Behawiorystyka zwierząt

Behawiorystyka zwierząt

Dodaj do ulubionych

Behawiorystyka zwierząt studia - kierunek studiów

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności behawiorystyka zwierząt możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | behawiorystyka zwierząt - uczelnie >

Opis kierunku

Behawiorystyka zwierząt to kierunek, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Chcemy bowiem, by nasze zwierzęta domowe były nie tylko zdrowe, lecz także… szczęśliwe! To generuje więc zapotrzebowanie na specjalistów takich jak behawioryści. Podczas studiów poznają oni mechanizmy odpowiedzialne za występowanie określonego rodzaju zachowania. Nauczą się również z aktywnego korzystania z metod prognozowania reaktywności behawioralnej zwierząt.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku behawiorystyka zwierząt najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Kierunki takie jak behawiorystyka zwierząt obejmują różnorodne przedmioty, wśród których odnaleźć można zarówno anatomię, jak i możliwości modyfikacji zaburzeń emocjonalnych zwierząt. Po zakończeniu nauki absolwenci znajdą zatrudnienie w ogrodach zoologicznych, schroniskach czy wyspecjalizowanych służbach nadzorujących dobrostan zwierząt.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku behawiorystyka zwierząt:

 • biologia,
 • chemia
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Behawiorystyka zwierząt stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 2 lata • 3,5 roku • 4 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Behawiorystyka zwierząt - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Behawiorystyka zwierząt studia niestacjonarne

Behawiorystyka zwierząt studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Behawiorystyka zwierząt studia I stopnia

Behawiorystyka zwierząt studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku behawiorystyka zwierząt

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując behawiorystykę zwierząt

Program studiów i przedmioty

W ramach studiów będziesz uczęszczać na zajęcia obejmujące wiedzę z zakresu mikrobiologii, genetyki czy neurofizjologii. Ponadto poznasz tajniki terrarystyki, ornitologii, w tym również ptaków egzotycznych. Uzupełnią to zajęcia w terenie i praktyki zawodowe.

 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • z genetyki, mikrobiologii, etologii i psychologii zwierzęcej,
 • ekologii behawioralnej,
 • procesu uczenia i treningu zwierząt oraz modyfikacji ich zachowań,
 • anomalii behawioralnych zwierząt,
 • metodologia nauk behawioralnych.​

Jak wyglądają studia na kierunku behawiorystyka zwierząt?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek behawiorystyka zwierząt dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji musisz być przygotowany na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich odbywających się na uczelni. Natomiast, studia niestacjonarne przewidują realizacje zjazdów w wybrane weekendy semestru.

Studenci, ktrórzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk biologicznych, medycznych i psychologicznych.

 

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na wszechstronny i interdyscyplinarny program nauczania na kierunku behawiorystyka zwierząt będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu biologii, weterynarii, a nawet psychologii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z tą tematyką, między innymi:

 

 • Biologia zwierząt gospodarskich
 • Dobrostan zwierząt towarzyszących
 • Mikrobiologia ogólna
 • Propedeutyka behawiorystyki

 

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat psychologii i mechanizmów decydujących o określonych zachowaniach zwierzęcia. Ponadto, poznasz regulacje prawa związanego z hodowlą zwierząt i nauczysz się ich zastosowania w praktyce zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg niezwykle cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się diagnozowania i leczenia problemów behawioralnych i zwierząt.

Ponadto, poznasz nowoczesne techniki i metody szkoleniowe stosowane przy tresowaniu konkretnych gatunków zwierząt. Studenci będą także korzystać z bogatej oferty zajęć terenowych oraz praktyk, dzięki czemu zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jeżeli od zawsze tematyka zwierząt była Ci bliska, a teraz chciałbyś zgłębić wiedzę na ich temat oraz nauczyć się niwelować ich niepożądane zachowania, behawiorystyka dla zwierząt to kierunek wprost stworzony dla Ciebie.

Psycholog zwierzęcy w Europie Zachodniej cieszy się nieustającą popularnością, a i ten zawód powoli zaznacza swoją obecność w Polsce. Właśnie z tego powodu jest to kierunek nie tylko ciekawy, ale i perspektywiczny, otwierający możliwość pracy również za granicą.

Kandydat na te studia powinien wykazywać chęć oraz predyspozycje do pracy ze zwierzętami oraz być ukierunkowany na edukację w zakresie przedmiotów przyrodniczych. W ramach studiów prowadzone jest wiele praktyk terenowych, co umożliwia doskonalenie zawodowe.

 

5. Gdzie studiować behawiorystykę zwierząt

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek behawiorystyka zwierząt:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają od trzy i pół roku czyli siedem semestrów. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz osiem semestrów. W obu przypadkach studia kończą się nadaniem tytułu inżyniera. Nauka na studiach drugiego stopnia zajmie Ci półtora lub dwa lata, czyli trzy lub cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku behawiorystyka zwierząt

Praca po studiach

Po studiach będziesz mógł podjąć pracę w ogrodach zoologicznych, schronisku, rezerwatach oraz służbach kontrolujących firmy hodujące zwierzęta.

Jeżeli wpisujesz się w kryteria i chcesz poznać świat psychologii zwierzęcej to na pewno odnajdziesz się na kierunku: behawiorystyka dla zwierząt!

 
Absolwent kierunku architektura znajdzie zatrudnienie w:
 • psycholog zwierzęcy,
 • pracownik schronisk i ogrodów zoologicznych,
 • treser,
 • hodowca zwierząt,
 • pracownik zarządzania populacjami dziko żyjącymi i chronionymi oraz prowadzenie terapii z udziałem zwierząt.​

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT

Komentarze (2)

Anka odpowiedz

Zawsze warto też rozważszyć sprawdzony kurs behawiorysty zwierząt. Takie kursy dają kwalifikacje a kurs w Centrum Doskonalenia Zawodowego jest zgodny z wymogami ministerialnymi. Kończyłam go niedawno i to pozwoliło mi na założenie własnej działalności jako behawiorystka.

Ola odpowiedz

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kształceniem w tym ciekawym kierunku jakim jest zoopsychologia, to jako absolwentka mogę polecić podyplomówkę na WSKZ. Studiowałam tam razem z koleżanką i obie byłysmy zadowolone, całość online ciekawe materiały i same decydowałyśmy kiedy podchodzić do testów :)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu