TURYSTYKA HISTORYCZNA I DZIEDZICTWO KULTUROWE studia – kierunek studiów
Studenci kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk kulturoznawczych, humanistycznych oraz historycznych. Ponadto nauczą się nadzorowania ruchu turystycznego oraz planowania wycieczek. W czasie studiów poznają zasady promowania dziedzictwa kulturowego.
W procesie rekrutacji na studia na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w branży turystycznej, szczególnie w zawodzie pilota i przewodnika wycieczek krajowych i zagranicznych. Ponadto mogą podjąć pracę w instytucjach kultury. Zobacz pełen opis kierunku >
Rozwiń Zwiń
Uczelnie
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Gotowe
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?
Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
TURYSTYKA HISTORYCZNA I DZIEDZICTWO KULTUROWE studia – opis kierunku
Studia na kierunkuturystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Otwarte granice oraz dostępność różnych środków transportu, ułatwia podróżowanie, które stało się pasją wielu ludzi. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, posiadających wykształcenie i przygotowanie zawodowe z tego obszaru tematycznego. Dlatego też, kandydaci na kierunek turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe, aby zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji, powinni zapoznać się z zasadami i progami punktowymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe to:
język polski
dowolnie wybrany przedmiot.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
TURYSTYKA HISTORYCZNA I DZIEDZICTWO KULTUROWE - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TURYSTYKA HISTORYCZNA I DZIEDZICTWO KULTUROWE?
Studia na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe kształcą pracowników branży turystycznej. Studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, kulturoznawczych oraz historycznych. Program nauczania przewiduje także realizacje warsztatów praktycznych, dzięki którym studenci podniosą swoje kwalifikacje zawodowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe możemy podzielić na:
Studenci kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, kulturoznawczych i historycznych. Ponadto poznają specyfikę branży turystycznej. Jako że studia będą miały charakter praktyczny, studenci rozwiną szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczą się organizować i planować wycieczki krajowe i zagraniczne. Ponadto zdobędą umiejętność promowania kultury oraz popularyzowania dziedzictwa historycznego. Studenci nauczą się także języka obcego tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TURYSTYKA HISTORYCZNA I DZIEDZICTWO KULTUROWE?
Studia na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TURYSTYKA HISTORYCZNA I DZIEDZICTWO KULTUROWE?
Ukończenie studiów na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w branży turystycznej, na stanowisku pilota i przewodnika wycieczek czy właściciela biura podróży. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach kultury, gdzie studenci podejmą się promowania kultury oraz dziedzictwa kulturowego. Po ukończeniu studiów można także rozważyć prace w mediach, redakcjach czasopism oraz wydawnictwach.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe:
al. Niepodległości 10, ,
61-875 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniuUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
ul. Michała Oczapowskiego 2,
10-719 Olsztynhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbXXUrjF_4kYRFBCBwmCphiYhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/ab2e1-uwm-olsztyn.jpgUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
ul. Kopernika 26,
31-501 Krakówhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianumhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpgUniwersytet Ignatianum w Krakowie