FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

Dodaj do ulubionych

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0 - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Finanse i rachunkowość to kierunek, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów. Nic dziwnego, ponieważ są to niezwykle przyszłościowe studia, których ukończenie gwarantuje zdobycie stabilnego zawodu. W swojej ofercie kształcenia, ma go wiele uczelni w całej Polsce, dlatego kandydaci mogą wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór studiów dofinansowanych z Europejskich Funduszy Społecznych, na kierunku finanse i rachunkowość. Decydując się na ten wariant, możesz zaoszczędzić, płacąc dużo niższe czesne. Dlatego, jeżeli twoją mocną stroną jest nauka przedmiotów ścisłych i chcesz nadal rozwijać się w tym obszarze, to powinieneś zdecydować się na studia na tym kierunku.

 

Czego nauczysz się na kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0?

Przede wszystkim, w toku studiów rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu finansów. Podczas licznych zajęć i wykładów, zdobędziesz umiejętności dokonywania analiz finansowych oraz dowiesz się jak skutecznie i efektywnie nimi zarządzać. Zapoznasz się także z prawnymi aspektami rynku finansowego i nauczysz się w, jaki sposób interpretować przepisy i stosować je w swojej przyszłej pracy zawodowej. Co więcej, poznasz tajniki tworzenia planów i wycen finansowych. W trakcie zajęć związanych tematycznie z rachunkowością, będziesz mógł wykorzystać swoje zdolności matematyczne. Uzyskasz umiejętności z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych i zapoznasz się z zasadami działalności różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Ponadto, dostaniesz możliwość zaznajomienia się z nowoczesnymi metodami, używanymi przez pracowników sektora finansowego. Nauczysz się obsługi, takich programów jak: Płatnik, Rewizor oraz Symfonia, która to umiejętność niewątpliwie zaprocentuje w twoim życiu zawodowym. Dzięki swojej nowoczesnej formule, nastawionej na kształcenie kompetencji praktycznych, studia przygotują Cię do podjęcia pracy. Swoje kompetencje będziesz mógł sprawdzić biorąc udział w grze menadżerskiej, stworzonej specjalnie na potrzeby tego kierunku.

Po ukończeniu kursu, nie będziesz musiał dodatkowo zdawać części egzaminów ACCA, takich jak: Accountant in Business, Management Accounting, Financial Accounting, które są uznawane w całej Unii Europejskiej. Jako student, dostaniesz możliwość zapisania się do kół naukowych w ramach, których pogłębisz swoją dotychczasową wiedzę i zdobędziesz więcej ciekawych i przydatnych informacji.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 będziesz podsiadał szeroką wiedzę z zakresu rynku finansowego i wszelkich aspektów z nim związanych. Dodatkowo, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas praktyk zawodowych, bez problemu znajdziesz zatrudnienie na wielu stanowiskach.

Znajomość specjalistycznych programów i systemów finansowo-księgowych, umożliwi Ci podjęcie pracy w biurach rachunkowych, bankach lub urzędach skarbowych. Ponadto, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w międzynarodowych korporacjach i jednostkach administracji publicznej. Równie ciekawą perspektywą jest założenie własnej firmy.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, matematyki, WOS-u, języka obcego, historii lub geografii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0 - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość - studia dofinansowane z efs 2.0

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

   • Znajomość specjalistycznych programów finansowo-księgowych (Reset R2 FK czy Płatnik ZUS) • Umiejętność dokonywania analiz finansowych
   • Umiejętność zarządzania finansami przedsiębiorstw
   • Znajomość prawa finansowego
   • Znajomość języka obcego

   Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia na kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykladów akademickich, w której znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów o tematyce związanej z ekonomią oraz rachunkowością. Oto wybrane z nich:

   • Podstawy rachunkowości
   • Rachunkowość finansowa
   • Analiza finansowa
   • Analiza i interpretacja danych statystycznych

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na powyższym kierunku ekonomicznym, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się zarządzania finansami publicznymi oraz sektorem finansowym przedsiębiorstw. Ponadto, studenci dowiedzą się w jaki sposób analizować dane statystyczne oraz dokonywać analizy finansowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

   • Biura rachunkowe
   • Banki
   • Zakłady ubezpieczeniowe
   • Jednostki administracji publicznej
   • Urzędy skarbowe
   • Fundacje
   • Własna działalność
   • Działy finansowo-księgowe

   Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

   Komentarze (2)

   @baska odpowiedz

   A myślałaś może, żeby podyplomowo studiować? Bo jak masz wyższe wyksztalcenie to bez problemu, chociażby na WSKZ i czasoowo też to nie bedą 3 lata na bank.

   BaśkaBarbara odpowiedz

   Cały czas szukam czegoś sensownego z finansów. Nie chce już kolejny raz 3 letnich studiów.... bo chyba już nie w moim wieku takie cuda. Wie ktoś czy mogłabym gdzieś szybciej?