Zajęcia na kierunku akademia projektowania prowadzone są w sposób niestacjonarny. Studia mają charakter praktyczny, dlatego program realizowany jest najczęściej poprzez ćwiczenia i warsztaty. Swoją wiedzą dzielą się wykładowcy uczelni i specjaliści ze swoich dziedzin. Mogą to być m.in. praktykujący architekci wnętrz czy pracownicy branży kreatywnej.
Program studiów ma na celu poszerzenie różnorodnych umiejętności przyszłych i obecnych architektów wnętrz, a także rozwijanie twórczego myślenia i działania. Kierunek łączy wiedzę techniczną, metodologiczną z podejściem kreatywnym, naukami o projektowaniu i humanistycznym kontekstem działalności architektów w otoczeniu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku akademia projektowania możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Zajęcia na kierunku akademia projektowania prowadzone są wielotorowo. Studenci poznają podstawy budownictwa i rodzaje instalacji zakładanych podczas tworzenia budynków. Uczą się, jak projektować przestrzeń publiczną i wnętrza zgodnie z wymaganiami klientów, bieżącymi trendami i standardami projektowania. Mogą także spróbować swoich sił w tworzeniu elementów wyposażenia. Dzięki nowoczesnym technologiom projekty mogą być realizowane przy pomocy programów graficznych. Studenci mogą się z nimi zapoznać i udoskonalić swój warsztat plastyczny oraz umiejętności prezentacji 3D.
Tematy, które mogą być poruszone podczas studiów na kierunku akademia projektowania, to np.:
-
projektowanie wnętrz użyteczności publicznej
-
podstawy projektowania graficznego
-
projektowanie elementów wyposażenia wnętrz
-
projektowanie uniwersalne
Oprócz wiedzy technicznej i plastycznej studenci rozwijają także swoje kompetencje miękkie. Mogą pracować nad własną świadomością projektową i uczestniczyć w zajęciach z budowania marki osobistej, gdyż praca architekta wnętrz wiąże się też z częstą komunikacją z klientami.