Studia na kierunku bezpieczeństwo żywności w Warszawie zostały stworzone z myślą o osobach, które nie boją się wyzwań związanych z przedmiotami ścisłymi. Pozwalają one na zdobycie unikalnych kwalifikacji, ale przyniosą satysfakcję tym osobom, które cenią sobie laboratoryjną precyzję i dokładność.
Kierunek ten łączy w sobie różnorodne nauki ścisłe – biologiczne, biotechnologiczne, chemiczne oraz techniczne. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w rekrutacji, muszą towarzyszyć ci zainteresowania oscylujące właśnie wokół tych obszarów.
Bezpieczeństwo żywności to jeden z innowacyjnych kierunków, który stanowi również aktywną odpowiedź na konsumenckie zapotrzebowanie. Każdy chce mieć bowiem pewność, że wybierana przez niego żywność została dokładnie zbadana, wiec jest nie tylko zdrowa, lecz co najważniejsze – bezpieczna.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku bezpieczeństwo żywności możemy podzielić na:
1. Typ:
-
studia I stopnia (inżynierskie).
2. Tryb:
Studia I stopnia trwają 3,5 roku, więc siedem semestrów. To czas zdobywania podstawowej wiedzy i kwalifikacji. Ukończenie studiów I stopnia na tym kierunku pozwala również na otrzymanie tytułu inżynieria.
Naukę na kierunku takim jak bezpieczeństwo żywności można rozpocząć wyłącznie w trybie stacjonarnym. Wiąże się to z dużą ilością zajęć i ćwiczeń laboratoryjnych, które trudno byłoby zrealizować podczas weekendowych zjazdów.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunki takie jak bezpieczeństwo żywności zapewniają swoim studentom bardzo konkretne kwalifikacje oscylujące wokół różnorodnych zagadnień ścisłych. Podczas wszystkich semestrów kształcenia inżynierskiego otrzymasz wiedzę z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem w łańcuchu żywnościowym, technologii i higieny produkcji żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego czy z zakresu produkcji i monitorowania żywności.
Studenci tego kierunku otrzymają także unikalne kwalifikacje zawodowe. Można zaliczyć do nich przykładowo umiejętność zarządzania ryzykiem związanym z zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi czy fizycznymi czy umiejętność świadomego i zintegrowanego zarządzania w łańcuchu żywnościowym.