Zawód fizjoterapeuty jest trzecim co do liczebności, zawodem medycznym w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba chętnych chcących spróbować swoich sił w tej wymagającej, aczkolwiek przynoszącej dużo satysfakcji, pracy. Obecnie, w dobie rozwoju chorób an podłożu ruchowym czy neurologicznym, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów w dziedzinie fizjoterapii. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek fizjoterapia w Szczecinie.
Idealnymi kandydatami na powyższe studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszar nauk biologicznych, ścisłych i nauk o zdrowiu. Dużym atutem będzie także posadawianie powołania do pracy z ludźmi oraz odpowiedzialność i duża dawka empatii. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie aplikuj na kierunek fizjoterapia w Szczecinie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na kierunek fizjoterapia w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych czy ścisłych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
biologia medyczna
-
patologia ogólna
-
etyka zawodu fizjoterapeuty
-
anatomia palpacyjna
Jako student poznasz także historię fizjoterapii oraz dowiesz się jakie zmiany zachodziły w niej na przestrzeni lat. Ponadto, skupisz się na rozwijaniu wiedzy z obszaru psychologii czy edukacji zdrowotnej. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, nauczysz się przeprowadzania diagnostyki obrazowej oraz poznasz nowoczesne techniki masażu i rehabilitacji w neurologii, ortopedii czy reumatologii. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe
Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Szczecinie
Kierunek fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) - uczelnie w Szczecinie