Transport studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Transport studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Transport studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

transport

Odkryj transport w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Transport studia I stopnia (inżynierskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku kosmetologia w Katowicach to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Transport studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek transport

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie transport jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Pokaż więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Gospodarka przestrzenna stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku gospodarka przestrzenna

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek transport w Katowicach i woj. śląskim?

Aby zostać studentem kierunku transport w Katowicach powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, matematykii chemii, fizyki lub informatyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku transport na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Transport w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku transport w Katowicach i woj. śląskim?

Transport to dziedzina bezpośrednio związana z logistyką i spedycją, które razem tworzą branżę TSL, będącą bardzo ważnym ogniwem współczesnej gospodarki. Współcześnie, w dobie otwierania się na zagraniczne rynki i konieczności dostarczania różnego rodzaju dóbr materialnych i towarów handlowych, specjaliści do spraw transportu są niezwykle pożądaną grupą zawodową. Ich kształceniem zajmuje się między innymi kierunek transport w Katowicach.

Kandydaci na studia logistyczne powinni spełnić kilka istotnych warunków. Pierwszą, niezwykle ważną i znaczącą kwestią będzie zainteresowanie naukami matematycznymi, informatycznymi i technicznymi. Jeżeli dodatkowo posiadasz zdolność analitycznego myślenia i umiejętności organizacji i zarządzania pracą, to kierunek transport w Katowicach powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku transport możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku transport na uczelniach śląśkich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek transport w Katowicach będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii oraz nauk ścisłych i technicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, między innymi:

 • ekonomika transportu
 • automatyka i sterowanie
 • wytrzymałość materiałów
 • elektrotechnika
 • podstawy inżynierii ruchu

W czasie studiów zapoznasz się także z regulacjami prawa transportowego i nauczysz się stosować je w swojej pracy zawodowej. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się konstrukcji, budowy i eksploatacji maszyn i pojazdów. Co więcej, dowiesz się jak wykonać rysunek techniczny i poznasz zaawansowane technologie informatyczne, stosowane na co dzień w branży TSL. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku transport na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku transport trwają trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz dyplom inżyniera.

Gdzie studiować na kierunku transport (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek tranport (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach i woj. śląskim kształcą profesjonalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. W czasie studiów na kierunku transport uzyskasz wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Jako absolwent doskonale sprawdzisz się podczas pracy w branży TSL. Co więcej, będziesz mógł związać swoją przyszłość z centrami logistycznymi, firmami transportowymi czy spedycyjnymi. Równie ciekawą opcją może być praca w zakładach obsługowo-naprawczych technicznych środków transportu lub w jednostkach organizacji służb ruchu drogowego.

Absolwenci często decydują się na objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju instytucjach czy firmach. Po ukończeniu studiów z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach dydaktycznych i badawczych. Ciekawą alternatywą będzie także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Kierunki logistyka i transport w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 
 

Komentarze (0)