Kosmetologia studia I stopnia - Lublin

Kosmetologia studia I stopnia - Lublin

Kosmetologia studia I stopnia - Lublin

Studia I stopnia w Lublinie

kosmetologia

Odkryj kosmetologia w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia I stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia I stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia 
 • matematyka

 

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład kosmetologia, korzystają głównie z naukowego dorobku nauk medycznych oraz ścisłych. Z tego powodu przedmiotami, które odgrywają szczególną rolę w procesie rekrutacji, są najczęściej: matematyka, biologia oraz chemia.

Zanim aplikujesz na kosmetologię, zapoznaj się z regulaminem wybranej przez ciebie uczelni. W ten sposób dowiesz się o aktualnych procedurach kwalifikacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

 

Wygląd fizyczny bez wątpienia odgrywa dużą rolę w życiu każdego człowieka. Jest on nie tylko potwierdzeniem zdrowia jednostki, ale również odzwierciedla stopień zaangażowania w dbanie o siebie. Współcześnie zabiegi kosmetologiczne cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, przez co specjaliści w tej dziedzinie są na wagę złota. Studia kosmetologiczne w Lublinie przygotowują przyszłych absolwentów do pełnienia roli fachowca do spraw doboru odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, a także uposażają w gruntowną wiedzę z obszaru przedmiotów medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem dermatologii.

Jeśli należysz do osób, które wyróżniają się ponadprzeciętnym wyczuciem estetyki, potrafiącym dostrzec piękno w każdym człowieku, a ponadto interesujesz się recepturami kosmetologicznymi i doborem konkretnych składników chemicznych do danej cery, włosów i paznokci, to najprawdopodobniej wybór lubelskiej kosmetologii okaże się najlepszą z możliwych opcji!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Lublinie na kierunku kosmetologia mają charakter medyczny, dlatego większość przedmiotów wchodzących w skład siatki kształcenia korzysta z przedmiotów przyrodniczych. Dziedziną pokrewną dla kosmetologii jest między innymi dermatologia i właśnie jej studenci poświęcają dużo uwagi. W trakcie edukacji dowiesz się, jak rozpoznawać przyczyny niedoskonałości skórnych, problemów z łamliwością paznokci, czy wypadania włosów, nauczysz się skutecznej komunikacji z pacjentami, a przede wszystkim zyskasz cenną wiedzę na temat doboru substancji kosmetycznych do indywidualnych oczekiwań i stanu zdrowia. Przedmioty obecne w siatce kształcenia to na przykład:

 • anatomia i fizjologia człowieka, biochemia
 • biologia
 • podstawy psychologii

 

Jeśli pasjonujesz się kosmetologią, a kompetencje wyniesione ze studiów miałyby stanowić solidną podporę pod twoje zainteresowania, podejmij ten kierunek na wybranej uczelni w Lublinie!

Ile trwają studia I stopnia na kierunku kosmetologia w Lublinie?

Studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia będą stanowić początek twojej przygody z tą wszechstronną dziedziną kształcenia. Zdobywanie kompleksowych kompetencji, niezbędnych do odpowiedzialnej pracy zawodowej, zajmie ci trzy lata. Po upływie tego czasu, jeżeli terminowo uporasz się z wszelkimi zaliczeniami, staniesz przed możliwością obrony dyplomu z tytułem licencjata. Następnie możesz rozważyć dalsze kształcenie na studiach drugiego stopnia lub rozpocząć pracę.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Jako kosmetolog będziesz mógł znaleźć pracę w gabinetach dermatologicznych jako prawa ręka lekarza. Gabinety odnowy biologicznej, SPA i wellness staną przed tobą otworem. Jeśli zamarzysz o poprowadzeniu własnej działalności gospodarczej, bez trudu otworzysz własny gabinet kosmetologiczny, w którym zaoferujesz wybrane zabiegi pielęgnacyjne. Marząc o karierze naukowej, poszukasz zatrudnienia w:

 • laboratoriach chemicznych
 • ośrodkach badawczo-rozwojowych

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia I stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia I stopnia) w Lublinie

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza w Lublinie

 

Kierunki medyczne w Lublinie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)