Europeistyka - Wrocław

Europeistyka - Wrocław

Europeistyka - Wrocław

Studia we Wrocławiu

europeistyka

Odkryj kierunek europeistyka we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Europeistyka studia Wrocław 2021 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku europeistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Europeistyka - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek europeistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek europeistyka?

Studia we Wrocławiu w zakresie europeistyki cieszą się dużą popularnością wśród maturzystów i studentów. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Kandydaci na tego typu studia muszą zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, ale warto także podejść do dodatkowych egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj także, że wymagania kwalifikacyjne zmieniają się wraz z trybem i poziomem kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Europeistyka w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

EUROPEISTYKA WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

EUROPEISTYKA WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku europeistyka w Mieście wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA WE WROCŁAWIU?

Europeistyka jest fascynującym kierunkiem studiów, idealnym dla osób, które interesują się problemami Europy pod różnym względem.

Interdyscyplinarny program kształcenia umożliwia zdobycie wiedzy obejmującej takie dziedziny nauki jak prawo, ekonomia, zarządzanie, historia, politologia, filozofia czy stosunki międzynarodowe. Wszechstronne wykształcenie zaś z pewnością ułatwi odnalezienie się na europejskim rynku pracy.

Na studentów czekają różnorodne specjalizacje, które w znaczący sposób wpływają na dalszą drogę zawodową. Możesz zgłębiać przedsiębiorczość i europejski rynek pracy, dowiesz się, jak funkcjonują kadry w europejskiej przestrzeni publicznej, a także nauczysz się zarządzać rozwojem lokalnym i regionalnym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Europeistyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia we Wrocławiu na kierunku europeistyka możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na poziomie licencjatu. Trwają dwa lata (cztery semestry) i kończą się tytułem magistra.

Propozycje kształcenia w zakresie nauk politycznych i społecznych realizowane są w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci europeistyki mają szansę zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, które łączy wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, zarządzania, historii, politologii, filozofii czy stosunków międzynarodowych.

W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak: historia społeczna i gospodarcza Europy, wprowadzenie do psychologii społecznej, nauka o państwie i polityce, podstawy prawa i prawoznawstwa i wiele innych.

Uczelnie proponują także wiele różnorodnych specjalności, które z pewnością ułatwią wybór ścieżki zawodowej. W zależności od poziomu kształcenia możesz rozwijać się, chociażby w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego Unii Europejskiej, przedsiębiorczości, rozwoju lokalnego i regionalnego.

Nauczysz się współpracować z przedstawicielami innych kultur, a także rozwiniesz predyspozycje językowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Europeistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EUROPEISTYKA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci europeistyki dzięki wszechstronnemu wykształceniu z łatwością poruszają się po krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Są doskonałymi pracownikami, pożądanymi przez pracodawców międzynarodowych korporacji i organizacji. Wiążą się zaś zwłaszcza z sektorem prywatnym i publicznym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku europeistyka:

 • sektor gospodarczy
 • sektor pozarządowy
 • organizacje samorządowe
 • placówki kulturalne
 • media
 • polskie i europejskie instytucje publiczne

Absolwenci zatrudniani są na stanowiskach związanych z pozyskiwaniem, wdrażaniem i obsługą projektów finansowanych ze środków UE. Pracują w jednostkach krajowych, które współpracują z zagranicą, w placówkach dyplomatycznych, w stowarzyszeniach oraz fundacjach.

Kierunki ekonomiczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)