Agrobiznes studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu rolnictwa oraz prowadzenia gospodarstwa i innych firm sektora agrobiznesu.
 
 
Program studiów i przedmioty
Celem studiów na kierunku agrobiznes jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów w branży rolno-spożywczej, dlatego też studia przeznaczone są dla osób ambitnych, planujących związać swoją karierę zawodową z szeroko pojętym sektorem rolno-spożywczym. Absolwenci studiów uzyskują jednocześnie uprawnienie do prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego.
W trakcie studiów, student otrzyma wiedzę zarówno z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, jak i z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym oraz przedsiębiorstwem branży przetwórstwa rolnego. Wiedza z zakresu marketingu, rachunkowości i analizy ekonomicznej umożliwi absolwentom kierunku agrobiznes efektywne zarządzanie podmiotami sektora prywatnego i publicznego. Studenci wyposażeni zostaną także w wiedzę przygotowującą ich do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, w tym zarządzania gospodarstwem rolnym.
 
 
Praca po studiach
Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte na kierunku agrobiznes, pozwolą absolwentom zarówno na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, jak i na piastowanie stanowisk menadżerskich w przedsiębiorstwach sektora rolno-spożywczego, a także w instytucjach publicznych wspomagających rozwój lokalny i regionalny w Polsce.
 

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na agrobiznes, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy, biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AGROBIZNES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE AGROBIZNES JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku rolnictwo

Specjalności na kierunku rolnictwo

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AGROBIZNES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując agrobiznes

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • wiedzy rolniczej z umiejętnościami zarządzania w agrobiznesie,
 • zarządzania gospodarstwem rolnym oraz przedsiębiorstwem branży przetwórstwa rolnego,
 • praktycznych aspektów związanych z zarządzaniem w agrobiznesie,
 • marketingu, rachunkowości oraz analizy ekonomicznej,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu informatyki.

Jak wyglądają studia na kierunku agrobiznes?

 

1. Typ i tryb studiów

Agrobiznes to kierunek, który można realizować w formie studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taki tryb nauki będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i doskonaleniu swojej wiedzy.

Agrobiznes jest kierunkiem ekonomicznym, dlatego też program nauczania został skonstruowany tak, żeby studenci zdobyli kompleksowe wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek agrobiznes będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk ekonomicznych, ścisłych, biologicznych oraz przyrodniczych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 

 • fizjologia roślin z biochemią
 • podstawy aeroenergetyki
 • podstawy uprawy roślin
 • rachunkowość
 • mikrobiologia

Jako student zgłębisz tematykę nowoczesnego marketingu i zarządzania oraz poznasz regulacja prawne związane z rolnictwem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku agrobiznes, zdobędziesz także szereg istotnych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swojej wiedzy biznesowej i ekonomicznej. Jako student nauczysz się zasad tworzenia biznesplanu czy odpowiedniej organizacji pracy.

Ponadto, poznasz nowoczesne techniki zarządzania zespołem pracowników i marketingu. Równie istotną kwestią będą kompetencje z obszaru produkcji produktów rolniczych, ich przetwórstwa i dystrybucji. Oprócz wiedzy kierunkowej, studenci rozwiną także zdolności językowe, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę międzynarodową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AGROBIZNES STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku agrobiznes?

Studia na kierunku agrobiznes można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Nauka na studiach pierwszego stopnia trwa trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i kończy się obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu inżyniera. Natomiast, na studia drugiego stopnia będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AGROBIZNES STUDIA I STOPNIA

AGROBIZNES STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku agrobiznes

Absolwent kierunku agrobiznes znajdzie zatrudnienie jako:
 • pracownik administracji rolnej,
 • manager w szeroko pojętej gospodarce żywnościowej,
 • zarządca gospodarstwa rolnego, przedsiębiorstwami sfery przetwórstwa i obrotu rolnego,
 • pracownik instytucji publicznych,
 • właściciel własnej działalności gospodarczej.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AGROBIZNES

Komentarze (0)