Informatyka studia zaoczne Szczecin

Informatyka studia zaoczne Szczecin

Studia na kierunku informatyka w Szczecinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Informatyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: niestacjonarne
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Inżynieria chemiczna i procesowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa

15.04.2024

Informatyka - studia niestacjonarne (zaoczne) Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Informatyka w Szczecinie w formie niestacjonarnej to 3-letnie, 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 19 różnych specjalności. Studia z informatyki w trybie niestacjonarnym można podjąć na 4 uczelniach. Ceny na informatyce w Szczecinie w 2024 r. zaczynają się od 6150 zł za pierwszy rok studiów.

Informatyka studia zaoczne Szczecin
Studia na kierunku informatyka w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w Szczecinie rozpocznie się 1 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Informatyka Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Zarządzanie sieciami komputerowymi i bazami danych, programowanie – to tylko niektóre z umiejętności, które można nabyć, studiując informatykę. Warto zaznaczyć, że jest to kierunek przyszłościowy. Technologie IT stale się rozwijają, a specjaliści w tej dziedzinie potrzebni są w wielu branżach. Program obejmuje często zajęcia na temat np. algorytmów, technologii sieciowych, czy sztucznej inteligencji. 

Informatycy mogą szukać zatrudnienia zarówno w branży IT, jak i dowolnym środowisku wykorzystującym nowoczesne technologie komputerowe. Kompetencje absolwentów informatyki cenione są m.in. w: biznesie, marketingu, reklamie czy oświacie. Specjaliści tej dziedziny mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: programista, tester oprogramowania, projektant systemów informatycznych, administrator sieci komputerowych i baz danych czy grafik komputerowy.

 

Uczelnie
W Szczecinie informatykę w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychZachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Politechnice Morskiej w Szczecinie oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie, Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie.
 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku informatyka w Szczecinie w 2024 roku waha się od 6150 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - informatyka w Szczecinie.

 

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka w Szczecinie

W procesie rekrutacji na kierunek informatyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Co należy zrobić, aby dostać się na informatykę w trybie niestacjonarnym? To zależy od procedur obowiązujących na poszczególnych uczelniach. Podczas gdy niektóre decydują się na zrezygnowanie z konkursu świadectw na rzecz kwalifikacji kandydatów na podstawie dostarczonych dokumentów, inne starają się rekrutować jedynie najlepszych, dlatego wymagają od nich uzyskania wysokich wyników maturalnych z następujących przedmiotów: matematyki, fizyki, informatyki oraz języka obcego nowożytnego.

Aby uniknąć dodatkowej dawki stresu, która może wynikać z niedoinformowania, warto zapoznać się dogłębnie z procedurami, jakie narzuca na przyszłych studentów konkretna, interesująca cię uczelnia. Wszystkie niezbędne informacje odnajdziesz na stronie internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka w Szczecinie

Niestacjonarne studia w Szczecinie powstały w odpowiedzi na potrzeby przyszłych kandydatów, którzy coraz częściej dążą do możliwie najwcześniejszego usamodzielnienia się i podjęcia pracy na pełen bądź większą część etatu. Jeśli jesteś jednym z nich lub z innych powodów chciałbyś kształcić się w trybie weekendowym, tryb niestacjonarny powinien okazać się dla ciebie najodpowiedniejszy. Jak w praktyce wygląda studiowanie zaoczne?

Studenci zobowiązują się do uczęszczania w weekendowych zjazdach, odbywających się zazwyczaj co dwa tygodnie, zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem, wynikającym z rozkładu świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Kształcenie odbywa się w sposób kompleksowy i skoncentrowany. Jako student będziesz zdobywał kompetencje kierunkowe podczas całodziennych zajęć i wykładów, dlatego też niestacjonarne kształcenie jest przeznaczone wyłącznie dla najbardziej wytrwałych i ambitnych.

Informatyka jest nauką o szeroko rozumianych informacjach – ich gromadzeniu, przetwarzaniu i modyfikacji z użyciem technologii i metod przetwarzających owe informacje. Nie bez powodu informatyka uznawana jest za naukę przyszłości – dzięki jej dynamicznemu rozwojowi możliwe jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wykorzystywanych w rozmaitych branżach inżynierskich, medycznych, biotechnologicznych, czy społecznych. Studia na kierunku informatyka są na tyle popularne, że możliwość ich podjęcia występuje w niemal wszystkich polskich miastach akademickich, również w Szczecinie.

