Behawiorystyka zwierząt studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jeżeli od zawsze tematyka zwierząt była Ci bliska, a teraz chciałbyś zgłębić wiedzę na ich temat oraz nauczyć się niwelować ich niepożądane zachowania, behawiorystyka dla zwierząt to kierunek wprost stworzony dla Ciebie.

Psycholog zwierzęcy w Europie Zachodniej cieszy się nieustającą popularnością, a i ten zawód powoli zaznacza swoją obecność w Polsce. Właśnie z tego powodu jest to kierunek nie tylko ciekawy, ale i perspektywiczny, otwierający możliwość pracy również za granicą. Kandydat na te studia powinien wykazywać chęć oraz predyspozycje do pracy ze zwierzętami oraz być ukierunkowany na edukację w zakresie przedmiotów przyrodniczych. W ramach studiów prowadzone jest wiele praktyk terenowych, co umożliwia doskonalenie zawodowe.

 

Program studiów i przedmioty

W ramach studiów będziesz uczęszczać na zajęcia obejmujące wiedzę z zakresu mikrobiologii, genetyki czy neurofizjologii. Ponadto poznasz tajniki terrarystyki, ornitologii, w tym również ptaków egzotycznych. Uzupełnią to zajęcia w terenie i praktyki zawodowe.

 

Praca po studiach

Po studiach będziesz mógł podjąć pracę w ogrodach zoologicznych, schronisku, rezerwatach oraz służbach kontrolujących firmy hodujące zwierzęta.

Jeżeli wpisujesz się w kryteria i chcesz poznać świat psychologii zwierzęcej to na pewno odnajdziesz się na kierunku: behawiorystyka dla zwierząt!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na behawiorystykę zwierząt, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy, biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując behawiorystykę zwierząt

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • z genetyki, mikrobiologii, etologii i psychologii zwierzęcej,
 • ekologii behawioralnej,
 • procesu uczenia i treningu zwierząt oraz modyfikacji ich zachowań,
 • anomalii behawioralnych zwierząt,
 • metodologia nauk behawioralnych.​

Jak wyglądają studia na kierunku behawiorystyka zwierząt?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek behawiorystyka zwierząt dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji musisz być przygotowany na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich odbywających się na uczelni. Natomiast, studia niestacjonarne przewidują realizacje zjazdów w wybrane weekendy semestru.

Studenci, ktrórzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk biologicznych, medycznych i psychologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na wszechstronny i interdyscyplinarny program nauczania na kierunku behawiorystyka zwierząt będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu biologii, weterynarii, a nawet psychologii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z tą tematyką, między innymi:

 • Biologia zwierząt gospodarskich
 • Dobrostan zwierząt towarzyszących
 • Mikrobiologia ogólna
 • Propedeutyka behawiorystyki

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat psychologii i mechanizmów decydujących o określonych zachowaniach zwierzęcia. Ponadto, poznasz regulacje prawa związanego z hodowlą zwierząt i nauczysz się ich zastosowania w praktyce zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg niezwykle cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się diagnozowania i leczenia problemów behawioralnych i zwierząt. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki i metody szkoleniowe stosowane przy tresowaniu konkretnych gatunków zwierząt. Studenci będą także korzystać z bogatej oferty zajęć terenowych oraz praktyk, dzięki czemu zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT STUDIA NIESTACJONARNE

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają trzy lata czyli sześć semestrów. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz osiem semestrów. W obu przypadkach studia kończą się nadaniem tytułu licencjata. Nauka na studiach drugiego stopnia zajmie Ci dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT STUDIA I STOPNIA

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku behawiorystyka zwierząt

Absolwent kierunku architektura znajdzie zatrudnienie w:
 • psycholog zwierzęcy,
 • pracownik schronisk i ogrodów zoologicznych,
 • treser,
 • hodowca zwierząt,
 • pracownik zarządzania populacjami dziko żyjącymi i chronionymi oraz prowadzenie terapii z udziałem zwierząt.​

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT

Komentarze (0)