ZIELONA URBANISTYKA

ZIELONA URBANISTYKA

Studia na kierunku zielona urbanistyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Zielona urbanistyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: stacjonarne

ZIELONA URBANISTYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku zielona urbanistyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku zielona urbanistyka
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku zielona urbanistyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | zielona urbanistyka - uczelnie >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Zielona urbanistyka to studia, które realizują program z pogranicza nauk przyrodniczych, geograficznych oraz architektonicznych. Ponadto studenci dowiedzą się więcej na temat ekologii oraz ochrony środowiska, a także zyskają zdolności projektowania proekologicznego z zachowaniem obowiązujących norm i procedur prawnych. W planie znajdą się przedmioty związane z planowaniem urbanistycznym, zastosowaniem technologii wzornictwa, czy roślinoznawstwem.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, biurach architektury krajobrazu, biurach architektonicznych, firmach deweloperskich, czy w jednostkach administracji publicznej. Dobrym rozwiązaniem będzie też założenie własnej działalności gospodarczej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kandydaci na kierunek zielona urbanistyka powinni zapoznać się z wymogami określonymi przez daną uczelnię wyższa oraz podjąć odpowiednie przygotowania. Dzięki temu wyróżnią się na tle innych kandydatów i zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku zielona urbanistyka to:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych na pokrewnym kierunku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

ZIELONA URBANISTYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA?

Studia na kierunku zielona urbanistyka będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych umiejętności. Przede wszystkim nauczą się projektować rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne, zgodnie z wytycznymi dotyczących ekologii i ochrony środowiska. Program nauczania na powyższych studiach został dopasowany do norm zmieniającego się świata oraz coraz większego znaczenia ekologii w życiu ludzi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zielona urbanistyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku zielona urbanistyka zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, geograficznych oraz architektonicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat ekologii i ochrony środowiska. Poza wiedzą kierunkową rozwiną również szereg umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej praktyce zawodowej. W ramach kształcenia nauczą się planowania urbanistycznego i projektowania architektonicznego.

Ponadto poznają zasady dokonywania analizy w projektowaniu urbanistycznym oraz zastosowania technologii wzornictwa. W planie znajdą się również treści związane z roślinoznawstwem oraz szeroko pojętą architekturą. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu. Dzięki nim studenci zyskają cenne doświadczenie zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA?

Studia na kierunku zielona urbanistyka trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA?

Absolwenci kierunku zielona urbanistyka nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Po zakończeniu nauki z powodzeniem odnajdą się jako pracownicy biur architektonicznych i urbanistycznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z jednostkami administracji publicznej, firmami deweloperskimi oraz z samodzielnymi pracowniami architektonicznymi. Dobrym rozwiązaniem będzie też praca w nieruchomościach oraz założenie własnej działalności gospodarczej lub start-upu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zielona urbanistyka:

 • biura architektoniczne
 • biura projektowe
 • biura urbanistyczne
 • własna działalność gospodarcza
 • samodzielna pracownia projektowa
 • jednostki administracji publicznej
 • nieruchomości
 • własny start-up
 • własna działalność.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zielona urbanistyka studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zielona urbanistyka studia II stopnia

Zobacz inne kierunki architektura i budownictwo - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku ZIELONA URBANISTYKA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)