Design krajobrazu studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nie lubisz ograniczać się do jednego wyboru? Szukasz kreatywnych i interdyscyplinarnych studiów magisterskich? Uwielbiasz sztukę i architekturę? Chciałbyś mieć realny wpływ na otaczający Cię świat? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, chociaż na jedno pytanie, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę studia na kierunku Design krajobrazu, przy wyborze dalszej drogi kształcenia!

 

Program studiów i przedmioty

Rosnące wymagania związane z projektowaniem przestrzeni publicznej dostosowanej do potrzeb ludzi, sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzę i kompetencje z wielu dziedzin, zarówno artystycznych, jak i naukowo – technicznych. Dzięki tym studiom, będziesz miał szansę dołączyć do ich grona i tworzyć niepowtarzalne projekty! W ramach zajęć poznasz problematykę rewitalizacji przestrzeni, projektowania miejsc o charakterze wielofunkcyjnym oraz konserwacji budynków. Plan studiów magisterskich obejmuje również odbycie praktyk w biurach projektowych, architektonicznych lub konserwatora zabytków. Dzięki takiej możliwości, możesz zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, a przy okazji poznać swój przyszły zawód „od kuchni”!

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent kierunku Design krajobrazu? Posiadając wszechstronne wiadomości z tej dziedziny i umiejętności praktyczne, zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w biurach projektowych i architektonicznych. Jeżeli większym stopniu interesujesz się sztuką, to praca w instytucjach zajmujących się konserwacją zabytków będzie dla Ciebie odpowiednia. Oprócz tego zatrudnienie czeka również w biurach urbanistycznych i planowania przestrzennego. Perspektywy zawodowe jakie oferują te studia magisterskie są naprawdę szerokie, dlatego nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj na kierunek Design krajobrazu!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek design krajobrazu, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Studia magisterskie – posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych na poziomie licencjatu, inżyniera lub magistra. Kandydaci mają również obowiązek przygotowania portfolio ze swoimi dotychczasowymi pracami i projektami.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DESIGN KRAJOBRAZU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Design krajobrazu  stopień: (I)  (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DESIGN KRAJOBRAZU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Design krajobrazu

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z zakresu sztuki, architektury i projektowania krajobrazowego
 • tworzenia projektów dostosowanych do wymagań otoczenia
 • przygotowywania opisów projektów konserwacji lub rewitalizacji budynków

Jak wyglądają studia na kierunku design krajobrazu?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek design krajobrazu jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Tematyka zajęć będzie oscylował głównie wokół nauk artystycznych i architektonicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku design krajobrazu będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin artystycznych, takich jak malarstwo, rzeźba czy architektura. Ponadto dowiesz się więcej na temat historii sztuki. Dodatkowo w planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

 • podstawy materiałoznawstwa
 • prawo autorskie
 • bionika
 • podstawy ekologii w projektowaniu i współczesne założenia krajobrazowe

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku design krajobrazu zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się podstaw malarstw, rysunku czy projektowania. Studenci poznają także zaawansowane narzędzia i programy informatyczne stosowane na co dzień w branży architektonicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DESIGN KRAJOBRAZU STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku design krajobrazu będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DESIGN KRAJOBRAZU STUDIA I STOPNIA

DESIGN KRAJOBRAZU STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Design krajobrazu

Absolwent kierunku Design krajobrazu znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik biur architektonicznych i projektowych
 • pracownik biur konserwacji zabytków
 • pracownik administracji rządowej oraz samorządowej
 • pracownik biur urbanistycznych i planowania przestrzennego

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN KRAJOBRAZU

Komentarze (0)