 

Dla kogo są studia na kierunku informatyka

Gdyby zapytać grupę ludzi o to, które kierunki studiów w Szczecinie są według nich najbardziej przyszłościowe i gwarantujące szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia oraz wysokie zarobki, z pewnością znaczna większość wymieniłaby informatykę. Opinię tę podziela wielu przyszłych kandydatów na studia wyższe, którzy nie wyobrażają sobie innej drogi, jak tylko tę związaną z informatyką. Mimo niewątpliwego zapotrzebowania na wyspecjalizowanych informatyków, nie każdy powinien nim zostać. Dlatego zanim aplikujesz, zastanów się, czy:

 • Wyrażasz żywe zainteresowanie naukami ścisłymi i technicznymi?
 • Cenisz sobie rozwój intelektualny w obszarach znaczących dla współczesnego przemysłu?
 • Żadna informacja o powstaniu nowych wynalazków technologicznych nie umknęła twojej uwadze?
 • Wyróżniasz się zdolnością do logicznego myślenia pod wpływem różnych czynników rozpraszających?

Jeżeli udało ci się udzielić twierdzącej odpowiedzi na wszystkie lub przynajmniej większość z powyższych pytań, to nie ulega wątpliwości, że powinieneś spróbować swojego szczęścia na studiach informatycznych. Nim zgłosisz swoją aplikację, zapoznaj się z regulaminem kształcenia, który znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

 

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

Studia na kierunku informatyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Kształcenie na studiach informatycznych ma charakter teoretycznych wykładów, podczas których studenci zyskują cenną wiedzę merytoryczną, dzięki której rozwijają zdolność do logicznego myślenia, a rozwiązywanie problemów technologicznych przychodzi im z łatwością oraz praktycznych zajęć warsztatowych, najczęściej odbywających się w pracowniach komputerowych. Są one najcenniejsze z punktu widzenia wielu przyszłych absolwentów, ponieważ oferują uzyskanie cennych kompetencji, użytecznych w przyszłym życiu zawodowym. Podczas edukacji nauczysz się programowania w kilku różnych językach, dowiesz się nieco o historii samej informatyki, a także zgłębisz tajniki matematyki dyskretnej, statystyki, a także elementów logiki matematycznej.

 

Czego nauczysz się na studiach

Dynamicznie rozwijający się przemysł elektroniczny, technologiczny, maszynowy oraz informatyczny wymaga od specjalistów posiadających tytuł inżyniera bieżącej aktualizacji posiadanej wiedzy i ciągłego doskonalenia umiejętności – w końcu nadążenie na zmieniającymi się trendami i powstawaniem coraz to nowych technologii wymaga zaangażowania. Studia na kierunku informatyka zapewnią ci uzyskanie solidnych podstaw pod dalszy samorozwój w tej niezwykle przyszłościowej dziedzinie.

Studiując informatykę nauczysz się kilku najważniejszych języków programowania, posiądziesz cenne umiejętności tworzenia programów, aplikacji i stron internetowych, dowiesz się w jaki sposób powstaje graficzne zaplecze multimediów i gier komputerowych, a dzięki znajomości elementów składowych komputerów i innych urządzeń elektronicznych, będziesz w stanie dokonać napraw i wymiany uszkodzonych części. Przedmioty wchodzące w skład siatki studiów informatycznych, to między innymi:

 • elementy logiki,
 • matematyka dyskretna,
 • algorytmy i struktury danych,
 • algebra liniowa z geometrią analityczną,
 • podstawy programowania,
 • struktura danych

i wiele, wiele innych.

 

Jakie są ceny na kierunku informatyka w Szczecinie

Informatyka w Szczecinie w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatna. W przypadku trybu niestacjonarnego na uczelniach publicznych i prywatnych obowiązuje czesne. Każda ze szczecińskich szkół ustala własną stawkę, a także daje studentom możliwość rozłożenia opłat na raty – z czego bardzo często korzystają studenci studiów niestacjonarnych.

Informatyka w Szczecinie - ceny:

 • Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie: od 6150 zł 
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: 6600 zł

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Szczecinie

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka (niestacjonarne) w Szczecinie

 

Limity miejsc

Każda ze szczecińskich uczelni przewiduje określone limity miejsc na poszczególne kierunki, również dzieje się tak w przypadku informatyki w trybie niestacjonarnym.

Na jakiej podstawie wybierani są kandydaci na szczecińskie uczelnie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.

Niektóre z przedmiotów, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na informatykę w trybie niestacjonarnym w Szczecinie, to: chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku informatyka w Szczecinie: 

 • Politechnika Morska w Szczecinie: 16
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: 120

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na informatykę w trybie niestacjonarnym w Szczecinie kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Szczecinie?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na informatykę trybie niestacjonarnym w Szczecinie, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Gdzie można znaleźć wyniki?

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na informatykę trybie niestacjonarnym w Szczecinie będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: wrzesień 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Po ogłoszeniu wyników na informatykę trybie niestacjonarnym w Szczecinie, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Szczecinie?

