E-HISTORIA

E-HISTORIA

Studia na kierunku e-historia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

E-historia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku e-historia

E-HISTORIA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku E-historia to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku e-historia
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku e-historia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | e-historia - uczelnie >

Opis kierunku

Współcześnie nauki historyczne nie ulegają skostnieniu, a wręcz przeciwnie – dynamicznie się rozwijają dzięki nowoczesnym zdobyczom technologicznym. Jeśli jesteś więc miłośnikiem historii i chciałbyś dowiedzieć się, jak efektywnie odkrywać jej tajniki, wybierz nowoczesny kierunek taki jak e-historia. Studenci w trakcie zajęć oprócz tradycyjnych zagadnień poznawać będą także metody poruszania się w świecie nowoczesnej technologii.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku E-historia najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, język obcy, drugi język obcy, etyka, geografia, historia sztuki, informatyka, język grecki i kultura antyczna, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Jak wygląda e-genealogia? Czym charakteryzuje się dziedzictwo kulturowe w e-świecie? Jak tworzyć strony internetowe? To między innymi odpowiedzi na te pytania otrzymają studenci e-historii. Po zakończeniu nauki absolwenci dysponują takimi kwalifikacjami, które pozwolą znaleźć pracę w miejscach, gdzie wymagana jest wiedza humanistyczna oraz ta z pogranicza technologii informacyjnych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE:

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku e - historia:

  • drugi język obcy,
  • etyka,
  • geografia,
  • informatyka,
  • historia,
  • historia sztuki,
  • język obcy,
  • język polski,
  • matematyka,
  • wiedza o społeczeństwie,
  • język grecki i kultura antyczna,
  • język łaciński i kultura antyczna.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

E-HISTORIA - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU E-HISTORIA:

Czego nauczysz się na kierunku e-historia?
Przede wszystkim musisz być przygotowany, na to, że zostanie przekazana Ci bardzo duża ilość wiedzy teoretycznej.
W toku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach i wykładach dotyczących konkretnych epok, rozpoczynając od starożytności, a kończąc na najnowszych wydarzeniachZdobędziesz wiedzę zarówno w zakresie historii Polski, jak i tej powszechnej.
Dodatkowo poznasz wiele przydatnych wiadomości z nauk pomocniczych historii, które przydadzą Ci się w przyszłej pracy zawodowej.
Oprócz tych podstawowych zajęć w programie studiów znajduje się także wiele nowatorskich, specjalistycznych przedmiotów, stworzonych tylko na potrzeby tego kierunku, takich jak: pisanie tekstów w e-świecie, kartografia w e-świecie czy e-Genealogia.
Nauczysz się na nich jak połączyć zdobytą wiedzę historyczną z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Co więcej, jako student e-historii będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek naukowych, które poszerzą twoje kwalifikacje w wybranym obszarze.
Na specjalizacji, jaką jest historia religii zdobędziesz informacje o funkcjonowaniu religii w przeszłości, a także dowiesz się jak wyglądała sytuacja religijna w konkretnych epokach.
W przypadku drugiej specjalizacji polityczno-społecznej ostateczna lista przedmiotów będzie zależeć od prowadzącego zajęcia, co umożliwi dużą elastyczność w doborze omawianych zagadnień.
Dodatkowo poszerzysz swoje umiejętności językowe ucząc się wybranego przez siebie języka obcego. Zajęcia będą odbywać się na platformie e-learningowej, dzięki czemu sam będziesz decydował o czasie, jaki poświęcisz na naukę.
Podczas całego semestru odbędą się tylko cztery zjazdy, podczas których będziesz musiał być obecny na uczelni. Jednak przez większość czasu to ty będziesz, kiedy i gdzie będziesz studiował.
 

Absolwesnt będzie posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • Historii Polski na przestrzeni epok
  • Historii powszechnej na przestrzeni epok
  • Tworzenia stron internetowych
  • Nowoczesnych technologii informatycznych
  • Języka obcego
 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-HISTORIA?

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku E-historia możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowałeś się tym jak wyglądało życie codzienne w przeszłości? Pasjonowałeś się przebiegiem wielkich bitew i tym jak zmieniał się świat na przestrzeni epok? Lekcje historii były twoimi ulubionymi, a zapamiętywanie dat ważnych wydarzeń nie sprawiało Ci problemu? W takim razie pewnie już wiesz, że studia historyczne są dla Ciebie stworzone.
Jeżeli jednak z jakichś powodów nie możesz podjąć nauki w trybie stacjonarnym, a dojazd na uczelnie jest dla ciebie dużą niedogodnością, powstał kierunek studiów idealny dla Ciebie!
E-historia to studia będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się, współczesnego świata. W dzisiejszych czasach nie zawsze mamy czas żeby poświęcić się w stu procentach nauce, a z drugiej strony nie chcemy z niczego rezygnować. Dlatego też powstał kierunek, który umożliwia studentom zdobywanie wiedzy przez internet. 
Przy jego tworzeniu wykorzystano metody e-learningowe, które są powszechnie wykorzystywane na arenie międzynarodowej. Taka forma studiów pozwala na zdobycie wykształcenia praktycznie bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu i chęć do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
 
3. Gdzie studiować E-historię

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek E-historia:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU E-HISTORIA:

Jaka praca po studiach?
Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do pracy w placówkach: administracyjnych, samorządowych, muzealnych i edukacyjnych.
Umiejętności, jakimi będziesz dysponował jako absolwent, pozwolą ci znaleźć zatrudnienie we wszystkich miejscach, w których wymagana jest zarówno wiedza humanistyczna, jak i ta dotycząca technologii informatycznych
 
Absolwent kierunki E-historia może podjąć zatrudnienie w/jako:
  • placówkach administracyjnych
  • placówkach edukacyjnych
  • muzeach
  • wydawnictwach

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-historia studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

E-historia studia I stopnia

E-historia studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku e-historia

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki historyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku E-HISTORIA

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)