EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach ekologia stała się niezwykle popularna. Ludzie coraz chętniej kupują produkty z ekologicznych upraw, ponieważ zdają sobie sprawę z ich lepszej jakości. Tendencja ta rośnie z roku na rok i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości, zdrowa żywność zdominuje polski i światowy, rynek spożywczy. Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata powstał, unikalny w skali światowej kierunek, ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności. Są to studia licencjackie, prowadzone w języku angielskim. Ich celem jest wykształcenie specjalistów z zakresu ekologicznego rolnictwa i produkcji żywności organicznej. Jeśli chciałbyś mieć czynny udział w zmienianiu naszej planety i jednocześnie zdobyć kwalifikacje do pracy w coraz bardziej dochodowym biznesie, to te studia są właśnie dla Ciebie!


Czego nauczysz się na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności?

Przede wszystkim ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin nauki. Zajęcia będą odbywać się na kilku wydziałach, między innymi: Rolnictwa i Biologii, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Nauk o Żywności, Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Nauk o Zwierzętach, Nauk Ekonomicznych. Jako student będziesz miał szansę uczestnictwa w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, na których wykorzystywane będą innowacyjne metody nauki.

Już na pierwszym roku zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska. Rozwiniesz także swoje umiejętności z chemii, informatyki i biologii. Na tym etapie nauki przewidziany jest także wyjazd do gospodarstwa ekologicznego, podczas którego zaznajomisz się z wykorzystywanymi tam metodami pracy. Będzie to niezwykle cenne doświadczenie, które z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy.

Na drugim roku studiów bardziej szczegółowo zagłębisz się w tematykę oscylującą wokół rolnictwa ekologicznego. Poznasz tajniki uprawy ziemii oraz hodowli roślin i zwierząt. Co więcej, zdobędziesz umiejętności wykorzystywania najnowszych technologii rolniczych. Na ostatnim etapie nauki, kadra akademicka przekaże Ci informacje o tym w jaki sposób założyć gospodarstwo ekologiczne i jak nim zarządzać. Trzyletni kurs kończy się napisaniem pracy dyplomowej i egzaminem licencjackim.


Jaka praca po tym kierunku?

Produkcja ekologiczna jest dziedziną, która podlega ciągłemu, dynamicznemu rozwojowi na całym świecie. Dlatego jako absolwent tego kierunku z łatwością znajdziesz zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu prowadzenia ekologicznej uprawy roślin i produkowania żywności organicznej. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w obszarze produkcji ekologicznej.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem eko-żywności. Co więcej, umiejętności zdobyte w toku studiów, umożliwią Ci rozpoczęcie pracy na stanowisku inspektora rolnictwa ekologicznego, a także specjalisty do spraw certyfikacji. Ponadto, doskonała znajomość języka angielskiego otworzy przed tobą drzwi do międzynarodowej kariery!

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności powinieneś zdać maturę z biologii, chemii lub matematyki. Z uwagi, na to że zajęcia prowadzone są w języku angielskim musisz posiadać certyfikat znajomości języka na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI:

⦁ wiedza z zakresu rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska
⦁ wiedza z zakresu hodowli roślin i zwierząt
⦁ poznanie nowoczesnych technologi rolniczych
⦁ umiejętność organizacji i prowadzenia gospodarstwa ekologicznego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI:

⦁ produkcja ekologiczna
⦁ handel
⦁ inspektor rolnictwa ekologicznego
⦁ specjalista do spraw certyfikacji z obszaru rolnictwa ekologicznego

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI

Komentarze (0)