Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia – kierunek studiów

Mówią, że potencjał naszego mózgu jest przez nas wykorzystywany jedynie w około 10 procentach. Oznaczałoby to, że badania nad tym najbardziej skomplikowanym ze wszystkich organów, pomimo obecnego rozwoju techniki, wciąż nie dostarczają wystarczających informacji na temat mechanizmów jego działania.

Neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie to, jak sama nazwa wskazuje, interdyscyplinarny kierunek studiów łączący w sobie szczegółowe zagadnienia związane z budową ludzkiego mózgu oraz najnowocześniejszych elektronicznych metod badania tego organu.

Od dziecka fascynowałeś się ludzką anatomią, a zwłaszcza działaniem układu nerwowego? Przedmioty ścisłe i przyrodnicze zawsze były twoim konikiem? Jesteś gotów na zagłębienie niesamowicie trudnych zagadnień medycznych i informatycznych? Jeśli tak, to studia na kierunku neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, język polski, fizyka i astronomia/fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NEUROINFORMATYKA - ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując neuroinformatykę – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • korzystania z internetowych baz informacyjnych
 • programowania
 • tworzenia i analizowania baz danych
 • projektowania stron internetowych
 • opisywania zjawisk biologicznych i fizycznych za pomocą języka matematyki
 • wykonywania i interpretacji wyników EEG
 • budowy i funkcji poszczególnych części mózgu

Jak wyglądają studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?

 

1. Tryb studiów

Jak sama nazwa kierunku wskazuje – ma on charakter wysoce interdyscyplinarny. Jest to także nowa, innowacyjna propozycja kształcenia, więc studenci na ten moment mają tylko możliwość nauki stacjonarnej, a więc dziennej. Ma ona całkiem sporo plusów – regularnie zdobywana wiedza, kontakt z wykładowcami, brak opłat za czesne na państwowej uczelni. To całkiem sporo pozytywów!

Studenci, którzy wybiorą ten profil kształcenia otrzymają solidną dawkę wiedzy z podstawowych nauk ścisłych (głównie informatyki, matematyki i fizyki), które mogą być wykorzystywane w medycynie i naukach biologicznych. Warto podkreślić, że to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów, który pozwala dziś na dokładne i szybkie diagnozowanie wielu chorób, a co za tym idzie – poprawia wymiernie jakość ich leczenia.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z tą innowacyjną dyscypliną, musisz liczyć się z tym, że w siatce dydaktycznej odnajdziesz wiele skomplikowanych przedmiotów.

 

W programie studiów na tym kierunku znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • programowanie dla neuroinformatyków;
 • pracownię technik pomiarowych i podstaw fizyki;
 • obrazowanie medyczne;
 • czy sztuczne sieci neuronowe.

 

Możesz mieć pewność, że dzięki ćwiczeniom laboratoryjnym twoja wiedza zostanie przekuta w bardzo praktyczne umiejętności, dzięki którym będziesz wiedział, jak prowadzić wszelkie obliczenia numeryczne i symulacje komputerowe, które wykorzystywane są podczas różnorodnych badań medycznych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie? Bardzo szeroką, ale kompleksową i dobrze ugruntowaną, która da ci doskonałe perspektywy zawodowe.

Dowiesz się w jaki sposób najnowocześniejsze technologie są wykorzystywane podczas diagnostyki chorób układu nerwowego, a przede wszystkim mózgu – ale zanim wdrożysz się w praktykę, pod kątem teoretycznym zagłębisz budowę tego organu i funkcję poszczególnych jego części. Poznasz podstawowe języki programowania, dzięki którym będziesz w stanie napisać aplikacje ułatwiające prace personelowi medycznemu.

Nauczysz się procedur obowiązujących podczas badania EEG, analizy i interpretacji jego wyników. W sprawny sposób opiszesz językiem matematyki każde zjawisko biologiczne i fizyczne.

Ile trwają studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?

Kierunki studiów takie jak neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie dzielą się na dwa cykle kształcenia. Pierwszy z nich zaadresowany jest do absolwentów szkół średnich. Są to studia I stopnia, które trwają trzy lata i kończą się otrzymaniem tytułu licencjata.

Osoby, które chciałby kontynuować naukę, mogą wybrać dwuletnie studia II stopnia. Mają one charakter uzupełniający i studenci przygotowują się podczas ich trwania do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, dzięki której otrzymają tytuł zawodowy magistra. To on pozwala na otwarcie wszystkich drzwi zawodowego rozwoju.

 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie? Interdyscyplinarność tego kierunku implikuje dosyć szeroki zakres wyboru przyszłego zawodu, który będzie uzależniony między innymi od tego, jaki aspekt studiów stanie się najbardziej bliski twojemu sercu. Dla pasjonatów informatyki, którzy odkryli swoje powołanie podczas zajęć z programowania znajdzie się zatrudnienie w firmach zajmujących się tworzeniem aplikacji, programów i stron internetowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw medycznych. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś otworzył własną działalność gospodarczą, której filarem będzie wykonywanie informatycznych zleceń osób prywatnych oraz firm. Jeśli natomiast chciałbyś dalej doskonalić swoje kompetencje medyczne, zwiążesz swoją przyszłość z branżą farmaceutyczną lub diagnostyczną.

Absolwent kierunku nauki o polityce znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista w zakresie metod bioinformatycznych,
 • pracownik firm farmaceutycznych,
 • pracownik firm zajmujących się diagnostyką medyczną
 • programista
 • twórca stron internetowych, aplikacji i oprogramowania

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Komentarze (0)