Składanie kompletu dokumentów na informatykę trybie niestacjonarnym w Szczecinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na informatykę w Szczecinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne. Dokumenty jakie przyszli studenci informatykę trybie niestacjonarnym muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na informatykę trybie niestacjonarnym w Szczecinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kierunek informatyka trybie niestacjonarnym w Szczecinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie: od sierpnia 2024 do września 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Uczelnie w Szczecinie - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Morska w Szczecinie (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Szczecin stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Informatyki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka w Szczecinie

Studia na kierunku Informatyka w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Czas trwania informatyki w Szczecinie nie jest kwestią jednoznaczną, liczba semestrów nauki może się różnić. W przypadku kształcenia inżynierskiego czas trwania studiów pierwszego stopnia będzie wynosił trzy i pół roku lub cztery lata. Kontynuacja kształcenia na studiach magisterskich będzie trwała wówczas półtora roku lub 2 lata. 

Informatyka w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku informatyka w Szczecinie

Informatycy są cenionymi fachowcami na współczesnym, międzynarodowym rynku pracy, dlatego znajdują przyszłościowe, stabilne i dobrze płatne zatrudnienie w wielu gałęziach współczesnego przemysłu. Zatem gdzie będziesz mógł pracować, jeśli zdobędziesz tytuł naukowy gwarantowany przez informatykę w Szczecinie? Pracownie informatyczne i programistyczne, a także międzynarodowe korporacje korzystające z dorobku naukowego dziedzin technologicznych staną przed tobą otworem. Informatycy zajmują stanowiska programistyczne, związane z tworzeniem stron internetowych i aplikacji, a ponadto mogą pomyśleć o otworzeniu własnej pracowni informatycznej, w której zrealizują wyznaczone wcześniej cele.

Jak sam widzisz, możliwości zawodowe po ukończeniu informatyki są na tyle szerokie, że z pewnością będziesz w stanie dokonać najlepszego z możliwych wyborów. Ostateczna decyzja będzie w twoich rękach, a od jej podjęcia dzieli cie tylko aplikacja i kilka lat studiów.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Szczecinie

Zanim zgłosisz swoją aplikację na dowolne uczelnie w Szczecinie, które zdecydowały się na wzbogacenie oferowanego kanonu kierunków o informatykę, powinieneś zapoznać się z kilkoma kwestiami, dzięki którym będziesz w pełni przygotowany do czekających cię treści programowych. Jako że dopasowanie programu kształcenia do posiadanych zainteresowań i aspiracji jest szczególnie ważne w dalszej perspektywie zawodowej, upewnij się, że jesteś idealnym kandydatem na ten kierunek, Posiadając dobrze ugruntowane wiadomości z zakresu matematyki i informatyki, które wyniosłeś z poprzednich etapów kształcenia, dobrze odnajdujesz się podczas rozwiązywania złożonych problemów logicznych, a ponadto wyrażasz zainteresowanie tworzeniem programów i aplikacji, prawdopodobnie jesteś tym, kogo szukają studia na kierunku informatyka.

 

Zapisy na studia

Aby zapisać się na dowolny kierunek studiów, należy najpierw zdecydować się na jedną bądź kilka uczelni, których program edukacyjny szczególnie cię zainteresował. Następnym krokiem będzie założenie profilu kandydata za pomocą internetowego portalu rejestracyjnego, znajdującego się na stronie internetowej uczelni. Postępując zgodnie z instrukcją pojawiającą się na ekranie zostaniesz doprowadzony do samego końca procesu. Po uiszczeniu opłaty rekrutacyjnej i otrzymaniu informacji o pozytywnym przyjęciu zgłoszenia pozostanie ci już tylko czekanie na werdykt w sprawie zakwalifikowania na szczecińską informatykę.

Dokumentami potrzebnymi do zwieńczenia procesu rekrutacyjnego będą najprawdopodobniej:

 • dowód osobisty,
 • świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
 • wypełniony formularz aplikacyjny, pobrany ze strony internetowej uczelni,
 • fotografia do legitymacji studenckiej.

Sprawdź czy to wszystko w regulaminie wybranej uczelni.

Informatyka w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka w Szczecinie

Popularność studiów informatycznych wynika z wielu czynników, jednak najistotniejszym okazują się perspektywy zawodowe. Mimo wszystko nie każdy jest w stu procentach pewien, czy wybór tego kierunku spełni oczekiwania. W procesie decyzyjnym mogą pomóc opinie starszych kolegów.

Izabela, studentka trzeciego roku informatyki w Szczecinie, mówi:

„Szczerze mówiąc miałam duże wątpliwości w kwestii przyszłego kierunku kształcenia. Postawiłam wszystko na jedną kartę i wyjechałam do Szczecina studiować informatykę. Zdecydowanie była to najlepsza decyzja w moim życiu! Polecam to rozwiązanie każdemu zainteresowanemu”.

Pozostałe uczelnie w Szczecinie na których jest kierunek INFORMATYKA

komentarze (0)