Studia zarządzanie Olsztyn

Studia zarządzanie Olsztyn

Studia zarządzanie Olsztyn

Największy wybór studiów

z grupy zarządzanie w Olsztynie

Odkryj kierunki z grupy zarządzanie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia Zarządzanie Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Studia z grupy zarządzanie w Olsztynie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia)i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA Z GRUPY ZARZĄDZANIE W OLSZTYNIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Analityka i zarządzanie publiczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zarządzanie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie i inżynieria produkcji stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie są studia zarządzanie i marketing

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W OLSZTYNIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia zarządzanie w Olsztynie

W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Olsztynie obowiązuje konkurs świadectw. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie indeksu, należy najmocniej przyłożyć się do następujących przedmiotów: chemii, geografii, fizyki z astronomią, informatyki, języka obcego nowożytnego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia zarządzanie niestacjonarne w Olsztynie

Zarządzanie to cenna umiejętność i warto wykazać się nią już podczas planowania własnej drogi kształcenia wyższego. Przed ostatecznym wyborem kierunku warto zadać sobie pytanie jaka forma nauki nas interesuje i jakie cechy związane są z tą, którą wybierzemy. Studia zarządzanie niestacjonarne w Olsztynie to propozycja dla tych, którzy chcieliby otrzymać szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości, złożony nie tylko z samych kierunków, lecz także licznych specjalności.

Wystarczy wspomnieć o sztandarowym kierunku Zarządzanie, w ramach którego można wybrać różnorakie ścieżki kształcenia; od Logistyki po Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem. A czym dokładnie polegają studia niestacjonarne? Warto pamiętać o tym, że dzielą się one na studia wieczorowe i studia zaoczne. Studia wieczorowe, jak sama nazwa podpowiada, realizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych.

Studia zaoczne natomiast prowadzone są w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Należy bardzo dokładnie przeglądać oferty dydaktyczne, ponieważ studia wieczorowe występują znacznie rzadziej i bardzo często pod określeniem studiów niestacjonarnych kryją się wyłącznie studia zaoczne.

Rozbierając na czynniki pierwsze tę formę kształcenia należy zaznaczyć, że pod względem merytorycznym nie różnią się one niczym w stosunku do studiów stacjonarnych. Program kształcenia jest identyczny, a nauka prowadzić ma do osiągnięcia tych samych celów i efektów. Różnica tkwi w częstotliwości odbywania zajęć, a co za tym idzie realizowany program ulega pewnemu skondensowaniu.

Podjęcie studiów zarządzanie w formie niestacjonarnej może być dobrym pomysłem z kilku względów. Dzięki takiej formule kształcenia, w dni wolne od obowiązków na uczelni można wykonywać pracę, która nie tylko zacznie budować cenne doświadczenie, lecz także podreperuje studencki budżet, zwłaszcza że studia niestacjonarne są studiami płatnymi.

czytaj dalej studia zarządzanie niestacjonarne (zaoczne) w Olsztynie

 

KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W OLSZTYNIE

STUDIA ZARZĄDZANIE I MARKETING W OLSZTYNIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia zarządzanie w Olsztynie?

Jeśli potrafisz przewidywać, umiesz wyobrazić sobie długi proces od pomysłu do sukcesu, to warto rozwijać te umiejętności. Jak? Wybrać studia zarządzania w Olsztynie. Studia te mają na celu wykształcenie specjalistów od marketingu, reklamy, wywoływania zainteresowania i przyciągania uwagi, zarządzania projektami i finansami, oraz kreowania trendów.

Studia zarządzanie w Olsztynie to studia dla mających kreatywne umysły i wyobraźnie, oraz smykałkę do biznesu. Kształcenie opiera się na rozwijaniu umiejętności indywidualnego i zespołowego działania, sprawnej komunikacji, technik kreatywnego myślenia, działania projektowego, nadzorowania procesów, czy doboru odpowiedniego personelu.

