Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych

Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych

Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Dla kogo studia inżynierskie na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych będą świetnym wyborem? Przede wszystkim dla osób, które cenią sobie zdobywanie wiedzy z wielu obszarów, dzięki czemu w przyszłości będą mieli znacznie więcej możliwości zawodowych. Również osoby, które interesują się naukami leśnymi oraz rolniczymi, bez trudu odnajdą się na tym kierunku. Odnajdujesz siebie w tym opisie? W takim razie znalazłeś idealny kierunek studiów!

 

Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych kształcą studentów w obszarze nauk rolniczych oraz leśnych, zatem będziesz uczył się o fizjologii roślin, gleboznawstwie czy mikrobiologii. Dodatkowo zapoznasz się z szczegółowymi zasadami uprawy roślin, jak również dowiesz się, w jaki sposób prowadzić ekologiczne gospodarstwo rolne. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Jako student tego kierunku nauczysz się prawidłowo oceniać jakość surowców pochodzenia zwierzęcego, nie będzie Ci obce również użytkowanie maszyn rolniczych. Oprócz tego uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z obszaru prowadzenia hodowli zwierząt, prowadzenia własnego gospodarstwa czy towaroznawstwa.

 

Praca po studiach

Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w instytucjach administracji rządowej lub samorządowej, jak również są przygotowani do podjęcia pracy w ośrodkach agroturystycznych lub gospodarstwach  rolnych. Oprócz tego firmy usługowo-handlowe współpracujące z sektorem rolniczym oraz leśnym poszukują specjalistów z tej branży. Interdyscyplinarny charakter studiów umożliwia także prowadzenie własnego gospodarstwa. Perspektywy zawodowe są różnorodne, zatem jeśli uważasz, że proponowany obszar kształcenia odpowiada Twoim zainteresowaniom to zdecydowanie powinieneś aplikować na studia na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: chemia, matematyka, biologia, język obcy nowożytny

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODARKA W EKOSYSTEMACH ROLNYCH I LEŚNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODARKA W EKOSYSTEMACH ROLNYCH I LEŚNYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Gospodarkę w ekosystemach rolnych i leśnych

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z mikrobiologii, chemii i fizjologii roślin
 • znajomości prowadzenia hodowli zwierząt oraz uprawy roślin
 • obsługi maszyn rolniczych
 • zasad prowadzenia ekologicznego gospodarstwa
 • znajomości mechanizmów funkcjonowania rynków rolnych i leśnych

Jak wyglądają studia na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku będziesz miał okazję rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę na temat ochrony środowiska, ekologii, rolnictwa oraz szeroko pojętych nauk przyrodniczych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Ekologia z sozologią
 • Rolnictwo ekologiczne
 • Chów i hodowla zwierząt

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student zdobędziesz zdolności planowania, organizowania oraz nadzorowania działań związanych z procesami technologicznymi stosowanymi w gospodarce leśnej i rolniczej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat prawidłowego żywienia zwierząt gospodarczych. Studenci zdobędą także kompetencje z obszaru zarządzania gospodarstwem leśnym.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA W EKOSYSTEMACH ROLNYCH I LEŚNYCH STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych

Absolwent kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik jednostek administracji rządowej lub samorządowej
 • pracownik ośrodków agroturystycznych
 • pracownik przedsiębiorstw usługowo-handlowych
 • własna działalność gospodarcza

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA W EKOSYSTEMACH ROLNYCH I LEŚNYCH

Komentarze (0)