Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin

Studia jednolite w Szczecinie 

na kierunku fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie to studia magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka

 

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, fizyki lub chemii.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie?

Zawód fizjoterapeuty jest trzecim co do liczebności, zawodem medycznym w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba chętnych chcących spróbować swoich sił w tej wymagającej, aczkolwiek przynoszącej dużo satysfakcji, pracy. Obecnie, w dobie rozwoju chorób an podłożu ruchowym czy neurologicznym, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów w dziedzinie fizjoterapii. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek fizjoterapia w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszar nauk biologicznych, ścisłych i nauk o zdrowiu. Dużym atutem będzie także posadawianie powołania do pracy z ludźmi oraz odpowiedzialność i duża dawka empatii. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie aplikuj na kierunek fizjoterapia w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek fizjoterapia w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych czy ścisłych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • biologia medyczna
 • patologia ogólna
 • etyka zawodu fizjoterapeuty
 • anatomia palpacyjna

Jako student poznasz także historię fizjoterapii oraz dowiesz się jakie zmiany zachodziły w niej na przestrzeni lat. Ponadto, skupisz się na rozwijaniu wiedzy z obszaru psychologii czy edukacji zdrowotnej. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, nauczysz się przeprowadzania diagnostyki obrazowej oraz poznasz nowoczesne techniki masażu i rehabilitacji w neurologii, ortopedii czy reumatologii. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów medycznych w Szczecinie będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę.

Jako absolwent kierunku fizjoterapia znajdziesz zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki medycznej, między innymi w szpitalach, klinikach czy prywatnych gabinetach rehabilitacyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z gabinetami masażu, domach opieki czy sanatoriach. Ponadto możesz pracować w placówkach sportowych, klubach i przychodniach sportowo-lekarskich.

Absolwenci często decydują się na pracę w ośrodkach spa i wellness oraz klinikach zdrowia i urody. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą. Dobrym pomysłem będzie także kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych, a także rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (studia jednolite) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (studia jednolite) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

 

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)