Studia zarządzanie Katowice

Studia zarządzanie Katowice

Studia zarządzanie Katowice

Największy wybór studiów

z grupy zarządzanie w Katowicach

Odkryj kierunki ekonomiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia zarządzanie Katowice | woj. śląskie

Studia zarządzanie w Katowicach to przygoda z myślą ekonomiczną, finansową, logiczną, matematyczną, jak i społeczną. Zarządzanie łączy w sobie elementy psychologii z twardymi rachunkami. Dobry menedżer nie roztkliwia się nad rozlanym mlekiem, znajduje rozwiązanie problemu i popycha swoją grupę do przodu. Aby nauczyć się technik i metod jak sobie radzić w trudnych sytuacjach z pracownikami, z grupami, warto wsłuchać się w mądrość dziedziny zarządzania. W Katowicach w ramach studiów zarządzania prowadzona jest nauka w konkretnym środowisku - czy to zarządzanie hotelem - turystyka, czy zarządzanie inżynierią produkcji - przemysł, każdy z kierunków studiów ma przygotować Was do rozwiązywania problemów z określonych dziedzin.

Umiejętność zarządzania procesami czy grupami jest bardzo ceniona w świecie przedsiębiorców. Mało jest takich osób, które mają wrodzone umiejętności tego rodzaju. Większość uczy się w czasie pracy na własnych błędach, jak zarządzać pracownikami. Do niedawna tylko duże firmy mogły pozwolić sobie na zatrudnienie menedżera zarządzającego projektami, dziś to powszechna praktyka. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że rozwija się ten kto odpowiednio wykorzystuje zebrane zasoby, potrafi wykorzystać potencjał ludzi i zaprojektować działania w taki sposób, by przybliżały całą firmę do osiągnięcia obranego celu. Jak ludzie zachowują się w określonych sytuacjach?

Czym jest motywacja? W jaki sposób tworzy się projekty i projektuje innowacje? Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziecie podczas studiów zarządzania i marketingu w Katowicach. Pozwolą Wam one rozwinąć skrzydła w roli specjalistów ds. prowadzenia nowoczesnych projektów i osiągania celów biznesowych. Jeśli to Was kręci, to sprawdźcie kierunki na jakie możecie się wybrać w Katowicach i Gliwicach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA ZARZĄDZANIE I MARKETING

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:
A
B
C
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
Z
Rozwiń

KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia zarządzanie w Katowicach

Jeśli naprawdę chcesz studiować zarządzanie, wybierz na maturze przedmioty matematyczne i społeczne, czyli np. wiedzę o społeczeństwie, bądź geografię. To te przedmioty są karta przetargową w staraniach o przyjęcie na studia zarządzania i marketingu.

Rekrutacja na studia w Katowicach przebiega klasycznie, czyli organizowany jest konkurs świadectw, w ramach którego komisja kwalifikacyjna wyłania najlepszych kandydatów z konkretnymi wynikami maturalnymi. Tak więc, zabierzcie się do pracy, uczcie się matematyki i wosu, i do dzieła!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia zarządzanie niestacjonarne w Katowicach

Studia w Katowicach to obszerne zagadnienie, ponieważ stolica Górnego Śląska wraz z pobliskimi miastami tworzą wspólnie niezwykle prężnie działający ośrodek akademicki. A skoro tak jest, to nie może w nim zabraknąć popularnych dyscyplin kształcenia, a Zarządzanie oraz kierunki z nim powiązane niezaprzeczalnie do nich należą. Studia z obszaru zarządzania można podjąć zarówno w uczelniach publicznych, jak i niepublicznych szkołach wyższych. W każdej z nich kierunki z Zarządzaniem na czele oferowane są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Czym one się różnią? Pod względem merytorycznym żadne rozbieżności nie występują, ponieważ kształcenie ma prowadzić do jasno określonych efektów, w postaci szczegółowej wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych.

Różnice występują na płaszczyźnie samej nauki i częstotliwości odbywania zajęć. Pomimo tego, że studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne, to znacznie łatwiej podjąć te w drugiej formule. Charakteryzują się one tym, iż zajęcia odbywają się w ramach weekendowych zjazdów, zazwyczaj co dwa tygodnie. Taka forma narzuca pewną specyfikę kształcenia. Może się wydawać, że studenci zaoczni w porównaniu do studentów dziennych mają mniej czasu na opanowanie materiału i osiągają założone cele edukacyjne z mniejszą pomocą wykładowcy. Rzeczywiście, od studentów niestacjonarnych wymagana jest większa samodzielność. Ale w przypadku studiów z zakresu zarządzania to zdecydowana zaleta.

POPULARNE KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE NIESTACJONARNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

STUDIA ZARZĄDZANIE I MARKETING W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

A
B
C
E
G
H
L
M
N
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach zarządzanie

Kończąc studia zarządzania, praktycznie możecie mieć pewność, że znajdziecie zatrudnienie w zawodzie. Dzisiejsza sytuacja na rynku jest na tyle dobra, że możemy śmiało powiedzieć - opłaca się studiować kierunki menedżerskie, o ile powiążecie je z praktycznymi umiejętnościami. Tylko dobrze przygotowani do pracy absolwenci, mogą liczyć na bezproblemowe zatrudnienie. Warto więc uczestniczyć w różnego rodzaju kołach naukowych, konferencjach, praktykach i stażach, dzięki którym zdobędzie doświadczenie.

