NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI

NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Nauczanie fizyki i informatyki stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI studia – kierunek studiów

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | nauczanie fizyki i informatyki - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek nauczanie fizyki i informatyki zdobędą wszechstronną wiedzę z obszaru nauk ścisłych, przede wszystkim z zakresu fizyki, matematyki oraz informatyki. Ponadto zdobędą kompleksowe przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, które z powodzeniem wykorzystają na stanowisku nauczyciela. W ramach kształcenia zyskają także zdolności dydaktyczne.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku nauczanie fizyki i informatyki najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, chemia, informatyka, język obcy, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 
Praca po studiach

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w szkolnictwie, w charakterze nauczyciela informatyki i fizyki. Ponadto znajdą zatrudnienie na stanowisku korepetytora, trenera kursów komputerowych, trenera, czy prelegenta. Absolwenci idealnie odnajdą się w centrach nauki i edukacji, domach kultury, świetlicach oraz w instytucjach badawczych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu na popularność studiów na kierunku nauczanie fizyki i informatyki, kandydaci powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi i podjąć właściwe przygotowania. Tym samym zwiększą swoje szanse na tle innych kandydatów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki to:

 • język obcy nowożytny
 • fizyka/informatyka/matematyka/chemia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI ?

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki kształcą specjalistów gotowych do objęcia stanowiska nauczyciela. W ramach nauczania studenci skupią się na doskonaleniu umiejętności z obszaru nauk ścisłych oraz pedagogicznych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W planie zajęć na kierunku nauczanie fizyki i informatyki znajdą się przedmioty o tematyce związanej z naukami ścisłymi, między innymi z informatyką, matematyką, czy fizyką. Ponadto studenci będą mieli szansę rozwinąć cenne umiejętności praktyczne. W ramach kształcenia nauczą się prowadzenia zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem technik dydaktycznych i metodycznych potrzebnych do nauczania fizyki informatyki.

Co więcej rozwiną zdolności z obszaru psychologii i pedagogiki oraz nauczą się właściwego podejścia do dzieci i młodzieży. Studia przygotują ich także do obsługi i zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych w swojej codziennej pracy nauczycielskiej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki w ośrodkach naukowych, instytutach badawczych, czy w oświacie, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie zawodowe. Studenci będą mieli szansę rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w kołach naukowych, projektach i programach wymiany studenckiej.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI ?

Studia na kierunku nauczanie fizyki i informatyki trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI ?

Absolwenci kierunku nauczanie fizyki i informatyki nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim znajdą zatrudnienie w ośrodkach naukowo-badawczych, czy instytucjach naukowych. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych i średnich oraz wykonywanie zawodu trenera kursów informatycznych. Dobrym rozwiązaniem może być również założenie własnej działalności gospodarczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku nauczanie fizyki i informatyki:

 • ośrodki naukowo-badawcze
 • instytucje naukowe
 • szkoły podstawowe
 • szkoły ponadpodstawowe
 • ośrodki szkoleniowe
 • centra nauki i edukacji
 • domy kultury
 • świetlice środowiskowe
 • muzea nauki i techniki
 • przemysłowe centra rozwojowe
 • animator kultury
 • nauczyciel fizyki i informatyki
 • instytucje kultury
 • własna działalność gospodarcza
 • firmy i korporacje międzynarodowe.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Nauczanie fizyki i informatyki studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Nauczanie fizyki i informatyki studia I stopnia

Nauczanie fizyki i informatyki studia II stopnia

Miasta, które oferują studia na kierunku NAUCZANIE FIZYKI I INFORMATYKI

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)