Ofertę kształcenia znajdziecie na kilku uczelniach, publicznych i niepublicznych, które rozwiną w Was wrażliwość etyczno- społeczną, poczucie odpowiedzialności w środowisku pracy, oraz świadomość potrzeby nauki i rozwoju osobistego przez całe życie- a jest to szalenie ważne, by nie zostać w tyle na tle postępujących zmian. Zarządzanie to dziedzina, która wciąż rozwija się w naszym kraju. Zatem, warto tę tendencję wykorzystać i rozpocząć naukę. Sprawdźcie ofertę studiów zarządzania w Olsztynie.

 

Praca po studiach zarządzanie w Olsztynie

Ukończyłeś studia zarządzania i marketingu i nie wiesz co dalej? Twoja kariera zawodowa uzależniona jest od tego, jaką specjalność wybrałeś podczas nauki. Otrzymałeś wiedzę z zakresu teorii zarządzania oraz rozwiązywania problemów współczesnych przedsiębiorstw w aspektach organizacyjnym, prawnym, finansowym, psychologicznym i społecznym.

Będąc absolwentem kierunku Zarządzanie możesz podejmować decyzje gospodarcze w sferze organizacji, marketingu, finansów i inwestycji. Może pracować na stanowiskach kierowniczych, analitycznych i operacyjnych w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych i jednostkach administracji gospodarczej. Może również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą, czy też świadczyć usługi doradcze i konsultingowe.

Kończąc kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji można pracować w przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne technologie, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się inżynierią produkcji, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest kompleksowa wiedza techniczna, ekonomiczna, informatyczna oraz, jakże istotne, umiejętności organizacyjne.

Natomiast Analiza i kreowanie trendów otwiera przed nami możliwość zatrudnienia w innowacyjnych firmach produkcyjnych i usługowych lub zespołach zajmujących się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, usług, produktów, a także tzw. trendwatchingiem i trendsettingiem. Ponadto, absolwent tego kierunku może pracować w mediach, firmach PR, czy też instytucjach kultury.

Zarządzanie i marketing to dziedzina, która wciąż rozwija się w naszym kraju, a specjaliści poruszający się w niej są coraz częściej poszukiwani na rynku pracy. Do zdobytego wykształcenia dołóż jeszcze posługiwanie się językiem obcym, a zwiększysz swoje szanse zawodowe w międzynarodowej przestrzeni społeczno- gospodarczej.

POZOSTAŁE UCZELNIE W OLSZTYNIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA Z GRUPY ZARZĄDZANIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI W OLSZTYNIE STUDIA ZARZĄDZANIE

Olsztyńską uczelnią publiczną, która oferuje kształcenie z zakresu zarządzaniajest Uniwersytet Warmińsko- Mazurski.

Wydział Nauk Ekonomicznych:

  • Zarządzanie- studia I i II- stopnia. Specjalności: Rachunkowość i zarządzanie finansami, Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, Zarządzanie zasobami ludzkimi;
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji- studia I- stopnia. Specjalność: Zarządzanie innowacjami;

dowiedz się więcej 

Wydział Humanistyczny:

  • Analiza i kreowanie trendów- studia I- stopnia.

dowiedz się więcej 


 

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W OLSZTYNIE STUDIA ZARZĄDZANIE

Uczelnią niepubliczną, która oferuje studia zarządzania i marketingu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Tadeusza Kotarbińskiego. Tutaj znajdziecie:

  • Zarządzanie. Specjalności: Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, Zarządzanie w ochronie zdrowia, Zarządzanie kadrami i coaching menedżerski, Transport i logistyka, Rachunkowość i audyt przedsiębiorstwa, Zarządzanie sprzedażą.
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalności: Inżynieria przedsięwzięć inwestycyjnych, Inżynieria logistyczna, Zarządzanie i produkcja w meblarstwie, Systemy mechatroniczne w inżynierii produkcji.

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TOWARZYSTWA WIEDZY POWSZECHNEJ W OLSZTYNIE STUDIA ZARZĄDZANIE

Inna, olsztyńska uczelnia niepubliczna proponuje studia podyplomowe na kierunkach:

  • Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami;
  • Zarządzanie firmą;
  • Zarządzanie finansami jednostki;
  • Rachunkowość;
  • Controlling i rachunkowość zarządcza.

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)