E-HISTORIA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowałeś się tym jak wyglądało życie codzienne w przeszłości? Pasjonowałeś się przebiegiem wielkich bitew i tym jak zmieniał się świat na przestrzeni epok? Lekcje historii były twoimi ulubionymi, a zapamiętywanie dat ważnych wydarzeń nie sprawiało Ci problemu? W takim razie pewnie już wiesz, że studia historyczne są dla Ciebie stworzone. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie możesz podjąć nauki w trybie stacjonarnym, a dojazd na uczelnie jest dla ciebie dużą niedogodnością, powstał kierunek studiów idealny dla Ciebie!
E-historia to studia będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się, współczesnego świata. W dzisiejszych czasach nie zawsze mamy czas żeby poświęcić się w stu procentach nauce, a z drugiej strony nie chcemy z niczego rezygnować. Dlatego też powstał kierunek, który umożliwia studentom zdobywanie wiedzy przez internet. Przy jego tworzeniu wykorzystano metody e-learningowe, które są powszechnie wykorzystywane na arenie międzynarodowej. Taka forma studiów pozwala na zdobycie wykształcenia praktycznie bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu i chęć do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
 
Czego nauczysz się na kierunku e-historia?
Przede wszystkim musisz być przygotowany, na to, że zostanie przekazana Ci bardzo duża ilość wiedzy teoretycznej. W toku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach i wykładach dotyczących konkretnych epok, rozpoczynając od starożytności, a kończąc na najnowszych wydarzeniach. Zdobędziesz wiedzę zarówno w zakresie historii Polski, jak i tej powszechnej.
Dodatkowo poznasz wiele przydatnych wiadomości z nauk pomocniczych historii, które przydadzą Ci się w przyszłej pracy zawodowej. Oprócz tych podstawowych zajęć w programie studiów znajduje się także wiele nowatorskich, specjalistycznych przedmiotów, stworzonych tylko na potrzeby tego kierunku, takich jak: pisanie tekstów w e-świecie, kartografia w e-świecie czy e-Genealogia. Nauczysz się na nich jak połączyć zdobytą wiedzę historyczną z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Co więcej, jako student e-historii będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek naukowych, które poszerzą twoje kwalifikacje w wybranym obszarze.
Na specjalizacji, jaką jest historia religii zdobędziesz informacje o funkcjonowaniu religii w przeszłości, a także dowiesz się jak wyglądała sytuacja religijna w konkretnych epokach. W przypadku drugiej specjalizacji polityczno-społecznej ostateczna lista przedmiotów będzie zależeć od prowadzącego zajęcia, co umożliwi dużą elastyczność w doborze omawianych zagadnień. Dodatkowo poszerzysz swoje umiejętności językowe ucząc się wybranego przez siebie języka obcego. Zajęcia będą odbywać się na platformie e-learningowej, dzięki czemu sam będziesz decydował o czasie, jaki poświęcisz na naukę. Podczas całego semestru odbędą się tylko cztery zjazdy, podczas których będziesz musiał być obecny na uczelni. Jednak przez większość czasu to ty będziesz, kiedy i gdzie będziesz studiował.
 
Jaka praca po studiach?
Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do pracy w placówkach: administracyjnych, samorządowych, muzealnych i edukacyjnych. Umiejętności, jakimi będziesz dysponował jako absolwent, pozwolą ci znaleźć zatrudnienie we wszystkich miejscach, w których wymagana jest zarówno wiedza humanistyczna, jak i ta dotycząca technologii informatycznych

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE:

Aby zostać studentem e-historii powinieneś zdać maturę z historii, WOS-u, geografii lub informatyki. Oprócz tego musisz zaliczyć wszystkie przedmioty obowiązkowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK E-HISTORIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU E-HISTORIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Historyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU E-HISTORIA:

  • Historii Polski na przestrzeni epok
  • Historii powszechnej na przestrzeni epok
  • Tworzenia stron internetowych
  • Nowoczesnych technologii informatycznych
  • Języka obcego
 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-HISTORIA STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

E-HISTORIA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU E-HISTORIA:

  • placówki administracyjne
  • placówki edukacyjne
  • muzea
  • wydawnictw

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-HISTORIA

Komentarze (0)