Rekrutacja i wymagania na studia z zarządzania w Lublinie
Chcesz dostać się na studia zarządzanie w Lublinie? Postaraj się o dobre wyniki z matury z matematyki, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie lub geografii. To te przedmioty są cenione w ramach konkursu świadectw. Złóż odpowiednie dokumenty do komisji rekrutacyjnej i czekaj na wyniki. Im lepiej zdasz maturę, tym będziesz mieć większe szanse na wpisanie Twojego imienia i nazwiska na listę studentów!
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Ile punktów na studia zarządzania w Lublinie
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na rok 2024/2025 musieli uzyskać conajmniej 238 punktów na public relations i zarządzanie informacją oraz 81 punktów na zarządzanie.
W przypadku studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, aby dostać się na zarządzanie i inżynierię produkcji trzeba było osiągnąć próg conajmniej 118,6 punktu.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Ile osób na miejsce na studia zarządzania w Lublinie
Studia zarządzania w Lublinie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. Studia w tym zakresie można podjąć na wielu uczelniach publicznych. Wśród jednej z najbardziej obleganych uczelni można wymienić Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie o jedno miejsce na zarządzanie ubiegało się ponad 4 kandydatów.
O przyjęcie na studia stacjonarne z zarządzania w 2024 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz na Politechnice Lubelskiej ubiegało się prawie 4 kandydatów na jedno miejsce.
Limity miejsc na studia zarządzanie
Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów zarządzania odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.
Limity miejsc na popularnych kierunkach zarządzania w Lublinie:
Zarządzanie:
-
Politechnika Lubelska: 90
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej: 114
Zarządzanie i inżynieria produkcji:
-
Politechnika Lubelska: 90
-
Uniwersytet Przyrodniczy: 60
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Ile kosztują studia zarządzanie w Lublinie
Studia mogą być płatne oraz bezpłatne, a wpływ na to ma kilka czynników. Najważniejsze jest to, którą uczelnię wybieramy oraz w jakim trybie podejmujemy kształcenie. Bezpłatne są tylko studia stacjonarne, które oferują uczelnie publiczne. Za studia niestacjonarne w tych uczelniach należy już zapłacić. A jak to wygląda w uczelniach niepublicznych? W uczelniach niepublicznych każdy tryb nauki jest płatny.
Zarządzanie:
-
Lubelska Akademia WSEI: od 3800 zł
-
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji: od 4700 zł
Zarządzanie i inżynieria produkcji:
-
Uniwersytet Przyrodniczy: 5400 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Kiedy wyniki rekrutacji
Każda uczelnia może informować o wynikach rekrutacji w innym terminie, ale pewne jest to, że wszystkie opublikują wyniki w lipcu. Aby się o tym dowiedzieć, wystarczy zajrzeć w indywidualny profil założony w internetowym systemie rejestracji kandydata.
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: lipiec 2025
-
Politechnika Lubelska: lipiec 2025
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej: lipiec 2025
-
Uniwersytet Przyrodniczy: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
W każdej uczelni etap składania dokumentów rekrutacyjnych może wyglądać inaczej. Niektóre uczelnie wymagają, aby zestaw dokumentów dostarczyć osobiście, a niektóre zezwalają na wysłanie ich pocztą tradycyjną albo przesłanie pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy należy pamiętać o tym, aby zestaw zawierał wszystkie wymagane dokumenty. Warto dokładnie sprawdzić, co powinno się w nim znaleźć, bowiem każda uczelnia może wymagać mniejszej bądź większej liczby dokumentów.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Składanie dokumentów rekrutacyjnych rozpoczynamy po otrzymaniu stosowanej informacji, czyli informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Na dostarczenie wymaganych dokumentów mamy jasno określony czas, którego nie wolno przekroczyć. Spóźnienia mogą mieć poważne konsekwencje.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Politechnika Lubelska: lipiec 2025
-
Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej: lipiec 2025
-
Uniwersytet Przyrodniczy: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Jak wyglądają studia zarządzanie w Lublinie?
Studia zarządzanie w Lublinie to kierunki studiów, które wyjaśniają jak powinna funkcjonować sprawna organizacja, niezależnie od tego czy jest to firma prywatna, czy instytucja publiczna. To kierunki, które przygotowują do formułowania i analizowania problemów organizacji oraz analizowania przyczyn i przebiegu konkretnych procesów i zjawisk społeczno- gospodarczych.
Najpopularniejsze kierunki zarządzania w Lublinie: Zarządzanie, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Zarządzanie w politykach publicznych, Management.
Współczesne studia z zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Praca po studiach z grupy zarządzanie
Absolwenci studiów zarządzania odnajdują się w pracy między innymi w firmach konsultingowych, agencjach marketingowych, działach zarządzania zasobami ludzkimi, administracji publicznej.
