Kosmetologia studia II stopnia - Lublin

Kosmetologia studia II stopnia - Lublin

Kosmetologia studia II stopnia - Lublin

Studia II stopnia w Lublinie

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia II stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia II stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia

Medyczne kierunki studiów w Lublinie na drugim stopniu kształcenia są bardzo chętnie wybierane przez ambitnych absolwentów studiów licencjackich, którzy dążą do nieustannego doskonalenia swoich kompetencji.

Aby dostać się na kosmetologię II stopnia w Lublinie, warto postarać się o dobrą ocenę na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji. Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji na studia znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Dbając o zdrowy wygląd i dobre samopoczucie, coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usług kosmetologów. Dobrym powodem, aby oddać się w ręce tych specjalistów, bywa również niepewność w kwestii wyboru odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb skóry, włosów, czy paznokci. Dlatego też zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców nie maleje.

Wybierając uczelnie w Lublinie na miejsce sukcesywnego zdobywania wyższego wykształcenia magisterskiego, wybierasz jednocześnie doskonałe przygotowanie merytoryczne i praktyczne do odpowiedzialnego wypełniania wszelkich zobowiązań zawodowych. Warto, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji zastanowił się, czy przyszły profil kształcenia odpowie twoim zainteresowaniom oraz wrodzonym predyspozycjom. Wybierz kosmetologię drugiego stopnia, jeśli:

 • Z zaangażowaniem śledzisz rozwój kosmetyki i kosmetologii,
 • składy kosmetyków i substancji stosowanych w medycynie estetycznej nie są ci obojętne,
 • uzyskanie magistra kosmetologii będzie spełnieniem twoich marzeń.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kandydaci na studia kosmetologiczne w Lublinie powinni zdawać sobie sprawę, że czeka ich wiele warsztatowych zajęć praktycznych, mających na celu udoskonalić ich zdolności manualne, rozszerzyć umiejętności dotyczące wykonywania poszczególnych zabiegów kosmetologicznych i kosmetycznych, a także zapoznać z technikami pracy z klientem od strony psychologicznej. Studia magisterskie pozwolą ci na poszerzenie posiadanych już wiadomości o takie dziedziny, jak między innymi podstawy: 

 • chirurgii plastycznej
 • dermatologii
 • wstępnej diagnostyki nowotworowej skóry

 

Specjalności możliwe do wyboru w celu zawężenia przedmiotu nauki i ukierunkowania przyszłego życia zawodowego na konkretnie sprecyzowany tor, to między innymi: podologia, techniki i zabiegi SPA, czy kosmetologia w medycynie estetycznej.

 

Ile trwają studia II stopnia na kierunku kosmetologia w Lublinie?

Studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Lublinie na kierunku kosmetologia drugiego stopnia zostały stworzone w celu uposażenia przyszłych absolwentów we wszechstronne kompetencje. Na uzupełnienie wiedzy i umiejętności, wyniesionych z poprzedniego etapu kształcenia kosmetologicznego lub dziedziny pokrewnej, będziesz potrzebował dwóch lat. Po terminowym ukończeniu czterech semestrów edukacji przystąpisz do obrony pracy magisterskiej.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Ze względu na rosnące zainteresowanie dbaniem o zdrowy wygląd cery, włosów i paznokci, coraz więcej ludzi udaje się do gabinetów kosmetologicznych, które nie mogłyby istnieć bez wykwalifikowanych specjalistów, gotowych do wykonania potrzebnych zabiegów, czy udzielenia fachowych porad zdrowotnych. Jako absolwent lubelskiej kosmetologii drugiego stopnia, zyskasz szansę na zatrudnienie w:

 • prywatnych i publicznych gabinetach kosmetologicznych
 • ośrodkach SPA i wellness
 • klinikach zajmujących się medycyną estetyczną jako prawa ręka dermatologów oraz chirurgów plastycznych

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął karierę w przedsiębiorstwach kosmetycznych lub farmaceutycznych, a także założył działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia II stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia II stopnia) w Lublinie

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie

 

Kierunki medyczne w Lublinie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)