Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Studia w Poznaniu 

elektronika i telekomunikacja

Odkryj elektronikę i telekomunikację maszyn w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektronika i telekomunikacja studia Poznań

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek elektronika i telekomunikacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na kierunek elektronika i telekomunikacja pod uwagę brane są wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą na przykład: matematyka, chemia, fizyka lub informatyka
Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach z obszaru nauk ścisłych. W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych. 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektronika i telekomunikacja w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I KOMUNIKACJA?

Elektronika i telekomunikacja to dwie pokrewne dziedziny nauki, które są od siebie zależne. Elektronika zajmuje się wytwarzaniem oraz przetwarzaniem sygnałów, co znajduje zastosowanie w telekomunikacji, której zadaniem jest transmisja danych i informacji na odległość. Współcześnie, wraz z rozwojem internetu i nowych mediów dyscypliny te zyskują coraz większą popularność, w związku z czym wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu.
Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie powinny interesować się  naukami ścisłymi i osiągać dobre wyniki z takich przedmiotów, jak matematyka, fizyka, chemia czy informatyka. Jeżeli dodatkowo doskonale orientujesz się w rynku nowoczesnych technologii i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku to koniecznie weź udział w rekrutacji na studia inżynierskie w Poznaniu.

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

W związku z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów z obszaru nauk technicznych i ścisłych,   uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty różnego typu studiów inżynierskich. Kierunek elektronika i telekomunikacja zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu, można obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.  Ukończenie studiów jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i przygotowania zawodowego.
Studia w Poznaniu wyróżniają się interdyscyplinarnym i dopasowanym do realiów współczesnego rynku pracy, programem nauczania. Jako student będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk ścisłych oraz technicznych. W siatce zajęć znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:
 • informatyka
 • sensory i układy pomiarowe
 • podstawy telekomunikacji
 • teoria systemów
 • wprowadzenie do multimediów
 • oraz wiele innych

 

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie kształcenia znajdą się także ciekawe specjalizacje, do których należą: radiokomunikacja, multimedia i elektronika powszechnego użytku, sieci komputerowe i technologie internetowe oraz  Elektroniczne systemy programowalne i optotelekomunikacja.
 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Ukończenie studiów inżynierskich w Poznaniu daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Absolwenci kierunku elektronika i telekomunikacja bez problemu odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Po zakończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zatrudnienia w:

 • firmach doradczych
 • agencjach projektowych
 • firmach budowlanych
 • firmach wdrożeniowych

 

Ciekawą opcją może być także związanie swojej przyszłości z branżą IT, na stanowiska analityka danych, programisty czy specjalisty do spraw sieci komputerowych. Uzyskane wykształcenie umożliwi Ci podjecie pracy w przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych i usługowych. Co więcej, możesz zdecydować się na rozpoczęcie kariery naukowej i podjęcia pracy w instytucjach naukowo-badawczych, uczeniach wyższych czy specjalistycznych wydawnictwach. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. 

Gdzie studiować na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektronika i telekomunikacja w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA - ważne informacje

elektronika i telekomunikacja studia

studia inżynierskie i techniczne w Poznaniu

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania

Studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu

 

Komentarze (0)