Zielarstwo

Zielarstwo

Studia na kierunku zielarstwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

  Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

  Zielarstwo stopień: (I)
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  Zielarstwo studia - kierunek studiów

  Studia na kierunku Zielarstwo to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

  Studia na kierunku zielarstwo
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia

  Uczelnie

  Studia na kierunku zielarstwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zielarstwo - uczelnie >

  Jakie przedmioty zdawać na maturze?

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   

  Zielarstwo - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zielarstwo

  Program studiów i przedmioty

  Po ich ukończeniu każdy absolwent otrzymuje tytuł inżyniera, zatem studia trwają 7 semestrów. W ramach kierunku masz do wyboru dwie specjalizacje: produkcja surowców zielarskich lub rośliny zielarskie w produkcji kosmetyków, suplementów diety i żywności funkcjonalnej.

  A jakich zagadnień tematycznych możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Na pewno zdobędziesz podstawowe wiadomości z chemii, mikrobiologii, botaniki, farmakologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz genetyki roślin. Oprócz tego na zajęciach zostaną zaprezentowane tematy związane z ziołolecznictwem. przygotowywaniem receptur oraz przechowywaniem produktów zielarskich.

  Dodatkowo poznasz prawne normy hodowli i produkcji obowiązujących w zielarstwie. Po wyborze specjalności będziesz również realizować przedmioty specjalizacyjne. Dzięki szerokiej i zróżnicowanej gamie przedmiotów zdobędziesz kompleksowe wykształcenie w tym obszarze i staniesz się ekspertem w dziedzinie zielarstwa!

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • botaniki, genetyki roślin, mikrobiologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz farmakologii
  • znajomości zasad uprawy roślin zielarskich oraz ich przechowywania
  • dysponowania wiadomościami z obszaru prawa dotyczących produkcji produktów zielarskich
  • znajomości metod stosowanych w procesie uprawy roślin

  Jak wyglądają studia na kierunku zielarstwo?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek zielarstwo można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którym zależy na połączeniu nauki z innymi aktywnościami powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

  Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk przyrodniczych.

   

  Studia na kierunku Zielarstwo możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Studenci kierunku zielarstwo będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu wielu różnorodnych dziedzin, między innymi z medycyny, rolnictwa, nauk o zdrowiu czy nauk przyrodniczych i biologicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z tą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • Chemia ogólna i organiczna
  • Konserwacja i przechowywanie surowców zielarskich
  • Zafałszowania i zanieczyszczenia surowców zielarskich
  • Fizjologiczne podstawy plonowania roślin
  • Fitochemia

   

  3. Nabywane umiejętności

  Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczą się one produkcji oraz przetwórstwa zielarskiego przy zastosowaniu specjalistycznych maszyn inżynierskich.

  Ponadto studenci dowiedzą się w jaki sposób przeprowadzać badania i analizę składu chemicznego gleby oraz roślin. W toku studiów poznają także zasady opracowywania receptury produktów zielarskich. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  Rynek zielarski na nowo przeżywa swój rozkwit, a to wszystko za sprawą utrzymującego się od lat i niesłabnącego trendu na zdrowy tryb życia. Ludzie coraz częściej doceniają lecznicze właściwości roślin i chętniej korzystają z naturalnej medycyny.

  Jeśli sam jesteś zainteresowany naukami przyrodniczymi i szukasz nietuzinkowego pomysłu na dalszą edukację to przy podejmowaniu decyzji, weź pod uwagę studia na kierunku Zielarstwo!

   

  5. Gdzie studiować Zielarstwo

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zielarstwo:

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku Zielarstwo trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

  Studia pierwszego stopnia na kierunku zielarstwo będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zielarstwo

  Praca po studiach

  Zastanawiasz się gdzie będziesz mógł znaleźć zatrudnienie? Jako absolwent możesz pracować w firmach zajmujących się produkcją suplementów diety czy naturalnych leków. Twoja wiedza przyda się również w branży kosmetycznej, która kładzie coraz większy nacisk na naturalne składniki w swoich produktach. Zatem wykorzystaj szansę na unikatowe wykształcenie i wybierz studia na kierunku Zielarstwo!

   
  Absolwent kierunku Zielarstwo znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik firm zajmujących się sprzedażą produktów leczniczych
  • pracownik branży kosmetycznej
  • pracownik przedsiębiorstw produkujących naturalne leki

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Zielarstwo studia niestacjonarne

  Zielarstwo studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Zielarstwo studia I stopnia

  Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku Zielarstwo

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
  • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
  • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

  Komentarze (0)