FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0 - kierunek studiów

Finanse i rachunkowość to kierunek, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów. Nic dziwnego, ponieważ są to niezwykle przyszłościowe studia, których ukończenie gwarantuje zdobycie stabilnego zawodu. W swojej ofercie kształcenia, ma go wiele uczelni w całej Polsce, dlatego kandydaci mogą wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór studiów dofinansowanych z Europejskich Funduszy Społecznych, na kierunku finanse i rachunkowość. Decydując się na ten wariant, możesz zaoszczędzić, płacąc dużo niższe czesne. Dlatego, jeżeli twoją mocną stroną jest nauka przedmiotów ścisłych i chcesz nadal rozwijać się w tym obszarze, to powinieneś zdecydować się na studia na tym kierunku.

 

Czego nauczysz się na kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0?

Przede wszystkim, w toku studiów rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu finansów. Podczas licznych zajęć i wykładów, zdobędziesz umiejętności dokonywania analiz finansowych oraz dowiesz się jak skutecznie i efektywnie nimi zarządzać. Zapoznasz się także z prawnymi aspektami rynku finansowego i nauczysz się w, jaki sposób interpretować przepisy i stosować je w swojej przyszłej pracy zawodowej. Co więcej, poznasz tajniki tworzenia planów i wycen finansowych. W trakcie zajęć związanych tematycznie z rachunkowością, będziesz mógł wykorzystać swoje zdolności matematyczne. Uzyskasz umiejętności z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych i zapoznasz się z zasadami działalności różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Ponadto, dostaniesz możliwość zaznajomienia się z nowoczesnymi metodami, używanymi przez pracowników sektora finansowego. Nauczysz się obsługi, takich programów jak: Płatnik, Rewizor oraz Symfonia, która to umiejętność niewątpliwie zaprocentuje w twoim życiu zawodowym. Dzięki swojej nowoczesnej formule, nastawionej na kształcenie kompetencji praktycznych, studia przygotują Cię do podjęcia pracy. Swoje kompetencje będziesz mógł sprawdzić biorąc udział w grze menadżerskiej, stworzonej specjalnie na potrzeby tego kierunku.

Po ukończeniu kursu, nie będziesz musiał dodatkowo zdawać części egzaminów ACCA, takich jak: Accountant in Business, Management Accounting, Financial Accounting, które są uznawane w całej Unii Europejskiej. Jako student, dostaniesz możliwość zapisania się do kół naukowych w ramach, których pogłębisz swoją dotychczasową wiedzę i zdobędziesz więcej ciekawych i przydatnych informacji.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 będziesz podsiadał szeroką wiedzę z zakresu rynku finansowego i wszelkich aspektów z nim związanych. Dodatkowo, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas praktyk zawodowych, bez problemu znajdziesz zatrudnienie na wielu stanowiskach.

Znajomość specjalistycznych programów i systemów finansowo-księgowych, umożliwi Ci podjęcie pracy w biurach rachunkowych, bankach lub urzędach skarbowych. Ponadto, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w międzynarodowych korporacjach i jednostkach administracji publicznej. Równie ciekawą perspektywą jest założenie własnej firmy.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość-studia dofinansowane z EFS 2.0 powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, matematyki, WOS-u, języka obcego, historii lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

 • Znajomość specjalistycznych programów finansowo-księgowych (Reset R2 FK czy Płatnik ZUS) • Umiejętność dokonywania analiz finansowych
 • Umiejętność zarządzania finansami przedsiębiorstw
 • Znajomość prawa finansowego
 • Znajomość języka obcego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

 • Biura rachunkowe
 • Banki
 • Zakłady ubezpieczeniowe
 • Jednostki administracji publicznej
 • Urzędy skarbowe
 • Fundacje
 • Własna działalność
 • Działy finansowo-księgowe

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DOFINANSOWANE Z EFS 2.0

Komentarze (0)