NAUKI FIZYCZNE - Biofizyka

NAUKI FIZYCZNE - Biofizyka

NAUKI FIZYCZNE - Biofizyka studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Biofizyka jest niezwykle złożoną i interdyscyplinarną dziedziną nauki, która łączy w sobie zagadnienia z zakresu fizyki, chemii i biologii. Przedmiotem jej badań jest przede wszystkim analiza zjawisk zachodzących w żywych komórkach na poziomie molekularnym.

Dyscyplina ta ewoluowała na przestrzeni lat, zmieniając swój profil działalności. Coraz więcej osób o zainteresowaniach oscylujących wokół nauk ścisłych i dużych ambicjach zawodowych, decyduje się na wybór kierunków powiązanych z biofizyką. Wiele z nich jest zainteresowana kontynuowaniem nauki na studiach doktoranckich, które umożliwiają rozwinięcie dotychczasowej wiedzy i rozpoczęcie kariery naukowej. Jeżeli więc chciałbyś się rozwijać w kierunku nauk ścisłych i związać przyszłość zawodową ze swoją pasją i zainteresowaniami, to studia na kierunku nauki fizyczne – biofizyka będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku nauki fizyczne – biofizyka?

 

 

Ze względu na bogaty program studiów w trakcie nauki ugruntujesz swoją wiedzę i zyskasz nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje. Już na początku swojej drogi naukowej powtórzysz wiadomości z poprzednich etapów kształcenia. Ponadto, dowiesz się więcej na temat bardziej zaawansowanych aspektów składających się na tę dyscyplinę naukową.

Jako doktorant będziesz miał także możliwość korzystania z najnowszych urządzeń badawczych. Nauczysz się obsługi spektroskopu oraz dowiesz się więcej na temat techniki patch clamp i innych metod naukowych. Co więcej w ofercie kursu przewidziano także liczne zajęcia i warsztaty fakultatywne, które pozwolą Ci rozwinąć swoje kompetencje i wzbogacić swoje zainteresowania naukowe.

Jednak najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej i realizowaniu własnych projektów badawczych, które będziesz miał szansę zaprezentować na licznych konferencjach.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent kierunku nauki fizyczne-biofizyka będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru fizyki, biologii i chemii. Uzyskane kwalifikacje zawodowe oraz praktyczne umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy w tej dynamicznej i prężnie rozwijającej się branży. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związaniu swojej przyszłości z polskimi i światowymi uczelniami wyższymi.

Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do pracy w ośrodkach badawczych i specjalistycznych laboratoriach. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w wydawnictwach naukowych jak twórca artykułów związanych z biofizyką. Jako że jest to bardzo perspektywiczna dyscyplina naukowa, bez problemu będziesz mógł pracować na arenie międzynarodowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauki fizyczne – biofizyka będziesz musiał spełnić szereg warunków. Przede wszystkim w procesie rekrutacji musisz przede wszystkim przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich i zaświadczenie o odpowiednio wysokiej średniej ocen. Równie istotna będzie opinia pracownika naukowego oraz CV ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć badawczych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI FIZYCZNE - BIOFIZYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE - BIOFIZYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE - BIOFIZYKA:

 • wiedza z zakresu fizyki
 • wiedza z zakresu chemii
 • wiedza z zakresu biologii
 • znajomość najnowszych badań naukowych
 • znajomość nowoczesnych aparatur naukowych
 • znajomość techniki patch clamp
 • znajomość metod obliczeniowych
 • umiejętność obsługi spektroskopu
 • znajomość różnorodnych, nowoczesnych metod badawczych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • umiejętność tworzenia artykułów naukowych

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE – BIOFIZYKA:

 • laboratoria badawcze
 • instytuty badawcze
 • uczelnie wyższe
 • międzynarodowa kariera
 • ośrodki badawcze
 • specjalistyczne wydawnictwa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI FIZYCZNE - BIOFIZYKA

Komentarze (0)