Zarobki
Średnie zarobki w Lublinie na popularnych stanowiskach wymagających wiedzy i umiejętności menedżerskich wahają się od 6000 zł do 8200 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest stanowiska, doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, miejscowości).
Typ studiów
Masz w sobie konika do bycia zarządzającym, przewodzącym, organizującym członkiem grupy? Funkcja przewodniczącego szkoły albo chociaż klasy nie jest Ci obca? Masz smykałkę do organizowania grupy i realizowania projektów? Przyjrzyj się ofercie studiów zarządzania i marketingu w Lublinie. To grupa kreatywnych, ciekawych kierunków, na których to poznasz tajniki skutecznego współpracowania z ludźmi. Współcześnie zarządzanie stało się pewnego rodzaju ideologią wspomagającą biznes.
Dzięki nauce, badaniom, dowodom, przedsiębiorcy zdobyli cenną broń i cenne techniki do wspierania swoich działań i rozwijania firm. Na studiach zarządzania i marketingu przede wszystkim zdobędziesz wiedzę na temat procesów organizacji, planowania i realizacji działań, a także jak osiągać wypracowane cele! W zależności od specjalizacji kierunku, poznasz różne dziedziny, wymagające wykształconego zarządcy - archiwistykę, politykę, administrację czy tak zwane zasoby ludzkie.
Studia z zarządzania w Lublinie to dość obszerna oferta dla kandydatów chcących pracować w biznesie - czy to prowadząc własną działalność, czy pod okiem pracodawcy. Sprawdźcie ofertę lubelskich uczelni, nie przegapcie spisu studiów podyplomowych - ciekawa opcja dla osób, które ukończą pierwszy stopień studiów!
Studia zarządzanie w Lublinie możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia zarządzanie w Lublinie możesz realizować przede wszystkim w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. W zależności od wybranego kierunku studia pierwszego stopnia trwają od sześciu (licencjat) do siedmiu semestrów (inżynierka), studia drugiego stopnia zaś od półtora roku (studia magisterskie inżynierskie) do dwóch lat (studia magisterskie).
Uczelnie w Lublinie przedstawiają bogatą ofertę kierunków podyplomowych, pozwalających na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. Studia podyplomowe możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów. W ten sposób możesz studiować na przykład profesjonalny coaching, zamówienia publiczne, innowacyjne zarządzanie produkcją.
Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które mają już wykształcenie wyższe. Poszczególne kierunki studiów możesz realizować stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach zaocznych w weekendy. To Ty wybierasz tryb edukacji, który odpowiada Ci najbardziej.
czytaj dalej studia w Lublinie
Czy studia zarządzanie w Lublinie są trudne?
Studia zarządzanie w Lublinie to niezwykle zróżnicowany obszar kształcenia, złożony z wielu propozycji, pozwalających zdobyć specjalistyczną wiedzę i jasno określone umiejętności. Studia reprezentowane są nie tylko przez kierunek Zarządzanie, ale również przez inne, których programy poświęcone są między innymi: zarządzaniu w politykach publicznych, zarządzaniu bezpieczeństwem i jakością produkcji czy marketingowi i komunikacji rynkowej. Studia zarządzanie w Lublinie nie są trudne, choć w planach zajęć można odnaleźć bardziej i mniej wymagające przedmioty, takie jak: matematyka, finanse, statystyka opisowa, prawo czy rachunkowość finansowa.
Kierunki studiów zarządzanie w Lublinie
Do kategorii studiów z zakresu zarządzania możemy zaliczyć w Lublinie zwłaszcza zarządzanie, zarządzanie w politykach publicznych, zarządzanie zasobami ziemi, zarządzanie i inżynierię produkcji. Interdyscyplinarne propozycje kształcenia umożliwiają łączenie umiejętności kierowniczych z wiedzą z innych dziedzin, chociażby inżynierskich, politycznych czy przyrodniczych.
Lubelskie placówki akademickie pozwalają także na studiowanie public relations i zarządzania informacją oraz marketingu i komunikacji rynkowej. Poszczególne kierunki realizowane są zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim (business analytics, management) Anglojęzyczne podejście ułatwia wkroczenie na międzynarodowy rynek pracy.
Studia w różnych dziedzinach urozmaicane są obieralnymi ścieżkami kształcenia, które poszerzają kompetencje. W Lublinie znajdziesz także studia podyplomowe, do których możemy zaliczyć na przykład public relations and media marketing lub organizację zamówień publicznych.
Kierunki z grupy zarządzanie w Lublinie - rekrutacja 2025/2026:
-
DATA SCIENCE, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
EKOBIZNES, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
MANAGEMENT, Lubelska Akademia WSEI
-
MANAGEMENT, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
-
MARKETING I KOMUNIKACJA RYNKOWA, Politechnika Lubelska
-
MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
PUBLIC RELATIONS I ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I JAKOŚCIĄ PRODUKCJI, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE W BIOBIZNESIE, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE W POLITYKACH PUBLICZNYCH, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE W PRODUKCJI I PRZETWÓRSTWIE MLEKA, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
-
ZARZĄDZANIE, Politechnika Lubelska
-
ZARZĄDZANIE, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
ZARZĄDZANIE, Lubelska Akademia WSEI
-
ZARZĄDZANIE (możliwość studiowania online), Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie
Gdzie studiować kierunki zarządzanie w Lublinie?
Studia na zarządzaniu pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: marketingu, przedsiębiorczości, analityki biznesu i zarządzania. Absolwenci studiów z zarządzania odnajdują się w pracy w marketingu, zarządzach firm, biznesie, działach finansowych.
Szeroką ofertę studiów z zakresu zarządzania w Lublinie przygotował Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Prężnie działające Wydział Ekonomii i Wydział Politologii umożliwiają zdobywanie wiedzy i umiejętności w ramach różnego typu kierunków obejmujących nauki zarządzania i marketingu.
Kierunek zarządzanie znajdziesz niemal na każdej lubelskiej uczelni, to jest na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Politechnice Lubelskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym, w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższej Szkole Nauk Społecznych.
Pamiętaj jednak, że kształcenie w poszczególnych ośrodkach akademickich będzie wyglądało inaczej w zależności od programu studiów czy kadry akademickiej. Studia zarządzanie w Lublinie oferują zarówno placówki prywatne, jak i publiczne. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą każdej z nich i wybierz idealny dla siebie kierunek.
Gdzie studiować kierunki zarządzanie w Lublinie:
-
Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie
-
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
-
Lubelska Akademia WSEI
-
Politechnika Lubelska
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
-
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
czytaj dalej uczelnie w Lublinie
Kierunki zarządzanie - uczelnie publiczne (państwowe) w Lublinie
-
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
-
Politechnika Lubelska
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
-
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
czytaj dalej uczelnie publiczne w Lublinie
Kierunki zarządzanie - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Lublinie
-
Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie
-
Lubelska Akademia WSEI
-
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
czytaj dalej uczelnie prywatne w Lublinie
Jak wybrać studia zarządzanie w Lublinie, aby mieć dobrą pracę?
Studia zarządzanie uchodzą za jedne z najpowszechniejszych. Studenci chętnie wybierają tego typu kształcenie, ponieważ jest ono na tyle uniwersalne i kompleksowo realizowane, że pozwala na znalezienie pracy w różnych branżach. Pracodawcy często poszukują specjalistów w tym zakresie, a oferty pracy wręcz się mnożą. Wybierając kierunek studiów, warto zwrócić uwagę na to, jakie zawody są w danym czasie najpopularniejsze i kogo potrzeba w danej dziedzinie.
Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:
-
konsultant ds. wdrożeń systemu zarządzania jakością
-
rzecznik prasowy
-
pracownik działu marketingu
-
specjalista ds. szkoleń
-
menedżer wyższego i średniego szczebla w różnorodnych przedsiębiorstwach
-
kierownik działu sprzedaży i marketingu
-
audytor wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
-
menedżer produktu, marki, sprzedaży,
-
pracownik działu HR w nowoczesnym przedsiębiorstwie
-
specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi
Kierunek studiów powinien być zgodny z Twoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Nie każdy odnajdzie się na studiach z zakresu zarządzania i marketingu. Właśnie dlatego masz szansę osiągnąć sukces w dziedzinie, która dla innych może być wręcz nieuchwytna.
Absolwenci wybranych kierunków i specjalizacji zatrudniani są w różnych miejscach, chociażby w urzędach gminy i miasta, starostwach powiatowych, urzędach marszałkowskich i wojewódzkich, urzędach i izbach skarbowych, urzędach i izbach celnych, urzędach administracji rządowej, w firmach konsultingowych, które zajmują się doborem i szkoleniem pracowników oraz konstruowaniem nowoczesnych systemów zarządzania ludźmi, w instytucjach kultury oraz organizacjach pozarządowych, a także w przedsiębiorstwach prywatnych realizujących zadania na zlecenie jednostek publicznych.
czytaj dalej jakie studia wybrać
Jak wybrać uczelnię wyższą w Lublinie?
Nim wybierzesz uczelnię wyższą, pamiętaj, że każda z nich odznacza się unikatowym charakterem kształcenia, dlatego warto wybrać taki sposób przekazywania wiedzy, który najbardziej nam odpowiada. Poszczególne propozycje edukacyjne i oryginalne programy studiów sprawiają, że nie na każdej uczelni można znaleźć taki sam kierunek studiów, a realizacja zajęć w różnych ośrodkach akademickich może wyglądać w inny sposób.
