LEŚNICTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

LEŚNICTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Dodaj do ulubionych

LEŚNICTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Dla kogo ten kierunek

Studia trzeciego stopnia na kierunku leśnictwo, przeznaczone są dla wszystkich absolwentów kierunków z zakresu tej dziedziny, którzy chcieliby zdobywać dalsze wykształcenie i rozwijać swoje zainteresowania. Jest to niezwykle prestiżowy kierunek, którego ukończenie przygotuje Cię do rozpoczęcia kariery naukowej. Jesteś osobą ambitną i chętnie podejmującą nowe wyzwania? Chcesz rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe kwalifikacje, a dodatkowo zawsze marzyłeś, żeby być częścią środowiska naukowego i prowadzić własne badania. Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to powinieneś rozważyć wybór studiów doktoranckich na kierunku leśnictwo.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku leśnictwo-studia doktoranckie?
W trakcie studiów rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu leśnictwa, uzyskaną podczas studiów licencjackich i magisterskich. W ciągu czterech lat zdobędziesz nowe umiejętności i wykształcisz liczne kompetencje niezbędne do rozpoczęcia kariery naukowej. Studia będą odbywać się w zakresie licznych specjalności, z których wybierzesz jedną, w kierunku której chcesz się kształcić.
Zadecydujesz pomiędzy botaniką leśną, dendrometrią, ekologią lasu, ekonomiką leśnictwa, entomologią leśną, fitopatologią leśna, gospodarką wodną w lasach, hodowlą lasu, inżynierią leśną, łowiectwem, ochroną lasu, techniką prac leśnych, typologią leśną, urządzaniem lasu a użytkowaniem lasu. Ta niezwykle szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej i dopasowanej do twoich potrzeb ścieżki naukowej. Ponadto, będziesz uczestniczył w zajęciach rozwijających twój warsztat naukowy. Przez cztery lata doktoratu będziesz pracował nad pracą dyplomową. Dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzać badania i redagować prace badawcze.
Co więcej, dostaniesz możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi i nauczysz się wykorzystywać je w swojej pracy naukowej i dydaktycznej. W programie studiów przewidziano także moduł pedagogiczny, na którym rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć uczelnianych. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk, które zrealizujesz na uczelni. Ponadto, w trakcie doktoratu będziesz rozwijał swoje kompetencje językowe i nauczysz się wykorzystywać język angielski podczas pracy naukowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu leśnictwa i wybranej przez siebie specjalizacji. Ponadto rozwiniesz swój warsztat naukowy i dydaktyczny. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy naukowej. Ponadto znajdziesz zatrudnienie na wyższych uczelniach, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
Co więcej, będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w placówkach naukowo-badawczych. W czasie studiów zdobędziesz kwalifikacje z zakresu pedagogiki i tego, jak przekazywać swoją wiedzę innym ludziom, dlatego też będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji. Równie ciekawą opcją jest znalezienie zatrudnienia w specjalistycznych wydawnictwach.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem leśnictwa na studiach doktoranckich musisz spełnić szereg warunków. Po pierwsze musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Ponadto od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego, potwierdzonej certyfikatem i udokumentowanej pracy naukowej w wybranej przez siebie dziedzinie. Po spełnieniu wszystkich warunków trzeba przejść rozmowę kwalifikacyjną, której wynik zadecyduje o przyjęciu na studia trzeciego stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LEŚNICTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   LEŚNICTWO - STUDIA DOKTORANCKIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku leśnictwo - studia doktoranckie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH LEŚNICTWO-STUDIA DOKTORANCKIE:

   • wiedza z zakresu nauk leśniczych
   • metodologia prowadzenia badań naukowych
   • wiedza pedagogiczna
   • wiedza dydaktyczna
   • wiedza z zakresu nowoczesnych technologi informatycznych
   • znajomość języka angielskiego

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU LEŚNICTWO-STUDIA DOKTORANCKIE:

   • placówki badawczo-naukowe
   • krajowe i zagraniczne uczelnie
   • edukacja
   • specjalistyczne wydawnictwa

   Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEŚNICTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

   Komentarze (0)