Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie studia – kierunek studiów

Mówią, że potencjał naszego mózgu jest przez nas wykorzystywany jedynie w około 10 procentach. Oznaczałoby to, że badania nad tym najbardziej skomplikowanym ze wszystkich organów, pomimo obecnego rozwoju techniki, wciąż nie dostarczają wystarczających informacji na temat mechanizmów jego działania. Neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie to, jak sama nazwa wskazuje, interdyscyplinarny kierunek studiów łączący w sobie szczegółowe zagadnienia związane z budową ludzkiego mózgu oraz najnowocześniejszych elektronicznych metod badania tego organu. Od dziecka fascynowałeś się ludzką anatomią, a zwłaszcza działaniem układu nerwowego? Przedmioty ścisłe i przyrodnicze zawsze były twoim konikiem? Jesteś gotów na zagłębienie niesamowicie trudnych zagadnień medycznych i informatycznych? Jeśli tak, to studia na kierunku neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów.

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie? Bardzo szeroką, ale kompleksową i dobrze ugruntowaną, która da ci doskonałe perspektywy zawodowe. Dowiesz się w jaki sposób najnowocześniejsze technologie są wykorzystywane podczas diagnostyki chorób układu nerwowego, a przede wszystkim mózgu – ale zanim wdrożysz się w praktykę, pod kątem teoretycznym zagłębisz budowę tego organu i funkcję poszczególnych jego części. Poznasz podstawowe języki programowania, dzięki którym będziesz w stanie napisać aplikacje ułatwiające prace personelowi medycznemu. Nauczysz się procedur obowiązujących podczas badania EEG, analizy i interpretacji jego wyników. W sprawny sposób opiszesz językiem matematyki każde zjawisko biologiczne i fizyczne.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie? Interdyscyplinarność tego kierunku implikuje dosyć szeroki zakres wyboru przyszłego zawodu, który będzie uzależniony między innymi od tego, jaki aspekt studiów stanie się najbardziej bliski twojemu sercu. Dla pasjonatów informatyki, którzy odkryli swoje powołanie podczas zajęć z programowania znajdzie się zatrudnienie w firmach zajmujących się tworzeniem aplikacji, programów i stron internetowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw medycznych. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś otworzył własną działalność gospodarczą, której filarem będzie wykonywanie informatycznych zleceń osób prywatnych oraz firm. Jeśli natomiast chciałbyś dalej doskonalić swoje kompetencje medyczne, zwiążesz swoją przyszłość z branżą farmaceutyczną lub diagnostyczną.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, biologia, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek neuroinformatyka - zastosowanie fizyki w biologii i medycynie prowadzony jest przez:

Wydział Fizyki UW

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując neuroinformatykę – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • korzystania z internetowych baz informacyjnych
 • programowania
 • tworzenia i analizowania baz danych
 • projektowania stron internetowych
 • opisywania zjawisk biologicznych i fizycznych za pomocą języka matematyki
 • wykonywania i interpretacji wyników EEG
 • budowy i funkcji poszczególnych części mózgu

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neuroinformatyka – zastosowanie fizyki w biologii i medycynie

Absolwent kierunku nauki o polityce znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista w zakresie metod bioinformatycznych,
 • pracownik firm farmaceutycznych,
 • pracownik firm zajmujących się diagnostyką medyczną
 • programista
 • twórca stron internetowych, aplikacji i oprogramowania

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROINFORMATYKA – ZASTOSOWANIE FIZYKI W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Komentarze (0)