Europeistyka - Wrocław

Europeistyka - Wrocław

Studia na kierunku europeistyka w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

09.11.2023

Europeistyka studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku europeistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Europeistyka - Wrocław
Studia na kierunku europeistyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Europeistyka to kierunek studiów, który pomaga studentom zrozumieć w jaki sposób funkcjonuje Unia Europejska oraz jak wygląda współpraca międzynarodowa w ramach tej organizacji. Studia łączą nauki ekonomiczne, prawne, socjologiczne i historyczne. Studenci mogą poznać szczegóły na temat m.in. integracji europejskiej, przemian politycznych, instytucji działających w ramach UE, czy wybranych polityk Unii Europejskiej.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w administracji publicznej, instytucjach UE, czy placówkach, pozyskujących fundusze unijne. Swoją wiedzę mogą również wykorzystać, podejmując pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach, biurach turystycznych, a także w mediach.

 

Uczelnie

We Wrocławiu europeistykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Społecznych UWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek europeistyka?

Studia we Wrocławiu w zakresie europeistyki cieszą się dużą popularnością wśród maturzystów i studentów. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Kandydaci na tego typu studia muszą zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, ale warto także podejść do dodatkowych egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj także, że wymagania kwalifikacyjne zmieniają się wraz z trybem i poziomem kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Europeistyka w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA WE WROCŁAWIU?

Europeistyka jest fascynującym kierunkiem studiów, idealnym dla osób, które interesują się problemami Europy pod różnym względem.

Interdyscyplinarny program kształcenia umożliwia zdobycie wiedzy obejmującej takie dziedziny nauki jak prawo, ekonomia, zarządzanie, historia, politologia, filozofia czy stosunki międzynarodowe. Wszechstronne wykształcenie zaś z pewnością ułatwi odnalezienie się na europejskim rynku pracy.

Na studentów czekają różnorodne specjalizacje, które w znaczący sposób wpływają na dalszą drogę zawodową. Możesz zgłębiać przedsiębiorczość i europejski rynek pracy, dowiesz się, jak funkcjonują kadry w europejskiej przestrzeni publicznej, a także nauczysz się zarządzać rozwojem lokalnym i regionalnym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Europeistyka możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia we Wrocławiu na kierunku europeistyka możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na poziomie licencjatu. Trwają dwa lata (cztery semestry) i kończą się tytułem magistra.

Propozycje kształcenia w zakresie nauk politycznych i społecznych realizowane są w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci europeistyki mają szansę zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, które łączy wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, zarządzania, historii, politologii, filozofii czy stosunków międzynarodowych.

W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak: historia społeczna i gospodarcza Europy, wprowadzenie do psychologii społecznej, nauka o państwie i polityce, podstawy prawa i prawoznawstwa i wiele innych.

Uczelnie proponują także wiele różnorodnych specjalności, które z pewnością ułatwią wybór ścieżki zawodowej. W zależności od poziomu kształcenia możesz rozwijać się, chociażby w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego Unii Europejskiej, przedsiębiorczości, rozwoju lokalnego i regionalnego.

Nauczysz się współpracować z przedstawicielami innych kultur, a także rozwiniesz predyspozycje językowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Europeistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Europeistyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EUROPEISTYKA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci europeistyki dzięki wszechstronnemu wykształceniu z łatwością poruszają się po krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Są doskonałymi pracownikami, pożądanymi przez pracodawców międzynarodowych korporacji i organizacji. Wiążą się zaś zwłaszcza z sektorem prywatnym i publicznym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku europeistyka:

  • sektor gospodarczy
  • sektor pozarządowy
  • organizacje samorządowe
  • placówki kulturalne
  • media
  • polskie i europejskie instytucje publiczne

Absolwenci zatrudniani są na stanowiskach związanych z pozyskiwaniem, wdrażaniem i obsługą projektów finansowanych ze środków UE. Pracują w jednostkach krajowych, które współpracują z zagranicą, w placówkach dyplomatycznych, w stowarzyszeniach oraz fundacjach.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek europeistyka we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Europeistyka Wrocław studia i stopnia

Europeistyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Europeistyka Wrocław studia stacjonarne

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia