Ekonomia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Ekonomia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Ekonomia studia II stopnia  Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

ekonomia

Odkryj ekonomie w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Ekonomia studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek ekonomia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnie, gdzie ekonomia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek ekonomia w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku ekonomia w Katowicach w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia w Katowicach?

Ekonomia to kierunek, który od lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach najpopularniejszych i najbardziej przyszłościowych studiów. Zapotrzebowanie na profesjonalnych i wszechstronnie wykształconych ekonomistów wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a specjaliści z tej dziedziny nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu kompleksowego przygotowania zawodowego i jednoczesnym rozwijaniu swoich zainteresowań z zakresu nauk ekonomicznych i ścisłych, to kierunek ekonomia w Katowicach powinien być twoim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia ekonomiczne powinny spełnić kilka bardzo istotnych warunków. Kluczową kwestią jest przejawianie zainteresowania naukami matematycznymi, gospodarczymi i ekonomicznymi. Dużym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia oraz dobra organizacja pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek ekonomia w Katowicach będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z obszaru matematyki, ekonomii czy finansów. W siatce zajęć znajdzie się wiwle ciekawych przedmiotów powiązanych z tym obszarem tematycznym, między innymi:

  • ekonomia matematyczna
  • ekonomia menedżerska
  • gospodarowanie kapitałem ludzkim
  • ryzyko personalne
  • portale korporacyjne

Jako student będziesz miał możliwość zapoznania się z najnowszymi, zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi, zjawiskami gospodarczymi. Ponadto, dowiesz się więcej na temat poszczególnych rynków finansowych oraz poznasz regulacje prawa gospodarczego i finansowego. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się zarządzać finansami przedsiębiorstw, a także oceniać ryzyko inwestycyjne. Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku ekonomia w Katowicach trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia ekonomiczne kształcą specjalistów, którzy dzięki swojej zróżnicowanej wiedzy i wszechstronnym kompetencjom, bez problemu odnajdują się na obecnym rynku pracy. Po ukończeniu kierunku ekonomia w Katowicach, będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka finansowego i audytora. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z biurami rachunkowymi lub działami finansowymi przedsiębiorstw. Ponadto, uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w bankach, agencjach kredytowych oraz ubezpieczeniowych.

Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w firmach doradczych i konsultingowych między innymi na stanowisku doradcy finansowego i biznesowego. Po ukończeniu studiów będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje potrzebne do założenia własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku ekonomia (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki ekonomiczne w Katowicach i woj. śląskim

e-commerce
Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)