Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Mówią, że potencjał naszego mózgu jest przez nas wykorzystywany jedynie w około 10 procentach. Oznaczałoby to, że badania nad tym najbardziej skomplikowanym ze wszystkich organów, pomimo obecnego rozwoju techniki, wciąż nie dostarczają wystarczających informacji na temat mechanizmów jego działania. Neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie to, jak sama nazwa wskazuje, interdyscyplinarny kierunek studiów łączący w sobie szczegółowe zagadnienia związane z budową ludzkiego mózgu oraz najnowocześniejszych elektronicznych metod badania tego organu. Od dziecka fascynowałeś się ludzką anatomią, a zwłaszcza działaniem układu nerwowego? Przedmioty ścisłe i przyrodnicze zawsze były twoim konikiem? Jesteś gotów na zagłębienie niesamowicie trudnych zagadnień medycznych i informatycznych? Jeśli tak, to studia na kierunku neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie? Bardzo szeroką, ale kompleksową i dobrze ugruntowaną, która da ci doskonałe perspektywy zawodowe. Dowiesz się w jaki sposób najnowocześniejsze technologie są wykorzystywane podczas diagnostyki chorób układu nerwowego, a przede wszystkim mózgu – ale zanim wdrożysz się w praktykę, pod kątem teoretycznym zagłębisz budowę tego organu i funkcję poszczególnych jego części. Poznasz podstawowe języki programowania, dzięki którym będziesz w stanie napisać aplikacje ułatwiające prace personelowi medycznemu. Nauczysz się procedur obowiązujących podczas badania EEG, analizy i interpretacji jego wyników. W sprawny sposób opiszesz językiem matematyki każde zjawisko biologiczne i fizyczne.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie? Interdyscyplinarność tego kierunku implikuje dosyć szeroki zakres wyboru przyszłego zawodu, który będzie uzależniony między innymi od tego, jaki aspekt studiów stanie się najbardziej bliski twojemu sercu. Dla pasjonatów informatyki, którzy odkryli swoje powołanie podczas zajęć z programowania znajdzie się zatrudnienie w firmach zajmujących się tworzeniem aplikacji, programów i stron internetowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw medycznych. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś otworzył własną działalność gospodarczą, której filarem będzie wykonywanie informatycznych zleceń osób prywatnych oraz firm. Jeśli natomiast chciałbyś dalej doskonalić swoje kompetencje medyczne, zwiążesz swoją przyszłość z branżą farmaceutyczną lub diagnostyczną.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, biologia, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Fizyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując neuroinformatykę – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • korzystania z internetowych baz informacyjnych
  • programowania
  • tworzenia i analizowania baz danych
  • projektowania stron internetowych
  • opisywania zjawisk biologicznych i fizycznych za pomocą języka matematyki
  • wykonywania i interpretacji wyników EEG
  • budowy i funkcji poszczególnych części mózgu

  Jak wyglądają studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?

  Jak sama nazwa kierunku wskazuje – ma on charakter wysoce interdyscyplinarny. Jest to także nowa, innowacyjna propozycja kształcenia, więc studenci na ten moment mają tylko możliwość nauki stacjonarnej, a więc dziennej. Ma ona całkiem sporo plusów – regularnie zdobywana wiedza, kontakt z wykładowcami, brak opłat za czesne na państwowej uczelni. To całkiem sporo pozytywów!

  Studenci, którzy wybiorą ten profil kształcenia otrzymają solidną dawkę wiedzy z podstawowych nauk ścisłych (głównie informatyki, matematyki i fizyki), które mogą być wykorzystywane w medycynie i naukach biologicznych. Warto podkreślić, że to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów, który pozwala dziś na dokładne i szybkie diagnozowanie wielu chorób, a co za tym idzie – poprawia wymiernie jakość ich leczenia. Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z tą innowacyjną dyscypliną, musisz liczyć się z tym, że w siatce dydaktycznej odnajdziesz wiele skomplikowanych przedmiotów. Można zaliczyć do nich przykładowo:

  • programowanie dla neuroinformatyków;
  • pracownię technik pomiarowych i podstaw fizyki;
  • obrazowanie medyczne;
  • czy sztuczne sieci neuronowe.

   

  Możesz mieć pewność, że dzięki ćwiczeniom laboratoryjnym twoja wiedza zostanie przekuta w bardzo praktyczne umiejętności, dzięki którym będziesz wiedział, jak prowadzić wszelkie obliczenia numeryczne i symulacje komputerowe, które wykorzystywane są podczas różnorodnych badań medycznych.

   

  Ile trwają studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?

  Kierunki studiów takie jak neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie dzielą się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy z nich zaadresowany jest do absolwentów szkół średnich. Są to studia I stopnia, które trwają trzy lata i kończą się otrzymaniem tytułu licencjata.

  Osoby, które chciałby kontynuować naukę, mogą wybrać dwuletnie studia II stopnia. Mają one charakter uzupełniający i studenci przygotowują się podczas ich trwania do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, dzięki której otrzymają tytuł zawodowy magistra. To on pozwala na otwarcie wszystkich drzwi zawodowego rozwoju.

   

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

  Absolwent kierunku nauki o polityce znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • specjalista w zakresie metod bioinformatycznych,
  • pracownik firm farmaceutycznych,
  • pracownik firm zajmujących się diagnostyką medyczną
  • programista
  • twórca stron internetowych, aplikacji i oprogramowania

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

  Komentarze (0)