Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja

Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja

Dodaj do ulubionych

Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). 

Opis kierunku

Studia na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja dają studentom możliwość zdobycia wiedzy w zakresie m.in. dokumentów tradycyjnych i elektronicznych oraz sposobach ich gromadzenia, a także obsługi nowoczesnych systemów zarządzania dokumentacją.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako archiwiści, na stanowiskach biurowych w urzędach administracji publicznej czy jako koordynatorzy czynności kancelaryjnych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja przeprowadzana jest na podstawie konkursu dyplomów. Mogą w niej brać udział absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ARCHIWISTYKA, BIUROWOŚĆ I CYFRYZACJA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku archiwistyka, biurowość i cyfryzacja

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Archiwistykę, biurowość i cyfryzację

   Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja mają na celu przede wszystkim przekazać studentom wiedzę dotyczącą zarządzania dokumentacją współczesną w instytucjach, zarówno państwowych i samorządowych, jak i przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych i innych jednostkach.

   Program studiów zakłada, że studenci zdobędą także umiejętności dotyczące opracowania i porządkowania dokumentacji aktowej i nieaktowej, a także wyszukiwania, oceny, selekcji i przetwarzania informacji w odniesieniu do kontekstu historyczno-archiwalnego oraz realiów współczesnej biurowości.

   Studenci tego kierunku mogą również zdobyć umiejętności takie jak np. odczytywanie historycznej dokumentacji powstałej w różnych okresach i językach na ziemiach polski.

   Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja to: metodyka przechowywania i zabezpieczania dokumentacji, edytorstwo źródeł historycznych do końca XVIII w. czy potrzeby i zachowania informacyjne.

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHIWISTYKA, BIUROWOŚĆ I CYFRYZACJA?

   Kierunek Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja oferowany przez szkoły wyższe daje studentom możliwość zdobyć wiedzę m.in. z zakresu archiwistyki oraz zarządzania dokumentacją wykorzystywaną w kancelariach oraz w archiwach. Studenci mogą również zdobyć wiedzę o dokumentach tradycyjnych i elektronicznych, a także o zasadach ich gromadzenia, przechowywania, opracowania oraz udostępniania.

   Studenci kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja mogą również poznać systemy elektroniczne zarządzania dokumentacją, programy komputerowe do obsługi biurowości oraz tworzenia i zarządzania bazami danych.

   Kierunki studiów takie jak Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja to nie tylko zajęcia na uczelni, ale także współpraca z archiwami czy instytucjami kultury.,

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHIWISTYKA, BIUROWOŚĆ I CYFRYZACJA?

   Studia na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja trwają 2 lata (studia II stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHIWISTYKA, BIUROWOŚĆ I CYFRYZACJA

   Studia na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy jako archiwiści w różnego rodzaju archiwach, np. państwowych czy kościelnych, a także w jednostkach administracji samorządowej i państwowej. Mogą również znaleźć zatrudnienie w instytucjach sektora publicznego i prywatnego, które gromadzą i przetwarzają dokumentację. Absolwenci, dzięki zdobytym podczas studiów umiejętnościom, mogą także pracować w środowisku wirtualnym, tj. zajmować się obsługą urządzeń czy kształcić użytkowników w celu podnoszenia ich kompetencji cyfrowych.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Archiwistyka, biurowość i cyfryzacja:

   • archiwa państwowe,
   • archiwa kościelne,
   • archiwa prywatne,
   • archiwa bieżące,
   • jednostki administracji samorządowej i państwowej,
   • archiwista zakładowy,
   • specjalista zarządzania dokumentacją,
   • koordynator czynności kancelaryjnych.

   Zobacz inne kierunki Historyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHIWISTYKA, BIUROWOŚĆ I CYFRYZACJA

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
   • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski