Dodaj do ulubionych

E-HISTORIA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku E-historia to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Współcześnie nauki historyczne nie ulegają skostnieniu, a wręcz przeciwnie – dynamicznie się rozwijają dzięki nowoczesnym zdobyczom technologicznym. Jeśli jesteś więc miłośnikiem historii i chciałbyś dowiedzieć się, jak efektywnie odkrywać jej tajniki, wybierz nowoczesny kierunek taki jak e-historia. Studenci w trakcie zajęć oprócz tradycyjnych zagadnień poznawać będą także metody poruszania się w świecie nowoczesnej technologii.

Jak wygląda e-genealogia? Czym charakteryzuje się dziedzictwo kulturowe w e-świecie? Jak tworzyć strony internetowe? To między innymi odpowiedzi na te pytania otrzymają studenci e-historii. Po zakończeniu nauki absolwenci dysponują takimi kwalifikacjami, które pozwolą znaleźć pracę w miejscach, gdzie wymagana jest wiedza humanistyczna oraz ta z pogranicza technologii informacyjnych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE:

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku e - historia:

 • drugi język obcy,
 • geografia,
 • historia,
 • historia sztuki,
 • informatyka,
 • język grecki i kultura antyczna,
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK E-HISTORIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

E-historia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

E-HISTORIA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-HISTORIA STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

E-HISTORIA STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku e-historia

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU E-HISTORIA:

Czego nauczysz się na kierunku e-historia?
Przede wszystkim musisz być przygotowany, na to, że zostanie przekazana Ci bardzo duża ilość wiedzy teoretycznej.
W toku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach i wykładach dotyczących konkretnych epok, rozpoczynając od starożytności, a kończąc na najnowszych wydarzeniachZdobędziesz wiedzę zarówno w zakresie historii Polski, jak i tej powszechnej.
Dodatkowo poznasz wiele przydatnych wiadomości z nauk pomocniczych historii, które przydadzą Ci się w przyszłej pracy zawodowej.
Oprócz tych podstawowych zajęć w programie studiów znajduje się także wiele nowatorskich, specjalistycznych przedmiotów, stworzonych tylko na potrzeby tego kierunku, takich jak: pisanie tekstów w e-świecie, kartografia w e-świecie czy e-Genealogia.
Nauczysz się na nich jak połączyć zdobytą wiedzę historyczną z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Co więcej, jako student e-historii będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek naukowych, które poszerzą twoje kwalifikacje w wybranym obszarze.
Na specjalizacji, jaką jest historia religii zdobędziesz informacje o funkcjonowaniu religii w przeszłości, a także dowiesz się jak wyglądała sytuacja religijna w konkretnych epokach.
W przypadku drugiej specjalizacji polityczno-społecznej ostateczna lista przedmiotów będzie zależeć od prowadzącego zajęcia, co umożliwi dużą elastyczność w doborze omawianych zagadnień.
Dodatkowo poszerzysz swoje umiejętności językowe ucząc się wybranego przez siebie języka obcego. Zajęcia będą odbywać się na platformie e-learningowej, dzięki czemu sam będziesz decydował o czasie, jaki poświęcisz na naukę.
Podczas całego semestru odbędą się tylko cztery zjazdy, podczas których będziesz musiał być obecny na uczelni. Jednak przez większość czasu to ty będziesz, kiedy i gdzie będziesz studiował.
 

Absolwesnt będzie posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • Historii Polski na przestrzeni epok
 • Historii powszechnej na przestrzeni epok
 • Tworzenia stron internetowych
 • Nowoczesnych technologii informatycznych
 • Języka obcego
 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-HISTORIA?

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku E-historia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowałeś się tym jak wyglądało życie codzienne w przeszłości? Pasjonowałeś się przebiegiem wielkich bitew i tym jak zmieniał się świat na przestrzeni epok? Lekcje historii były twoimi ulubionymi, a zapamiętywanie dat ważnych wydarzeń nie sprawiało Ci problemu? W takim razie pewnie już wiesz, że studia historyczne są dla Ciebie stworzone.
Jeżeli jednak z jakichś powodów nie możesz podjąć nauki w trybie stacjonarnym, a dojazd na uczelnie jest dla ciebie dużą niedogodnością, powstał kierunek studiów idealny dla Ciebie!
E-historia to studia będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się, współczesnego świata. W dzisiejszych czasach nie zawsze mamy czas żeby poświęcić się w stu procentach nauce, a z drugiej strony nie chcemy z niczego rezygnować. Dlatego też powstał kierunek, który umożliwia studentom zdobywanie wiedzy przez internet. 
Przy jego tworzeniu wykorzystano metody e-learningowe, które są powszechnie wykorzystywane na arenie międzynarodowej. Taka forma studiów pozwala na zdobycie wykształcenia praktycznie bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu i chęć do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
 
3. Gdzie studiować E-historię

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek E-historia:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU E-HISTORIA:

Jaka praca po studiach?
Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do pracy w placówkach: administracyjnych, samorządowych, muzealnych i edukacyjnych.
Umiejętności, jakimi będziesz dysponował jako absolwent, pozwolą ci znaleźć zatrudnienie we wszystkich miejscach, w których wymagana jest zarówno wiedza humanistyczna, jak i ta dotycząca technologii informatycznych
 
Absolwent kierunki E-historia może podjąć zatrudnienie w/jako:
 • placówkach administracyjnych
 • placówkach edukacyjnych
 • muzeach
 • wydawnictwach

Zobacz inne kierunki Historyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-HISTORIA

Komentarze (0)