EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI studia -kierunek studiów

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności rozpocznie się 29 maja 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności - uczelnie >

Opis kierunku

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności to jeden z kierunków, który doskonale odzwierciedla współczesne trendy konsumenckie. Dziś bowiem chcemy mieć dostęp do produktów spożywczych jak najlepszej jakości. Chcemy sięgać po to, co jest lokalne, zdrowe i wyprodukowane w zrównoważony sposób. By było to jednak możliwe, nad produkcją żywności powinni czuwać specjalności, którzy ukończyli studia pozwalające na zdobycie wszechstronnej wiedzy z pogranicza chemii, biologii, ekologii.

 

Praca po studiach

Absolwenci ekologicznego rolnictwa i produkcji żywności będą mogli ubiegać się o zatrudnienie przede wszystkim w sektorze spożywczym i rolno-spożywczym. Czekać na nich będą również laboratoria kontrolujące jakość produktów dopuszczanych do sprzedaży. Znajdą oni także zatrudnienie w działach handlowych i marketingowych firm, którym bliskie są ideały związane z ekologicznymi rozwiązaniami.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności:

 • chemia,
 • biologia,
 • matematyka,
 • język angielski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI:

Czego nauczysz się na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności?

Przede wszystkim ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin nauki. Zajęcia będą odbywać się na kilku wydziałach, między innymi: Rolnictwa i Biologii, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Nauk o Żywności, Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Nauk o Zwierzętach, Nauk Ekonomicznych.

Jako student będziesz miał szansę uczestnictwa w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, na których wykorzystywane będą innowacyjne metody nauki. Już na pierwszym roku zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska.

Rozwiniesz także swoje umiejętności z chemii, informatyki i biologii. Na tym etapie nauki przewidziany jest także wyjazd do gospodarstwa ekologicznego, podczas którego zaznajomisz się z wykorzystywanymi tam metodami pracy. Będzie to niezwykle cenne doświadczenie, które z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy.

Na drugim roku studiów bardziej szczegółowo zagłębisz się w tematykę oscylującą wokół rolnictwa ekologicznego. Poznasz tajniki uprawy ziemii oraz hodowli roślin i zwierząt. Co więcej, zdobędziesz umiejętności wykorzystywania najnowszych technologii rolniczych.

Na ostatnim etapie nauki, kadra akademicka przekaże Ci informacje o tym w jaki sposób założyć gospodarstwo ekologiczne i jak nim zarządzać. Trzyletni kurs kończy się napisaniem pracy dyplomowej i egzaminem licencjackim.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedza z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska
 • wiedza z zakresu hodowli roślin i zwierząt
 • poznanie nowoczesnych technologi rolniczych
 • umiejętność organizacji i prowadzenia gospodarstwa ekologicznego

Jak wyglądają studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk przyrodniczych i biologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk technicznych, biologicznych czy przyrodniczych. Ponadto będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnego rolnictwa czy ekologii.

W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Podstawy botaniki
 • Mikrobiologia gleby i roślin
 • Hodowla roślin i nasiennictwo dla rolnictwa ekologicznego
 • Surowce i produkty ekologiczne

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz zaawansowane techniki stosowane przy produkcji i przetwórstwie żywności.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób obsługiwać nowoczesne aparatury i urządzenia techniczne stosowane w rolnictwie i branży spożywczejStudenci rozwiną także zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach ekologia stała się niezwykle popularna. Ludzie coraz chętniej kupują produkty z ekologicznych upraw, ponieważ zdają sobie sprawę z ich lepszej jakości. Tendencja ta rośnie z roku na rok i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości, zdrowa żywność zdominuje polski i światowy, rynek spożywczy.

Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata powstał, unikalny w skali światowej kierunek, ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności. Są to studia licencjackie, prowadzone w języku angielskim. Ich celem jest wykształcenie specjalistów z zakresu ekologicznego rolnictwa i produkcji żywności organicznej.

Jeśli chciałbyś mieć czynny udział w zmienianiu naszej planety i jednocześnie zdobyć kwalifikacje do pracy w coraz bardziej dochodowym biznesie, to te studia są właśnie dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować ekologiczne rolnictwo i produkcję żywności

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI:

Jaka praca po tym kierunku?

Produkcja ekologiczna jest dziedziną, która podlega ciągłemu, dynamicznemu rozwojowi na całym świecie. Dlatego jako absolwent tego kierunku z łatwością znajdziesz zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu prowadzenia ekologicznej uprawy roślin i produkowania żywności organicznej. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w obszarze produkcji ekologicznej.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem eko-żywności. Co więcej, umiejętności zdobyte w toku studiów, umożliwią Ci rozpoczęcie pracy na stanowisku inspektora rolnictwa ekologicznego, a także specjalisty do spraw certyfikacji. Ponadto, doskonała znajomość języka angielskiego otworzy przed tobą drzwi do międzynarodowej kariery!

 

Absolwent kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • produkcja ekologiczna
 • handelu
 • inspektor rolnictwa ekologicznego
 • specjalista do spraw certyfikacji z obszaru rolnictwa ekologicznego

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności studia I stopnia

Zobacz inne kierunki rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)