronika i telekomunikacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Elektronika i telekomunikacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku elektronika i telekomunikacja

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektronika i telekomunikacja?

Kierunki studiów takie jak elektronika i telekomunikacja wzbudzają duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia inżynierskie. Chętnych jest wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Musisz pamiętać, że nie wystarczy zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka

 

Warto zwrócić uwagę także na przedmioty dodatkowe zdawane najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz na przykład informatykę, fizykę, fizykę i astronomię, matematykę, biologię, chemię. Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Szczegółowe informacje odnoszące się do procesu rekrutacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektronika i telekomunikacja w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach i woj. śląskim

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Inżynierowie elektronicy to jeden z najpotrzebniejszych i najczęściej poszukiwanych zawodów w skali nie tylko polskiej, ale i światowej. Osoby, które zdecydują się kształcić w ramach elektroniki i telekomunikacji, będą miały do czynienia z nowoczesnymi sprzętami i metodami działania, które pomogą odnaleźć się w elektronice biomedycznej, radioelektronice, telekomunikacji, w działaniach związanych z aparaturą elektroniczną.

Osoby, które wybierają studia inżynierskie, liczą się z prestiżem tego tytułu. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie naukami ścisłymi, przede wszystkim zaś matematyka i fizyka nie mogą sprawiać im problemów, ponieważ to na nich bazuje opracowany program zajęć. Chcesz cieszyć się przyszłościowym zawodem i mieć wiele możliwości na rynku pracy? Elektronika i wszelkie koncepcje, które się do niej odnoszą, znajdują się w zakresie Twoich zainteresowań? Kierunek elektronika i telekomunikacja to najlepszy wybór, którego dokonasz.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie na kierunku elektronika i telekomunikacja możesz realizować na na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie dbają o najwyższy poziom kształcenia w zakresie najprężniej rozwijających się dziedzin nauki.

Siatka zajęć obfituje w przedmioty, dla których podstawą staje się fizyka, informatyka czy matematyka. Znajdziesz tam między innymi:

 • elektronikę biomedyczną
 • elementy elektroniczne
 • inżynierię mikrofalową
 • języki opisu sprzętu
 • kompatybilność elektromagnetyczną
 • optoelektronikę
 • podstawy cyfrowego przetwarzania sygnałów
 • podstawy konstrukcji elektronicznych
 • programowanie obiektowe
 • podstawy radiokomunikacji
 • projektowanie urządzeń cyfrowych

 

Studenci odbywają wielogodzinne praktyki, które pozwalają zweryfikować zdobytą wiedzę i umiejętności.

Ile trwają studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach?

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

 

Gdzie studiować na kierunku elektronika i telekomunikacja w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektronika i telekomunikacja w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja oferują bardzo wiele możliwości pracy, dzięki praktycznemu wykształceniu i nastawieniu na rozwinięcie najpotrzebniejszych umiejętności. Absolwenci pracują w zakładach produkujących i serwisujących sprzęt elektroniczny i komputerowy, w ośrodkach, które wykorzystują specjalistyczną aparaturę elektroniczną, w placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie wszystkich szczebli. Zajmują się projektowaniem systemów przetwarzania informacji zarówno w biologii, medycynie, jak i w ekonomii, zarządzaniu i socjologii.

Absolwenci zatrudniani są bardzo chętnie w:

 • specjalistycznych laboratoriach przemysłowych i badawczych
 • nowoczesnych firmach wdrażających innowacyjne technologie
 • Parkach Naukowo-Technologicznych
 • Centrach zaawansowanych technologii

 

Odnajdują się doskonale w zakresie projektowania, wytwarzania i użytkowania nowoczesnych urządzeń i systemów telekomunikacyjnych.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskie

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)