Absolwenci studiów zarządzania wyposażeni są w informacje dotyczące finansów, ekonomii, metod ilościowych, jak i informatyki - dla wiedzy tej znajdziecie zastosowanie w każdej działającej gospodarce - w sektorze przedsiębiorstw, jak i finansów publicznych. Czy to praca w banku, czy innej instytucji finansowej, Wasze umiejętności tworzenia zestawień i wizualizacji danych z pewnością się przydadzą. Kierunki menedżerskie dają Wam również możliwość znalezienia pracy w agencjach marketingowych, PRowych, w domach mediowych. Proces projektowania usług wymaga tak samo dobrych zarządców jak proces produkcji podzespołów dla Opla.

Bez koordynacji pracy wszystkich członków zespołu, efekt końcowy może być marny. Dzięki wzmożonej świadomości przedsiębiorców i właścicieli firm, dobrzy menedżerowie nie muszą się martwić o brak przysłowiowego chleba. Podkreślamy - dobrzy, efektywni, logicznie myślący i działający. Takich menedżerów potrzebuje polska gospodarka. Jeśli jesteście gotowi podjąć takie wyzwanie, to do boju! Skończcie studia zarządzania i rozwijajcie swoją ścieżkę zawodową.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA Z GRUPY ZARZĄDZANIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA STUDIA ZARZĄDZANIE

Wydziale Organizacji i Zarządzania

 • zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. zarządzanie przedsiębiorstwem - audytor biznesowy, analityk rynków przemysłowych i usług, zarządzanie hotelem, zarządzanie projektami i innowacjami, zarządzanie kadrami w administracji publicznej, zarządzanie finansami podmiotów gospodarczych, zintegrowane systemy zarządzania, zarządzanie obiektem hotelarskim, e-biznes i administracja cyfrowa
 • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, spec. zarządzanie jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem w inżynierii produkcji, zarządzanie systemami produkcyjnymi, bezpieczeństwo i ochrona środowiska w przedsiębiorstwie, nowoczesne zarządzanie jakością, systemy informatyczne w technologiach przemysłowych, systemy produkcyjne i logistyczne w przedsiębiorstwie przemysłowym,
 • analityka biznesowa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zarządzanie projektami - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy Katowice lub Zabrze - studia podyplomowe
 • Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem - studia podyplomowe
 • Nowoczesna produkcja i logistyka - studia menedżerskie - studia podyplomowe
 • Organizacja ruchu turystycznego - studia podyplomowe
 • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji - studia podyplomowe
 • Zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym w organizacjach publicznych - studia podyplomowe
 • Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie w Katowicach - studia podyplomowe
 • Zarządzanie placówką oświatową - studia podyplomowe
 • Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie - studia podyplomowe
 • Zarządzanie projektem inwestycyjno-budowlanym - studia podyplomowe
 • Zarządzanie w administracji publicznej - studia podyplomowe
 • Zarządzanie w sporcie - studia podyplomowe

dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH STUDIA ZARZĄDZANIE

W Katowicach studia zarządzania i marketingu prowadzi Uniwersytet Ekonomiczny, oferujący kierunki kształcenia takie jak:

 • zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • międzynarodowe stosunki gospodarcze (zarządzanie) - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • international business - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zarządzanie finansami przedsiębiorstw - studia podyplomowe
 • zarządzanie i marketing w biznesie - studia podyplomowe
 • zarządzanie instytucjami publicznymi - studia podyplomowe
 • zarządzanie jakością i wartością kapitału ludzkiego organizacji - studia podyplomowe
 • zarządzanie nieruchomościami - studia podyplomowe
 • zarządzanie organizacjami pozarządowymi - studia podyplomowe
 • zarządzanie projektami w branży motoryzacyjnej - studia podyplomowe
 • zarządzanie projektem - studia podyplomowe
 • zarządzanie projektami - międzynarodowe studia podyplomowe
 • zarządzanie projektem europejskim - studia podyplomowe
 • zarządzanie ryzykiem w organizacjach świadczących usługi publiczne i społeczne - studia podyplomowe
 • zarządzanie sprzedażą na rynkach krajowych i międzynarodowych - studia podyplomowe
 • zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce - studia podyplomowe
 • zarządzanie w ochronie zdrowia - studia podyplomowe
 • zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem - studia podyplomowe
 • zarządzanie zasobami ludzkimi - aspekty ekonomiczne - studia podyplomowe
 • zarządzanie zrównoważoną mobilnością w miastach - studia podyplomowe
 • public relations - studia podyplomowe
 • public relations - nowoczesna komunikacja w praktyce - studia podyplomowe
 • komunikacja w biznesie - studia podyplomowe
 • kreowanie wizerunku osób i instytucji publicznych - studia podyplomowe
 • marketing i public relations - studia podyplomowe
 • menedżer kultury - studia podyplomowe
 • metody i narzędzia zarządzania projektami - studia podyplomowe

dowiedz się więcej>TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)