WSCHODOZNAWSTWO studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze interesowały Cię inne kultury? Lubisz poznawać obyczaje mieszkańców różnorodnych państw? Jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to pewnie ucieszy Cię fakt, że powstały studia idealnie dopasowane do twoich potrzeb i zainteresowań.

Wschodoznawstwo to innowacyjny i perspektywiczny kierunek, który oscyluje wokół zagadnień kulturowych, językowych i językoznawczych dotyczących terenów dawnego Związku Radzieckiego. Jego unikatowy i nowatorski program kształcenia umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia dopasowanego do potrzeb obecnego rynku pracy. Jeżeli więc chcesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jednocześnie zwiększyć swoje szansę na zdobycie atrakcyjnej i przyszłościowej pracy, to weź udział w rekrutacji na ten kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku wschodoznawstwo?

W czasie nauki na tym niezwykle interesującym i zarazem przyszłościowym kierunku będziesz miał szansę zdobyć wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturoznawczą związaną z terenami dawnego Związku Radzieckiego. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej o historii oraz współczesnej sytuacji gospodarczej i politycznej Europy Wschodniej, Azji Środkowej, Kaukazu i Syberii.

Oprócz wiedzy kulturowej i historycznej zdobędziesz cenne zdolności językowej i rozwiniesz swoje umiejętności na warsztatach z praktycznej nauki języka rosyjskiego. Co więcej będziesz miał okazję obcować z najwybitniejszymi dziełami literatury i sztuki rosyjskiej, a także zaznajomisz się z technikami prawidłowej analizy i interpretacji tekstów kultury. Uzyskaną, podczas studiów, wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, wymian studenckich lub wyjazdów terenowych, na których będziesz mógł obcować z inną kulturą i językiem.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu nauki na tym prestiżowym i perspektywicznym kierunku będziesz miał wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i literaturoznawczą, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i dopasowanej do twojego wykształcenia, pracy.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy miejscach, w których wymagana jest znajomość języków obcych, w szczególności języka rosyjskiego. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w dyplomacji i instytucjach państwowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami i korporacjami prowadzącymi współpracę z krajami Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej.

Co więcej, możesz zatrudnić się w różnorodnych instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem dorobku krajów rosyjskojęzycznych. Innym pomysłem jest także kariera w branży turystycznej. Dodatkowo, doskonała znajomość języka rosyjskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK WSCHODOZNAWSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU WSCHODOZNAWSTWO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU WSCHODOZNAWSTWO:

 • znajomość historii krajów byłego Związku Radzieckiego
 • znajomość współczesnej sytuacji politycznej i gospodarczej krajów byłego Związku Radzieckiego
 • znajomość języka rosyjskiego
 • znajomość literatury rosyjskojęzycznej
 • znajomość stosunków panujących pomiędzy Polską, a krajami wschodnimi
 • znajomość kultury i obyczajów krajów byłego Związku Radzieckiego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

WSCHODOZNAWSTWO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

WSCHODOZNAWSTWO STUDIA I STOPNIA

WSCHODOZNAWSTWO STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU WSCHODOZNAWSTWO:

 • instytucje kultury
 • branża turystyczna
 • firmy współpracujące z krajami Europy Wschodniej i Azji Środkowej
 • działy HR
 • media
 • dyplomacja
 • sektor administracji publicznej
 • organizacje pozarządowe
 • oświata

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU WSCHODOZNAWSTWO

Komentarze (0)