Archeologia - studia doktoranckie

Archeologia - studia doktoranckie

Dodaj do ulubionych

Archeologia – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Mimo, że wydawać by się mogło, że przeszłość zostawiliśmy daleko za sobą, to co innego, jak nie właśnie ona, jest fundamentem teraźniejszego życia? Dobry archeolog poprzez wykonywanie badań i obserwacje jest w stanie zagłębić historyczny ciąg przyczynowo skutkowy, który doprowadził do obecnej ery. Bez odpowiednich badań archeologicznych człowiek nie miałby świadomości pochodzenia od małpy, a co za tym idzie – zjawisko ewolucji prawdopodobnie byłoby mu obce. Podwaliną archeologii są wykopaliska, jednak praca w tej dziedzinie jest znaczniej bardziej skomplikowana - aby być skutecznym w swoim fachu, należy od podstaw zgłębić wiedzę historyczną, posiadać zdolności manualne oraz zdolność logicznego myślenia przyczynowo – skutkowego. Kto będzie idealnym aplikantem na studia na kierunku archeologia – studia doktoranckie? Ciężko wyobrazić sobie studenta archeologii pałającego antypatią względem historii, gdyż jest ona podstawą całej dziedziny. Jeżeli chciałbyś tworzyć historię poprzez jej odkrywanie – aplikuj!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów? Archeologia to nie tylko wkuwanie dat i teoretycznych regułek, a przede wszystkim nauka poprzez praktykę. Studenci już na początku swojej przygody z tym kierunkiem będą mieli okazję obserwować, a później także uczestniczyć w pracach swoich starszych kolegów na stanowiskach archeologicznych. Jeśli zdecydujesz się na aplikację na kierunek archeologia, zdobędziesz wiedzę z zakresu przygotowywania i stosowania odczynników chemicznych pozwalających na analizę pochodzenia i datowanie znalezisk. Jako, że częstym odkryciem na drodze pracy archeologów są monety, przejdziesz odpowiednie przeszkolenie z numizmatyki. Odbędziesz liczne praktyki w muzeach, laboratoriach i innych placówkach mających wpływ na rozwój tkwiącego w tobie archeologicznego potencjału. Geologia, z którą również zetkniesz się na wykładach uświadomi ci, jaki wpływ na zachowanie szczątków ma skład mineralny ziemi, z której zostały wydobyte.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku archeologia – studia doktoranckie? Przy odpowiednich predyspozycjach zdrowotnych i gotowości do wyjazdów zagranicznych będziesz mógł ubiegać się o stanowisko badacza prowadzącego wykopaliska. Z otwartymi ramionami przyjmą cię laboratoria, w których za pomocą odpowiednich odczynników będziesz analizować wydobyte szczątki zwierzęce, ludzkie czy prehistoryczne przedmioty codziennego użytku. Możesz zostać historykiem w muzeum, galerii lub innych instytucjach związanych ze sztuką. Jeśli masz nadzieję podzielić się swoją wiedza z innymi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wstąpił na drogę edukacji zostając nauczycielem. Wiedza z zakresu datowania i określania pochodzenia antycznych przedmiotów pozwoli znaleźć ci zatrudnienie w branżach zajmujących się wyceną i skupowaniem antyków.

Jakie są zasady rekrutacji?

Warunkiem dostania się na studia na kierunku archeologia – studia doktoranckie na Uniwersytecie Rzeszowskim jest złożenie kompletu dokumentów, według kolejności do wyczerpania limitu miejsc.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARCHEOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Archeologia - studia doktoranckie - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku archeologia - studia doktoranckie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kierunek archeologia – studia doktoranckie

   Absolwent będzie posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu:

   • numizmatyki
   • analizy znalezisk
   • prowadzenia badań archeologicznych
   • prowadzenia wykopalisk
   • datowania przedmiotów
   • nadzoru budowlanego miejsc potencjalnych odkryć

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku archeologia

   Absolwent kierunku archeologia – studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie jako:

   • pracownik muzeów, galerii sztuki
   • pracownik laboratorium badawczego
   • wykładowca na uczelni, nauczyciel
   • pracownik firm archeologicznych prowadzących wykopaliska
   • dokumentalista historyczny, dziennikarz
   • nadzorca archeologiczny
   • pracownik ewidencji zabytków

   Zobacz inne kierunki Historyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHEOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

   Komentarze (0)