Wybierając ośrodek akademicki, warto zwrócić uwagę na jego przygotowanie merytoryczne i techniczne. Dobre wyposażenie pracowni oraz wysoko wykwalifikowana kadra akademicka są istotnymi elementami każdej uczelni. Zwrócić także uwagę na możliwości rozwoju jak programy stażowe, programy stypendialne, propozycje wymian krajowych i zagranicznych, opcje zajęć pozauczelnianych i dodatkowych. Zapoznaj się z ofertą kształcenie uczelni publicznych i prywatnych w Lublinie i zdecyduj, jaki kierunek z zakresu zarządzania chcesz studiować.
Czy studia zarządzanie w Lublinie to studia z przyszłością?
Studia zarządzanie to przestrzeń kształcenia, która rozrasta się, powiększa, oferując coraz więcej propozycji. Zmiany zachodzę w obszarze studiów stanowią odpowiedź na potrzeby i wymagania rynku, dlatego studia zarządzanie możemy zaliczyć do grona perspektywicznych. Studia zarządzanie w Lublinie to studia z przyszłością, przede wszystkim dlatego, że duży nacisk kładą na rozwijanie praktycznych umiejętności, które niezbędne są w działalności każdego rodzaju organizacji. Ponadto pozwalają zdobyć wiedzę interdyscyplinarną, mającą wszechstronne zastosowanie, między innymi w: różnego typu przedsiębiorstwach, firmach doradczych i konsultingowych, agencjach marketingowych czy instytucjach badawczych sektora publicznego i niepublicznego.
Czy warto iść na studia zarządzanie w Lublinie?
Na studentów lubelskich uczelni czekają wydarzenia kulturowe i sportowe, festiwale naukowe, targi pracy, imprezy masowe innego typu. Lata nauki wypełnione są jednak nie tylko zabawą, ale także pozwalają zawierać cenne dla życia osobistego i zawodowego znajomości i zbierać doświadczenia egzystencjalne i zawodowe.
Władze miasta chętnie pomagają studentom, którzy dążą do wiedzy. W porozumieniu z uczelniami i największymi firmami opracowują programy stażowe, oferty praktyk, a także programy stypendialne i socjalne. Wszystko po to, by ułatwić studencki byt i zagwarantować łatwe i pewne wkroczenie na rynek pracy.
Władze lubelskich uczelni organizują różnego rodzaju konferencje naukowe i zachęcają do udziału w nich studentów. Młodzi ludzie mogą uczestniczyć w grantach badawczych, a także zakładają koła naukowe, gdzie szczegółowo skupiają się na zarządzaniu i marketingu. Studenci mają także szansę studiować na innych wydziałach i uczelniach dzięki wymianom krajowym i międzynarodowym.
Wydziały lubelskich uczelni są przystosowane technologicznie i merytorycznie do realizowania kształcenia w zakresie nauk z zakresu zarządzania. Poszczególne ośrodki akademickie dają wiele możliwości rozwoju, a także wspierają pierwsze kroki zawodowe. Wybierz studia w Lublinie i zdobądź pożądaną przez wszystkich pracodawców wiedzę i umiejętności.
Praca po studiach z zarządzania
Gdzie znajdziesz pracę po studiach zarządzanie? Przede wszystkim w większych firmach, korporacjach, agencjach ds. rozwoju i badań czy w agencjach reklamowych. Jeśli zwiążesz swoje studia z marketingiem, to z pewnością zainteresuje Cię praca w agencjach interaktywnych - będziesz projektować i budować strategie marketingowe, widoczność i pozycje marek, czy zajmiesz się analizą i badaniem konkurencji. Ciekawe zajęcia - każde z nich znacząco różni się od siebie. Każdy Klient przynosi nową historię, nowy przypadek do rozpatrzenia.
Podobno praca w agencjach interaktywnych jest jedną z najlepiej ocenianych. Ludzie pracujący w takich agencjach najmniej się stresują i są zadowoleni ze swojego życia. To dość kusząca wizja, czyż nie? Po studiach zarządzania możecie zarządzać swoim teamem kreatywnym, realizować duże projekty sprzedażowe w różnego rodzaju firmach. Jeśli uda Wam się zdobyć nieco doświadczenia na studiach zarządzania to po studiach nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem pracy.
Praktycznie w każdej firmie potrzebna jest osoba zarządzająca procesami produkcji, sprzedaży, reklamy a nawet i wizerunku. Studia zarządzania i marketingu szczerze polecamy. Są to jedne z najbardziej perspektywicznych dziś kierunków. Warto jednak się wyspecjalizować w danej dziedzinie - im węższą dziedzinę wybierzecie tym bardziej bezkonkurencyjne będzie Wasze CV!