Zarządzanie dziedzictwem kulturowym - Warszawa

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym - Warszawa

Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

28.05.2024

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym - Warszawa
Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Lubisz kulturę i interesujesz się sztuką, ale interesuje cię znacznie bardziej praktyczne wykształcenie? Wybierz studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym! Studenci uczelni w Warszawie uczestniczyć będą w szeregu zajęć praktycznych. Wśród najważniejszych przedmiotów można wyróżnić przykładowo historię sztuki czy system prawny i administracyjny ochrony zabytków w Polsce. Praktyki zawodowe na tym kierunku realizowane są w muzeach i różnorodnych instytucjach kultury. Program kształcenia przewiduje naukę zagadnień związanych z konserwatorstwem, zabytkoznawstwem czy etnografią.

Wiedza teoretyczna stworzy stabilne podwaliny dla rozwoju umiejętności zawodowych. Absolwenci są wyposażeni w wiedzę i umiejętności dotyczące prawidłowego funkcjonowania poszczególnych instytucji kultury. Potrafią prowadzić poszczególne działania promocyjne, których celem jest propagowanie sztuki. Absolwenci zarządzania dziedzictwem kulturowym znajdą zatrudnienie między innymi w muzeach, galeriach sztuki, oświacie czy domach kultury. Dobrze odnajdują się również w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także w światowych instytucjach ochrony dziedzictwa kulturowego — np. UNESCO.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie rozpocznie się 7 czerwca 2024 r. i potrwa do 22 września 2024 r. | Zarządzanie dziedzictwem kulturowym Warszawa - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Historycznych UKSW).

Kierunek zarządzanie dziedzictwem kulturowym - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie dziedzictwem kulturowym

Pamiętaj, że jeżeli chciałbyś wziąć udział w rekrutacji na kierunek zarządzanie dziedzictwem kulturowym, to musisz bardzo dobrze przygotować się do procedury rekrutacyjnej. Odpowiednio wcześnie zorientuj się, które przedmioty maturalne sprawią, że znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia. Kierunki studiów takie jak zarządzanie dziedzictwem kulturowym mają profil wybitnie humanistyczny, więc wśród wybranych przez ciebie przedmiotów powinny znaleźć się przykładowo: język polski, język obcy nowożytni oraz do wyboru: historia, WOS, historia sztuki, język łaciński z elementami kultury antycznej, czy nawet geografia oraz matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie

Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnymStudia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek zarządzanie dziedzictwem kulturowym:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Nauk Historycznych) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Jeżeli swoją intelektualną przygodę ze studiami wyższymi, chcesz rozpocząć w stolicy Polski, to oczywiście dostaniesz taką możliwość. Studia w Warszawie stanowią jeden z najpopularniejszych punktów akademickich na mapie. Osoby, które wybierają ośrodki akademickie w tym mieście, mogą mieć pewność, że ich kariera będzie rozwijać się w zawrotnym tempie. Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym znalazły się w ofercie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Możesz mieć pewność, że twoja wiedza i umiejętności rozwijać się będą pod okiem prawdziwych profesjonalistów.

Kierunki studiów takie jak zarządzanie dziedzictwem kulturowym muszą mieć bardzo rozbudowany program kształcenia, który obejmuje wiele różnorodnych aspektów. Musisz być zatem przygotowany, że czeka cię uczestnictwo w wielu wykładach i ćwiczeniach praktycznych, wśród których znajdą się przykładowo: historia sztuki, archeologia, czy nawet ekonomia i prawo. Jako osoba, która zajmuje się zarządzaniem dziedzictwem kulturowym musisz mieć nie tylko rozbudowaną wiedzę kierunkową, lecz także wiedzieć, jak wykorzystać ją podczas praktycznych działań zarządczych.

Program kształcenia na studiach takich jak zarządzanie dziedzictwem kulturowym musi mieć bardzo rozbudowaną formę. Dzieje się tak dlatego, ponieważ studenci swoją wiedzę muszą rozwijać dwutorowo. Bardzo ważne są bowiem zagadnienia ściśle poświęcone historii sztuki oraz te związane z zarządzaniem. Dlatego w programie kształcenia znajdą się przykładowo przedmioty takie jak:

 • historia sztuki;
 • podstawy archeologii;
 • prawo;
 • czy nawet ekonomia.

 

Każdy z tych aspektów jest niezwykle ważny podczas zajmowania się dziedzictwem kulturowym, jego zarządzaniem i ochroną. Podstawowym założeniem tego profilu kształcenia jest nie tylko przekazanie niezbędnej wiedzy, lecz przede wszystkim wykształcenie kompetencji i umiejętności, które będą mogły być wykorzystane w praktyce.

Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym mają sprawić, że będziesz wiedział, jak rozpoznawać i badać zasoby dziedzictwa kulturowego. Ten profil kształcenia przygotuje cię do tworzenia analiz i dokumentacji wszelkich zabytków. Dzięki nim będziesz wiedział, jakie procesy rewitalizacyjne i naprawcze można wdrażać w przypadku ochrony zasobów kulturowych. Twoją bardzo ważną umiejętnością będzie także rzetelna ocena różnych dzieł sztuki.

Kierunki studiów takie jak zarządzanie dziedzictwem kulturowym wyposażą cię również przede wszystkim w pakiet umiejętności ściśle związanych z zarządzaniem i gospodarowaniem. To niezwykle przydatne umiejętności praktyczne, dzięki którym będziesz wiedział jak pozytywnie wpłynąć na rozwój kulturowy społeczeństwa.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie

Studia na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po zarządzaniu dziedzictwem kulturowym

Studia w Warszawie na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym zaadresowane są przede wszystkim dla pasjonatów sztuki. Osoby, które do tego profilu kształcenia podejdą z pełnym zaangażowaniem, mogą mieć pewność, że na pewno odnajdą się na arenie zawodowej. Warto pamiętać, że uczelnie w Warszawie starają się zapewnić swoim studentom takie zatrudnienie, dzięki któremu będą mogli liczyć na docenienie ze strony pracodawców. Studenci zarządzania dziedzictwem kulturowym powinni pomyśleć już w trakcie studiów o odbyciu ciekawych praktyk i staży, dzięki którym ich CV będzie wyglądało na dużo bardziej ciekawsze.

Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym przygotują cię przede wszystkim do pracy w szeroko rozumianym sektorze kulturowym. Do tego typu instytucji można zaliczyć przykładowo:

 • muzea;
 • galerie sztuki;
 • domy kultury;
 • instytucje zajmujące się ochroną zabytków;
 • przedsiębiorstwa turystyczne;
 • fundacje i organizacje zajmujące się promowaniem i ochroną dziedzictwa kulturowego;
 • jednostki administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialne za zarządzanie dziedzictwem kulturowym.

 

W praktyce pokazuje to, że jako absolwent kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym, będziesz miał bardzo dużo możliwości zawodowego rozwoju. Posiadać będziesz nie tylko rozbudowaną wiedzę z zakresu przykładowo historii sztuki. Co ważniejsze – będziesz wiedział, jak sprawić, że zabytki i wszelkiego rodzaju wytwory kultury doceniane będą nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej. Studia na tym kierunku przygotowują cię także do pracy na arenie międzynarodowej, ponieważ będziesz mógł podejmować aktywną współpracę z ośrodkami kulturalnymi, które działają na całym świecie.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów zarządzanie dziedzictwem kulturowym

Po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym absolwenci mają wiele możliwości dalszego rozwoju, a także zatrudnienia, nie tylko w kraju, ale także i na arenie międzynarodowej. Mimo że część studentów decyduje się na pozostanie na uczelni i kontynuowanie ścieżki naukowej, to zdecydowana większość dąży do podjęcia zatrudnienia m.in. w galeriach sztuki, muzeach, domach kultury, przedsiębiorstwach turystycznych, fundacjach zajmujących się promocją oraz ochroną dziedzictwa kulturowego, instytucjach zajmujących się ochroną zabytków, administracji rządowej i samorządowej, a także niektórzy postanawiają otworzyć własną działalność gospodarczą. Absolwenci Zarządzania dziedzictwem kulturowym najczęściej decydują się na podjęcie zatrudnienia m.in. właśnie jako administratorzy dziedzictwa kulturowego. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Administrator dziedzictwa kulturowego

Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie dziedzictwem kulturowym często zajmują stanowisko administratora dziedzictwa kulturowego. Czym się zajmuje? Administrator dziedzictwa kulturowego bardzo często odpowiada m.in. za zarządzanie danymi jednostkami zaliczanymi do dziedzictwa kulturowego. Odpowiada za nadzór nad realizacją remontów i konserwacji, a także za m.in. organizowanie wycieczek i bardzo często również za oprowadzanie grup turystycznych. Mediana zarobków administratora dziedzictwa kulturowego wynosi około 4340 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (listopad 2021)   

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Jak wygląda rekrutacja na zarządzanie dziedzictwem kulturowym

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym Warszawa studia stacjonarne

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym w Warszawie?

Studia na kierunku zarządzanie dziedzictwem kulturowym powinny być zawsze wybierane przez osoby, dla których sztuka odgrywa duże znaczenie.

Michalina, studentka drugiego roku, przekonuje:

Od zawsze fascynowała mnie sztuka. Uwielbiam klimat, jaki panuje w galeriach i muzeach. Wiem, że każde dzieło sztuki wiąże się z pracą ludzkich rąk. Za każdą taką pracą kryje się niesamowita historia, którą chciałabym w przyszłości opowiadać, dlatego też wybór studiów był dla mnie bardzo naturalny. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym studiować cokolwiek innego niż zarządzanie dziedzictwem kulturowym.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia